Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
21. januára 2020, 9:10
Čas čítania 0:41
Jakub Paulík

Nový čínsky vírus je prenosný z človeka na človeka. V Číne už zabil 4 ľudí

NEWS ČÍNA
Uložiť Uložené

Na vírus stihli zareagovať svetové letiská.

Len pred pár dňami sme ťa informovali o prvých obetiach nového čínskeho vírusu 2019-nCoV. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) informovala, že sa ním v Číne nakazilo 218 ľudí, ďalšie prípady stihli zaznamenať taktiež v Južnej Kórei, Japonsku i Thajsku. 

Experti z MRC Centre for Global Infectious Disease Analysis odhadujú, že nakazených môže byť približne 1 700 ľudí. Gabriel Leung z University of Hong Kong svoj odhad znižuje na 1 300 nakazených. Podľa BBC mal na následky vírusu aktuálne zomrieť štvrtý človek.

89-ročný muž vírusu podľahol v čínskom meste Wu-chan. V danej oblasti sa mimo iného stihlo vírusom nakaziť aj 15 zdravotníckych pracovníkov. Jeden z nich je v kritickom stave. Čínsky uznávaný odborník Čung Nan-šan tvrdí, že záhadný vírus sa prenáša z ľudí na ľudí. Z toho dôvodu je preto nutná izolácia pacienta.

Domov
Zdieľať
Diskusia