Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. januára 2019, 13:01
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Matka s dcérou vyrábali doma v Košiciach pervitín. Zohranú rodinnú dvojicu chytili policajti s viac než 140 dávkami drogy

ZAUJÍMAVOSTI DROGY KOŠICE
Uložiť Uložené

Policajti klepli po prstoch rodinnému biznisu.

Slovenskí policajti sa na Facebooku opäť pochválili drogovým úlovkom. V rámci akcie v Košiciach dokonca chytili dobre zohranú rodinnú dvojku, pretože v putách skončila 24-ročná V. S. a 42-ročná M.S., pričom išlo o matku s dcérou. Momentálne im v najhoršom prípade hrozí väzenie až na 10 rokov.

Muži zákona už v lete 2018 identifikovali podozrivé osoby, ktoré sa mali venovať výrobe a zrejme aj obchodovaniu s návykovými látkami. Košičanky očividne policajný zásah neočakávali, keďže vo svojom príbytku mali v čase príchodu bezpečnostných zložiek viac ako 140 dávok pervitínu.

V domácom prostredí vyrábali metamfetamín, a teda pervitín, ale policajti zatiaľ nevedeli presne povedať, či a do akej miery s drogami neskôr aj obchodovali. Aj keď boli pri akcii zaistené až 4 osoby, zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok zatiaľ obvinili len spomínanú matku s dcérou.

Na sociálnej sieti príspevok konštatuje, že jednotlivé dávky drogy by mohli ovplyvniť psychiku človeka a momentálne vyšetrovanie pokračuje, aby si policajti mohli byť istí, ako výroba drog fungovala a či rodinné duo pracovalo na vlastnú päsť.

Domov
Zdieľať
Diskusia