Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
24. mája 2017, 16:08
Čas čítania 0:00
Matúš Moravčík

Luxusný telefón za viac ako 300-tisíc eur. Limitovaná edícia od Vertu má len pár kusov a kuriéra na helikoptére

TECH
Uložiť Uložené

Tomuto sa hovorí zákaznícky servis.

Existujú tri typy používateľov smartfónov - tí, ktorí siahnu po Androide, tí, ktorí siahnu po iPhone, a nakoniec sú tu aj tí, ktorým nevonia ani jedna zo spomínaných možností, pretože majú neporovnateľne vyššie nároky, aké im bežný model za "pár drobných" nedokáže uspokojiť. Nebavíme sa tu však o technologických nárokoch, ale o tých konštrukčných, o ktoré sa im vie doslova dokonale postarať aj limitovaná edícia z dielne renomovaného výrobcu luxusných kúskov.  

Ak tu je niekto, kto hreší na príliš vysokú cenovku Galaxy S8 alebo najnovšej generácie iPhonu, tak mu pri sume za SIGNATURE Cobra Limited Edition zostane poriadne zle. Vertu si zaň pýta až okolo dychberúcich 320-tisíc eur, pričom ho ani nemôžeme nazývať smartfónom. Je to v podstate obyčajný, teda neinteligentný mobilný telefón s malým displejom a klasickou hardvérovou klávesnicou, ktorá bola v kurze tak 15 rokov dozadu. Prečo je teda tak prehnane drahý?

Luxusný telefón za viac ako 300-tisíc eur. Limitovaná edícia od Vertu má len pár kusov a kuriéra na helikoptére
Zdroj: Vertu

Okrem toho, že vám telefón donesie kuriér prostredníctvom helikoptéry až na miesto, kde bývate, je k dispozícii aj celkom slušná kôpka enormne drahých materiálov, kvalitne odvedená ručná práca šikovných remeselníkov či jedinečný dizajn s drahými kameňmi (konkrétne 439 rubínov a 2 smaragdy) ozdobeným hadom, aký by ste pri iných modeloch hľadali naozaj len veľmi ťažko. K tak ozrutnej cenovke okrem iného prispieva i fakt, že sa vyrobilo iba osem kusov. Na nadštandardne drahom zariadení navyše spolupracovalo celosvetovo známe francúzske klenotníctvo Boucheron.

Domov
Zdieľať
Diskusia