Dokážu odolať aj vysokým a nízkym teplotám.
Mesiac sa stal domovom pravdepodobne najodolnejších živočíchov na svete. Konkrétne je reč o milimetrových Tardigrades – po slovensky takzvané pomalky. Sú to živočíchy s valcovitým telom so štyrmi pármi „končatín“, ktoré majú na konci pazúriky. Na Mesiaci ich zanechal izraelský pristávací modul, ten na družici havaroval. Spoluzakladateľ spoločnosti The Arch Mission Foundation Nova Spivack, ktorá modul na Mesiac vyslala, sa vyjadril, že živočíchy sú takmer určite nažive, cituje BBC.
Vodné medvede, ako sa tieto živočíchy prezývajú, môžu odolať extrémnemu teplu aj chladu. Aj keby boli dehydrované, svoj „pobyt“ na mesiaci by mali prežiť. Spoločnosť do vesmíru pravidelne posiela odkazy ľudstva pre prípad, ak by zaniklo. Okrem DVD či iných odkazov ľudskej existencie sa v module nachádzajú aj spomínané malé živočíchy.
Vodné medvede majú skutočne nezvyčajné vlastnosti. Keď sú dehydratované, stiahnu hlavu aj končatiny do akéhosi klbka a spomalia svoj metabolizmus na 0,01 % bežnej rýchlosti. Ak by si im dal po 10 rokoch vodu, dokážu opäť normálne fungovať.