Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 26. 1. 2020 meniny má Tamara

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Filmy a Seriály - Filmy
1
Barbara Leschingerová
31. máj 2018, 18:05
Čas čítania: 9:08

15 najlepších filmov zo 71. ročníku najprestížnejšieho filmového festivalu v Cannes. Úradovala rovnosť pohlaví či krvavé a nechutné snímky

Každý rok si fanúšikovia kinematografie odnesú jedinečný zážitok priamo z exkluzívneho filmového festivalu Cannes.

Barbara Leschingerová
31. máj 2018, 18:05
Čas čítania: 9:08
15 najlepších filmov zo 71. ročníku najprestížnejšieho filmového festivalu v Cannes. Úradovala rovnosť pohlaví či krvavé a nechutné snímky
Zdroj: A24
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Ďalší ročník najprestížnejšieho medzinárodného filmového festivalu v Cannes máme úspešne za sebou. Opäť ubehol ako voda a my sme si pre vás pripravili prehľad tých najlepších momentov, dojmov a najzaujímavejších súťažných či víťazných filmov.

 

71. ročník sa konal od 8. do 19. mája (května), tradične na francúzskej riviére v Cannes. Medzinárodnej porote predsedala austrálska herečka Cate Blanchett a spoločnosť jej robili Kristen Stewart, francúzska herečka Léa Seydoux, kanadský režisér Denis Villeneuve, ruský filmár Andrey Zvyagintsev, francúzsky režisér Robert Guédiguian, čínsky herec Chang Chen, americká scenáristka a producentka Ava DuVernay a burundská speváčka Khadja Nin.

 

Prezidentom poroty Un Certain Regard sa stal herec Benicio Del Toro. Dizajn oficiálneho plagátu festivalu navrhol 27-ročný grafik Flore Maquin.

 

Inšpiroval sa prácou fotografa Georgesa Pierra a jeho snímkou z filmu režiséra Jeana-Luca Godarda s názvom Pierrot le Fou (1965). Na fotografii môžeme vidieť Jeana Paula BelmondaAnnu Karinu ako sa opierajú o svoje autá a zdieľajú bozk.

 

 

Minulý rok sme vás zasvätili do histórie jednej z najočakávanejších filmových udalostí roka. Ak o festivale ešte nič neviete, viac sa dozviete aj v našom poslednom článku.

 

Na uplynulom ročníku sa hovorilo najmä zo strany predsedkyne poroty o rovnosti pohlaví a rovnakých podmienkach v súťaži. Blanchett vyzdvihla tri režisérky, uchádzajúce sa o Zlatú palmu v hlavnej sekcii a taktiež upozornila na to, že by sa mal film posudzovať podľa kvality práce a nie podľa pohlavia.  

 

Premiéru vojnovej drámy Les filles du soleil (Girls of the Sun) oživil na červenom koberci zástup 82 žien, ktoré kráčali na protest proti obmedzenému počtu ženských filmáriek v súťažnej sekcii.

 

Táto udalosť bola organizovaná hnutím Time´s Up a francúzskym hnutím 5020x5020. Potvrdili tým svoju prítomnosť a presadzovali zlepšenie pohlavnej rovnosti vo filmovom priemysle.

 

Vo videu nižšie zbadáte napríklad osobnosti, ako Salmu Hayek, Marion Cotillard, Jane Fonda, Clémence Poésy, Patty Jenkins (režisérka Wonder Woman), Albu Rohrwacher, Jane Campion (režisérka, ktorá ako jediná získala cenu Palme d´Or za film The Piano) a dámy z tohtoročnej poroty. Cate Blanchett predniesla za všetky príhovor.

 

 

 

Prvýkrát do Cannes zamieril režisér Christopher Nolan pri príležitosti 50. výročia sci-fi klasiky 2001: A Space Odyssey. Nolan úzko spolupracoval s tímom Warner Bros. Pictures na vytvorení novej verzie filmu z roku 1968, čo znamenalo pracovať s originálnymi filmovými negatívmi. Viac sa o procese dočítate tu

 

Počas dní nabitých exkluzívnymi filmovými premiérami sa konali tzv. rendez-vous, stretnutia so štyrmi významnými umelcami (Christopher Nolan, John Travolta, Gary Oldman a Ryan Coogler), ktorý sa prišli podeliť o svoje skúsenosti s prácou.

 

Na červený koberec zamierilo aj niekoľko mimo súťažných snímok, ako napríklad sci-fi dráma Fahrenheit 451, dobrodružný fantasy film Solo: A Star Wars Story či dokument Whitney o živote speváčky a divy Whitney Houston.

 

87-ročný francúzsko-švajčiarsky režisér Jean Luc-Godard získal Special Palme´d Or za svoj dlhoročný prínos do sveta filmu a za tajomnú esej Le livre d´image (Image Book).

 

Ale teraz sa už konečne poďme vrhnúť na tie najlepšie filmy, aké boli na Cannes tohto roku odprezentované.

 

 

Todos lo saben (Everybody Knows)

 

Otvárací film prišiel predstaviť iránsky režisér a scenárista Asghar Farhadi (Rozchod Nadera a Simin, The Salesman) spolu s jeho hlavnými hviezdami Penélope CruzJavierom Bardemom.

 

Dráma nakrútená v španielčine nás zavedie k Laure (Cruz), ktorá cestuje z Argentíny do jej rodného mestečka v Španielsku na sestrinu svadbu. Jej manžel musel ostať doma, a tak sa vyberie iba so svojimi deťmi.

 

Na mieste sa stretne s bývalým milencom, vinárom Pacom (Bardem) a jeho ženou. Oslava sa však zmení na hrôzu, keď Laura zistí, že jej dcéru Irene uniesli. Táto nešťastná udalosť vynáša na povrch dlho pochované rodinné tajomstvá.

 

15 najlepších filmov zo 71. ročníku najprestížnejšieho filmového festivalu v Cannes. Úradovala rovnosť pohlaví či krvavé a nechutné snímky

 

 

 

Zimna wojna (Cold War)

 

Režisér Pawel Pawlikowski sa dostal do povedomia drámou Ida o skúsenostiach mladej mníšky s vierou v povojnovom Poľsku. Za túto snímku si odniesol Oscara v kategórii najlepší cudzojazyčný film v roku 2015. Tentoraz sa vrátil do Cannes opäť s čiernobielym projektom s názvom Zimna wojna.

 

Na pozadí studenej vojny v Poľsku 50. rokov vznikla romanca medzi muzikantom Wiktorom a speváčkou Zulou. Zachytáva lásku medzi dvoma ľuďmi z odlišných svetov v neprijateľných časoch.   

 

Dráma je sčasti inšpirovaná príbehom režisérových rodičov. Dôležitou súčasťou filmu sa stala hudba, ktorá navodzuje atmosféru v rytmoch jazzu a rock´n´rollu. Pawlikowski si odniesol z festivalu cenu za najlepšieho režiséra.  

 

15 najlepších filmov zo 71. ročníku najprestížnejšieho filmového festivalu v Cannes. Úradovala rovnosť pohlaví či krvavé a nechutné snímky

 

 

 

3 Faces

 

Dej odohrávajúci sa vo vzdialených horách severozápadného Iránu zobrazuje tri ženské portréty v rôznych vekových kategóriách.

 

Film sa otvára videom dievčaťa so zúfalou prosbou o pomoc. Jej najväčšou túžbou je stať sa herečkou a navštevovať konzervatórium. Prijali ju na školu, ale jej rodina sa drží starých tradícií a bráni jej v štúdiu drámy.

 

Známa herečka Bahnaz Jafari je po vzhliadnutí videa odhodlaná konať, a tak sa obráti na filmára Jafara Panahiho. Spoločne vycestujú na severozápad krajiny, aby jej pomohli naplniť svoj sen. Snímke sa podarilo uspieť v kategórii najlepší scenár.

 

 

 

Girl

 

Prvý celovečerný film mladého belgického režiséra Lukasa Dhonta sa dopracoval až na červený koberec do Cannes. V roku 2009 čítal v novinách článok o transgender dievčati, ktoré sa túžilo stať balerínou.

 

15-ročná Lara sa narodila v tele chlapca, no napriek tomu sa drží svojho sna stať sa profesionálnou baletnou hviezdou. S otcovou podporou začne študovať na belgickej tanečnej akadémii, avšak musí bojovať s tlakom v škole a teenagerským životom.

 

Na hlavnú úlohu sa hlásilo množstvo dievčat a chlapcov, v rozmedzí od 14 do 17 rokov. Nakoniec obsadili 15-ročného tanečníka Victora Polstera, pre ktorého je Lara prvou filmovou úlohou.

 

Choreografie skúšali 3 mesiace pred natáčaním a prvých 6 dní nakrúcania sa venovali iba tanečným častiam. Režisér nechal Victora a herca Arieha Worthaltera (Larin otec) spolu variť, aby videl, aká dynamika medzi nimi vznikne.

 

Dôkladná príprava sa mu vyplatila, pretože zo slnečného festivalu odchádzal s cenou Caméra d´Or a Victor Polster získal v rámci Un Certain Regard sošku za najlepšieho herca.

 

 

 

Les filles du soleil (Girls of the Sun)

 

Režisérka Eva Husson sa inšpirovala aktuálnymi udalosťami a skúsenosťami kurdských žien zapojených do konfliktu s islamským štátom v Iraku a Sýrii. Odzrkadľuje ženskú statočnosť proti systému, ktorý ich chce zničiť.

 

Kurdská právnička Bahar založí oddiel bojovníčok po tom, ako sa jej podarí utiecť z rúk extrémistov. Spoločne túžia po získaní svojho rodného mesta. Bahar medzitým dúfa, že nájde aj svojho syna, ktorý je držaný ako rukojemník.

 

Do toho sa pripletá francúzska reportérka Mathilde, a to s cieľom zozbierať svedectvo o príbehu a sledovať chod tejto netradičnej skupiny.

 

Hlavnú postavu Bahar si zahrala francúzsko-iránska herečka Golshifteh Farahani (Paterson, Exodus). Po jej boku sa objaví Francúzska Emmanuelle Bercot (Mathilde).

 

Zbytok hereckého obsadenia vyžadoval týždne výskumu v Nemecku, Gruzínsku, Turecku a Švédsku, pretože Husson hľadala ženy hovoriace prevažne kurdsky. Túto vojnovú drámu budete môcť vidieť na piatom ročníku Be2Can.

 

15 najlepších filmov zo 71. ročníku najprestížnejšieho filmového festivalu v Cannes. Úradovala rovnosť pohlaví či krvavé a nechutné snímky

 

 

 

Manbiki kazoku (Shoplifters)

 

Režisér Hirokazu Koreeda nie je v Cannes žiadnym nováčikom. V roku 2013 bol nominovaný na Zlatú palmu s drámou Soshite chichi ni naru (Like Father, Like Son) a získal aj cenu poroty.

 

V roku 2015 a 2016 sa zase vrátil predstaviť svoje ďalšie filmy: Our Little Sister, After the Storm. Tento ročník priniesol drámu o japonskej rodine žijúcej na okraji spoločnosti. 

     

Po jednej zo zlodejských akcií nájde Osamu so synom na ulici malé dievčatko Yuri. Ochotne si ju vezmú so sebou do ich skromného príbytku, kde žijú so zvyškom rodiny. Yuri sa neskôr stane svedkom odhaľovania mnohých skrytých tajomstiev. Tie vyplávajú na povrch po tom, čo chudobnú rodinku poznačí nepredvídateľný incident.

 

Porota udelila snímke Shoplifters ocenenie Palme d´Or za najlepší film. Ak vás zaujala, môžete sa na ňu tešiť vďaka projektu Be2Can.

 

 

 

Gueule d´ange (Angel Face)

 

Režijný debut Francúzsky Vanessy Filho súťažil vo výbere Un Certain Regard, avšak nepodarilo sa mu získať žiadnu cenu.  

 

Dej nás zavedie do malého mesta blízko francúzskej riviéry k slobodnej matke Marléne a jej 8-ročnej dcére Elli. Marléne stretne v jednom nočnom klube muža a rozhodne sa opustiť dcéru. Dievčatko sa musí konfrontovať s démonmi jej matky, aby ju získalo späť.  

 

Hviezdou drámy je herečka Marion Cotillard, ktorá sa pripravovala na rolu sledovaním instagramových videí sestier Kardashianových. Uvidíme ju napríklad vo flitrovaných minišatách, vysokých opätkoch a s blond vlasmi.

 

15 najlepších filmov zo 71. ročníku najprestížnejšieho filmového festivalu v Cannes. Úradovala rovnosť pohlaví či krvavé a nechutné snímky

 

 

 

BlacKkKlansman

 

Režisér Spike Lee (Do the Right Thing, Malcolm X) natočil komediálnu krimi snímku podľa biografického románu Rona Stallwortha a jeho nebezpečnej misie zo 70. rokov.

 

Afroamerickému policajtovi Ronovi Stallworthovi sa podarí infiltrovať do lokálneho ku klux klanu v Colorade po tom, čo predstiera, že je beloch a nenávidí všetky rasy.

 

Z chabého pokusu sa neskôr stane veľká policajná operácia, ktorej súčasťou je aj Ronov kolega Flip Zimmerman. Práve on chodí na stretnutia s rasistami namiesto Rona, ktorého by farba pokožky rýchlo odhalila.

 

Rona si zahral John David Washington (syn Denzela Washingtona) a ako jeho kolega sa predstaví Adam Driver. BlacKkKlansman získal na 71. ročníku v poradí druhé najprestížnejšie ocenenie s názvom Grand Prix.

 

 

 

Under the Silver Lake

 

Režisér David Robert Mitchell (It Follows) nám ponúka cez sériu surrealistických scén svoju osobnú víziu histórie L.A., legendárneho mesta postaveného na snoch.  

 

33-ročný Sam je nezamestnaný a túži sa stať slávnym. Keď sa v bazéne pri jeho byte objaví susedka Sarah, strávia spolu noc. Na druhý deň tajomná kráska zmizne a Sam sa pustí do pátrania po uliciach Los Angeles. Hľadanie ho zavedie do najtmavších hlbín mystéria, škandálu, a konšpirácií v meste anjelov.   

 

Do role Sama sa ponoril herec Andrew Garfield (Hacksaw Ridge, The Amazing Spider-man) a v postave Sarah spoznáte Riley Keogh (American Honey, Mad Max: Fury Road), ktorá nahradila Dakotu Johnson.

 

Herecké obsadenie doplnia Topher Grace, Grave Van Patten a Jimmi Simpson. Krimi drámu Under the Silver Lake nezmeškáte ani na ďalšom ročníku Be2Can.

 

15 najlepších filmov zo 71. ročníku najprestížnejšieho filmového festivalu v Cannes. Úradovala rovnosť pohlaví či krvavé a nechutné snímky

 

 

 

Burning

 

Kórejský režisér Lee Chang-dong sa spolu s Oh Jung-mi pri tvorbe scenára inšpirovali poviedkou japonského spisovateľa Haruki Murakamiho (Barn Burning).

 

Poslíček Jongsu natrafí na kamarátku Haemi z detstva. Tá ho požiada, či by sa mu nepostaral o mačku, kým sa nevráti z Afriky. Po jej príchode mu predstaví záhadného mladíka Bena, s ktorým sa zoznámila na výlete.  

 

Tam sa však príbeh zamotáva. Ben nášmu poslíčkovi totiž jedného dňa prezradí viac o svojom nezvyčajnom a tajnom koníčku. 

 

Lee Chang-dong pracoval na tejto mysterióznej dráme 8 rokov. Z poviedky chcel spraviť komplexnejší príbeh a vytvoril alegóriu na súčasnú spoločnosť. V postave Bena spoznáte kórejského herca Stevena Yeuna, známeho zo zombie seriálu The Walking Dead.

 

 

 

The House that Jack Built

 

Dánsky režisér Lars von Trier prekročil prach červeného koberca v Cannes naposledy v roku 2011, keď spôsobil rozruch na tlačovej konferencii svojimi nevhodnými poznámkami o nacizme. Od toho momentu bol „persona non grata“ až do aktuálneho 71. ročníka, kedy sa ukázal na premiére svojho nového thrilleru o sériovom vrahovi.

 

Príbeh nás vtiahne do 70. rokov v USA k vysoko inteligentnému Jackovi (Matt Dillon), ktorý chápe vraždu ako umelecké dielo. Čoraz viac riskuje, pretože sa chystá vytvoriť najefektívnejšiu umeleckú vraždu zo všetkých. Polícia mu je na stope, avšak Jack pokračuje ďalej.

 

Myseľ sériového vraha je nám sprostredkovaná konverzáciami s neznámym mužom menom Verge (Bruno Ganz). Groteskná sofistika zmiešaná s detskou ľútosťou nám prináša temnú drámu s psychologickými prvkami.  

 

Premiéra snímky mimo súťažnej sekcie vyvolala v Cannes rozporuplné reakcie. Niektorí kritici chválili Trierovu víziu, no iní ho označili za odpudivý. Našli sa aj hostia, ktorí opustili sálu, pretože sa nedokázali pozerať na mrzačenie žien a detí.

 

 

 

Capharnaüm

 

Libanonka Nadine Labaki sa na francúzskom pobreží ukázala nielen ako herečka, ale aj ako režisérka a scenáristka svojho nového filmu o detskom boji v nespravodlivej spoločnosti.

 

12-ročný Zain žaluje svojich rodičov za to, že ho priviedli na svet bez starostlivosti. Napriek zlému zaobchádzaniu sa malý chlapec musí potykať s ďalším problémom, pretože sa narodil bez rodného listu.

 

Nadine obsadila hercov, ktorí mali skúsenosti s problematikou z prvej ruky, aby dodala snímke autentickosť. Po premiére si vyslúžila 15-minútový standing ovation a taktiež Jury Prize v hlavnej súťaži. Skúmanie libanonskej spoločnosti a chybného systému uvidíte tento rok na jeseň na akcii Be2Can.

 

 

 Climax

 

Od režiséra drsného thilleru Zvrátený (z originálu Irréversible), známeho napríklad svojou kontroverznou scénou znásilnenia talianskej herečky Monici Bellucci (Matrix, Umučenie Krista), nemožno čakať nič viac a nič menej než extrémny filmový zážitok.

Autorova tvorba, význačná rýchlym striedaním záberov a dlhými statickými zábermi (ako aj spomínaná scéna znásilnenia z Irréversible), sa nebude zdá sa odlišovať ani v prípade jeho novinky Climax. Tento podivný mix žánrov sa zameria na partiu ľudí, užívajúcich si svoje voľné chvíle v uzamknutej starej budove uprostred lesa.

Počas vrcholnej noci trojdňovej extázy sa odovzdajú tancu a alkoholickému opojeniu. Niekto z prítomných sa však rozhodne všetky nápoje v miestnosti obohatiť dávkou LSD. A výsledok? Upútavka vám určite odpovie lepšie než akýkoľvek detailný písomný opis.

 

 

 

Mandy

 

Film, ku ktorému stále nemáme k dispozícii ani trailer, no v Cannes hviezdil. Na Rottentoch aktuálne svieti 97% pozitívnych recenzií s priemerným hodnotením 8,1/10. To je na novinku od Nicolasa Cagea vynikajúci výsledok.

Má isť o thriller plný pomsty, kedy sa Cageova postava nahnevá na kult, ktorý jemu a jeho manželke zničí ich nebo na Zemi. Už z titulnej fotky je vám jasné, aký druh thrilleru môžeme očakávať. Klasická americká premiéra sa plánuje na druhú polovicu tohto roka. Budeme dúfať, že čoskoro dorazí aj nejaký ten trailer.

 

15 najlepších filmov zo 71. ročníku najprestížnejšieho filmového festivalu v Cannes. Úradovala rovnosť pohlaví či krvavé a nechutné snímky

 

The Man Who Killed Don Quixote

 

Uzatvárací film festivalu režiséra Terryho Gilliama má za sebou dlhú históriu nečakaných príhod, kým konečne uzrel svetlo sveta na záverečnom ceremoniáli v Cannes. Gilliamov životný projekt sa tiahne už 12 rokov. 

 

Mladý arogantný režisér reklám Toby prichádza do kontaktu so svojim čiernobielym študentským filmom, inšpirovaným Cervantesovým klasickým románom. Počas jeho komických a surreálnych dobrodružstiev je nútený čeliť tragickým dôsledkom tohto filmu z mladosti, predovšetkým španielskemu obuvníkovi, ktorý si myslí, že je Don Quijote.

 

Režisér začal s realizáciou projektu v roku 1989. Nakrúcanie ovplyvnilo nepriaznivé počasie alebo zdravotné problémy herca Jeana Rocheforta. Nakoniec si Dona Quijota zahral Jonathan Pryce a Tobyho stvárnil Adam Driver. Viac o nešťastiach tejto dobrodružnej drámy sa dočítate tu.

 

 

Preslávená májová (květnová) udalosť v Cannes prilákala množstvo kritikov, známych osobností, ale aj nadšencov kinematografie.

 

Každoročne upozorňuje na aktuálne problémy a vybranými snímkami poukazuje na vnímanie sveta z pohľadu rôznych režisérov. Našli ste si už svojho favorita? Pre viac informácií o niektorých projektoch klikajte na stránku Be2Can.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
12
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.