Polícia Slovenskej republiky na sociálnych sieťach zatiaľ nepozná hranice. Okrem infantilných hashtagov prekračuje hranicu aj popismi fotiek.
Polícia len pred pár dňami v rámci kampane zverejnila na svojom facebookovom profile fingované zábery, ktoré sa postupne rozšírili po celom Slovensku. Falošné video neskôr síce oficiálna stránka vysvetlila a prezradila aj svoju motiváciu, je však otázne, či sa aj táto informácia dostala medzi širokú verejnosť.
Náš policajný zbor je aktívny aj na Instagrame, kde často pridáva fotografie zamestnancov, ktorí už skôr pridali na svoje súkromné profily osobné selfie snímky. Administrátor k nim pridáva komentáre navádzajúce na to, aby napríklad ženy písali správy na profil upravených mužov zákona. Nehovoriac o infantilných hashtagoch typu #socksinsandals, v rámci ktorých asi Slováci nevyhľadávajú spravodlivosť
(Oprava 17:30. Pôvodne uvedené hashtagy #slovakboy a #slovakgirl sa na oficiálnom profile polície neobjavili. Za chybu sa ospravedlňujeme.)
V poslednom príspevku sa však človeku zodpovednému za spravovanie instagramového profilu polície nepodarilo odhadnúť hranicu.
Opäť si správca vybral náhodnú fotku zo zamknutého profilu slovenskej policajtky a pridal k nej komentár: „Som slobodná, inteligentná, mám zmysel pre humor a hľadám si tvrdého chlapca, ktorému zákony nič nehovoria. Zavolaj mi na 158! Stretneme sa potom bleskovo.“
Pod tlakom negatívnych komentárov aj verejnom upozornení na prešľap od Veroniky Ostrihoňovej už mal autor dôvod zamyslieť sa nad tým, že navádzanie na zneužívanie linky 158 asi nebol najlepší nápad, a tak sa dodatočnou úpravou popisu pokúsil situáciu zachrániť: „Kto nepochopil, nech si prečíta náš komentár pod fotkou. A kto ani potom nepochopí, nech sa teda udá sám na 158... (robíme si srandu z grázlov).“