Streda 25. 4. 2018 meniny má Marek

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Jaromír Jágr si k 45. narodeninám doprial špeciálny darček. Ako druhý v histórii NHL prekonal hranicu 1900 kanadských bodov

Hokejová legenda má ešte stále dostatok síl a energie a je jasným dôkazom toho, že vek je len číslo.

16. február 2017, 9:58
16. február 2017, 9:58

Hokejová legenda má ešte stále dostatok síl a energie a je jasným dôkazom toho, že vek je len číslo.

Jaromír Jágr je už niekoľko dlhých rokov hokejovým fenoménom, avšak jeho úspech nestojí len na prirodzenom talente, ale aj odhodlaní, keďže mal vždy vo zvyku trénovať o niečo dlhšie a tvrdšie ako jeho spoluhráči. Aj táto skutočnosť mala očividne svoj význam a Jarda sa dokáže aj vo svojich 45 rokoch prehánať ľadom najprestížnejšej hokejovej ligy sveta ako mladík. S pribúdajúcim vekom narastá aj počet dosiahnutých míľnikov a rekordov, čo je pri jeho produktivite pochopiteľné. Rodák z Kladna debutoval v NHL v roku 1990 a už rok na to sa tešil zo zisku Stanley Cupu. Odvtedy zaznamenal množstvo iných úspechov a dnes po viac než 26 rokoch sa teší zo svojho 1900. kanadského bodu.

 

Túto hranicu sa pred ním podarilo dosiahnuť len jedinému jeho kolegovi a vy už asi viete, že ním bol Wayne Gretzky ktorému sa počítadlo zastavilo na hranici 2857 bodov. Jágr má teda k dnešnému dňu na konte 1684 zápasov, 759 gólov, 1141 asistencií a s najväčšou pravdepodobnosťou sa zopár dlhých rokov niečo podobné nezopakuje, keďže najbližšie je spomedzi aktívnych hráčov Joe Thornton s 1379 bodmi. Dosiahnutie tejto hranice zároveň prišlo v deň, kedy Jarda oslavoval svoje 45. narodeniny, no a krajší darček si už hádam ani nevedel predstaviť. Gratulujeme!


Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia1 komentár
Diskusia je len pre prihlásených
1 komentár
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Scoodles16. február 2017, 10:07

Je to pán!

12 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie