Tyranizujú svoje okolie, majú sklony ku kanibalizmu a sú extrémne rýchli.
Po prvýkrát v histórii bol jeden z najvácnejších mravcov na svete videný nažive. Na tom by nebolo nič špeciálne, ak by v niektorých prípadoch nedorastal až do astronomickej dĺžky niekoľkých centimetrov. Podľa jeho dĺžky sa aj prezýva T-Rex, aj keď je jeho latinské meno odlišné od majestátneho dinosaura. Tyrannomyrmex rex mätie vedcov už od roku 2003, kedy entomológ Fernando Fernández odhalil jediného mravca nájdeného v Malajzii. Bol však mŕtvy, no entomológovia sa zhodli, že by mohlo ísť o doteraz neobjavený druh.
Mali pravdu a za štrnásť rokov sa našlo len zopár ďalších tiel, všetky mŕtve. Pôvodiská sa nachádzali v exotických krajinách ako Singapur, India, Filipíny či Srí Lanka. Všetky mravce však boli len náhodou objavené v odpade z listov, ktoré chcel niekto vyhodiť. Po týchto objavoch sa zorganizovala expedícia do lesov Singapuru a jeden z výskumníkov, Mark Wong, objavil celú kolóniu týchto desivých tvorov. Následne sa začali hrabať v ich obrovskom sídle, aby zistili, či je ich spôsob života odlišný od ostatných mravcov.
Samotné mravce sú obrovské, mäsožravé a neuveriteľne rýchle. Často prejavujú sklony ku kanibalizmu a vôbec nemajú problém so znečisteným prostredím, vedci ich opisujú ako malých tyranov. V celom lese Singapuru bola zatiaľ objavená len jedna kolónia, aj keď bol prečesaný už celý les. Existuje tu šanca, že ide o najväčší objavený žijúci druh mravcov, aktuálne sa o titul bijú s druhmi Dinoponera a Titanomyrma, na presnejšie určenie treba nájsť a izolovať viacero druhov.