Veľmi podarené vizualizácie privádzajú k pôvodnému životu známe objekty.
Staroveké pamiatky, keďže ich nie je obrovské kvantum, fascinujú ľudí už celé stáročia. Samozrejme, veľa z nich sa rozpadlo vplyvom počasia, ľudskej zloby či iných faktorov, ale nie všetky stretol podobný osud. Na vybraných miestach sveta stále možno vidieť stáť stavby z dávnych čias, aj keď poznačené behom dejín. Nie všetci z nás si vedia predstaviť, ako dané pamiatky vyzerali, keď boli v najlepšej kondícii. Pomôcť s predstavivosťou sa rozhodla dvojica Przemysław Sobiecki a Maja Wrońska z projektu This is Render, ktorá oživila 7 jednotlivých objektov.
Rím je na pamätihodnosti extrémne bohatý. V metropole Talianska možno nájsť hneď niekoľko objektov z čias Rímskej ríše. Jedným z nich je aj archeologické nálezisko Largo di Torre Argentina. K životu prostredníctvom vizualizácie sa dostal tzv. Chrám B.
Ak by ste chceli vedieť, kde v Strednej Amerike možno nájsť najvýznamnejšiu náboženskú oblasť, odpoveďou je slovíčko Teotihuacán. V rozsiahlych amerických zrúcaninách možnosť nájsť hneď niekoľko obrovských pyramíd a jednou z nich je aj Slnečná pyramída. Patrí k najstarším a najväčším v štáte Mexiko.
Významná civilizácia sídlila aj Egypte. Známe mesto Luxor v sebe ukrýva aj rovnomenný chrám. Ide o nemalý komplex a pohľad na neho vzbudzuje údiv. Przemysław a Maja si pod patronát vzali jednu z jeho častí, ktorú možno vidieť nižšie.
Pri chrámoch ešte ostaneme, len sa mysľou presunieme opäť do Talianska. Pod sopkou Vezuv ležia Pompeje, veľmi známe miestečko. V rozľahlých ruinách sa nachádza aj chrám zasvätený najvyššiemu rímskemu bohovi - Jupiterovi. Dodnes z neho pretrvali základy, no vďaka vizualizácii ho vidno v plnej a dávnej kráse.
Rimania nelenili a dostali sa takmer až po Škótsko. Práve Hadriánov val je jedným zo zachovalých rímskych objektov na Britských ostrovoch. 117 kilometrov dlhý systém opevnenia tvoril hranicu ríše a zotrval až do súčasnosti. Aspoň čo-to z neho.
Opäť virtuálny návrat do Mexika, teraz na polostrov Yucatán, kde ležia pozostatky mestečka pomenovaného Coba. Čo by to bolo za riadne stredoamerické staroveké sídlo bez pyramíd? Jednou z tých miestnych je aj pyramída Nohoch Mul.
Grécky, resp. aténsky Parthenón netreba zvlášť predstavovať. Majestátny je aj dnes, no ešte viac aj v minulosti, no nie?
Ako zdroj článku nám poslúžil web expedia.com, kde sa o projekte dočítate viac a opäť pripomíname, že o animácie sa postaralo NeoMam Studios a vizualizácie ľudia z portálu THISISRENDER.