Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
10. júla 2017, 14:53
Čas čítania 0:00
johnnybravo

Fotograf zachytil mimoriadne vzácneho bledého tigra len zopár desiatok metrov od seba

ZAUJÍMAVOSTI TIGER
Uložiť Uložené

Bledý tiger sa po rokoch opäť objavil na verejnosti.

Fotograf Nilanjan Ray pred pár dňami prechádzal cez indickú prírodnú rezerváciu Nilgiri Biosphere Reserve a v jednom momente stŕpol, pretože približne 60 metrov od neho sa objavil tiger. Nilanjan cez park prechádzal spoločne s turistickým vodcom v aute, čo napokon tigra odplašilo, lenže jemu sa podarilo zachytiť niekoľko fotografií vzácného tvora, ktorý by pokojne mohol byť jediným svojho druhu na celom svete. Nilanjan si najskôr pomyslel, že sa stal zázrak a oni narazili na extrémneho vzácneho bieleho tigra, ktorý sa vo voľnej prírode už nevyskytuje, pretože posledný skutočný biely tiger bol zastrelený ešte v roku 1958.

Tiger, na ktorého narazil Nilanjan, avšak nebol biely, ale len bledý, čo zrejme spôsobila neznáma genetická mutácia zapríčiňujúca rozdielne sfarbenie. Tiger netrpel ani albinizmom, ale aj tak patrí medzi to najvzácnejšie, čo sa ľuďom v divočine podarilo za posledné desaťročia zaznamenať. Posledného bledého tigra zazrela ešte v 80. rokoch minulého storočia Belinda Wright, a tak môžeme len špekulovať o tom, či sa ich v indických lesoch a rezerváciách skrýva ešte o čosi viac, alebo bol tento bledý tiger momentálne jediným bledým tigrom v divočine.
Domov
Zdieľať
Diskusia