Sobota 20. 1. 2018 meniny má Dalibor

hľadaj na refresheri

Aj prostitútky jedného dňa nahradia roboty. Sexuálna revolúcia by mala nastať už okolo roku 2050

Intímny kontakt so strojom bude bežnou záležitosťou.

9. január 2017, 15:06
9. január 2017, 15:06
  • 18+
CITLIVÝ OBSAH
  • Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný nsfw obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
MÁM NAD 18 A CHCEM ZOBRAZIŤ OBSAH SPÄŤ NA HLAVNÚ STRÁNKU

Predstavte si, že prídete do obchodu s elektronikou a miesto laptopu alebo televízie hodíte do svojho nákupného košíka niečo, čo na prvý pohľad pripomína jedného z nás, avšak s tým rozdielom, že pôjde o neživého robota s umelou inteligenciou či tak vernou fyzickou podobou, že by viacerým z nás nerobilo problém mať s ním trošku bližší vzťah. Nie, nebavíme sa tu o seriáli Black Mirror a ani žiadnom sci-fi filme z Hollywoodu, ale celkom zaujímavej vízii našej vzdialenej budúcnosti. Mať sex s pekne vyzerajúcim robotom a zároveň to považovať za bežnú záležitosť môže byť realitou už okolo roku 2050, tvrdí britský výskumník, ktorý zameriava svoju pozornosť na túto čoraz diskutovanejšiu tému plnú kontroverzie. 

 

 

Podľa Dr. Iana Perasona a jeho síce trošku staršej, no za to poriadne zaujímavej správy nastane takzvaná sexuálna revolúcia, pretože naplniť naše tajné priania budú vedieť nielen ľudia z mäsa a kostí, ale aj pokročilé výdobytky modernej doby. Taký pokrok ovplyvní a zmení viacero vecí, a to vrátane dnešných vzťahov medzi dvomi osobami alebo dokonca i prostitúcie, čiže poskytovanie sexuálnych úkonov za určitú finančnú odmenu. Počítať napríklad môžeme s nižšími cenami alebo krajšími či neporovnateľne šikovnejšími robotickými profesionálkami bez akýchkoľvek morálnych zásad. Stačí len bez hanby povedať, čo od nej očakávame a tá svojmu zákazníkovi so všetkým okamžite vyhovie, ako len najlepšie vie. 

 

"Sex nie je potrebné predstavovať, no spôsoby, akým si ho užívame, prejdú počas nadchádzajúcich rokov značnou evolúciou."

 

Záujem o sexuálne stroje s plnohodnotnými genitáliami prejavilo hneď niekoľko výrobcov, medzi ktorými nechýba ani Abyss Creations, spoločnosť z Kalifornie. Ďalšia generácia človeka pripomínajúceho robota RealDoll by mala prísť na spotrebiteľský trh už v budúcom roku spolu s cenou presahujúcou sumu 10-tisíc eur, čo má mať na svedomí integrácia moderných technologických riešení zabezpečujúcich udržiavanie bežnej ľudskej teploty a zároveň umožňujúcich adekvátne reagovať na dotyky nášho tela. Vzájomný kontakt ale nemusí zostať iba pri sexe. Podľa slov šéfa Abyss Creations, Matta McMullena, môžu novšie generácie spôsobiť, že postupom času vznikne medzi používateľom a zariadením vážny vzťah plný lásky. Niečo podobné sme mali príležitosť vidieť vo filme Her, kde sa nesmelý používateľ moderného operačného systému s umelou inteligenciou zamiloval do obyčajného softvéru. Tak pokročilé výdobytky majú však pred sebou ešte dlhú cestu, čo je vidieť i na samotnej cenovke, ktorá sa môže celkom vážne o pár desaťročí pohybovať na úrovni hodnoty momentálne predávaných high-end smartfónov.

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
návrat hore Foto: Michael Coghlan / flickr.com, geralt /pixabay.com
Zobraziť 18 komentárov
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
18 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
bananovykolac9. január 2017, 15:45

Sa ti zasekne pipík v plechovke a čo potom!

28 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
jult09. január 2017, 16:55

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
geňo9. január 2017, 15:45

tešing, ako dzedo si to zaobstaram

22 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Martin Slavsky10. január 2017, 0:07

Hlavne je to vidieť v Japonsku. Ženy tam majú nereálne očakávania od mužov (a dosť im vraj klesá pôrodnosť) a tak muži hladajú cestu ako obídu a uspokoja svoje genetické naprogramovanie. Je to ako správny trh. Keď klesa dopyt trh si hladá novú cestu. Po takomto riešení siahnu všetci ktorých sebevedomie totálne rozdrtila dnešá zvrátená spoločnosť a nedokážu si nájsť normálnu partnerku/partnera.

17 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
jult09. január 2017, 16:55

" ...Podľa slov šéfa Abyss Creations, Matta McMullena, môžu neporovnateľne vyspelejšie generácie spôsobiť, že postupom času vznikne medzi používateľom a zariadením vážny vzťah plný lásky..." Neviem ako to mám správne povedať, možno to povie trochu silno ale to by bolo nemorálne, jednoducho s tím nesúhlasím keby tí roboti boli len na prostitúciu tak okej ale mať s nimi vzťah "...plný lásky..."

15 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Belial9. január 2017, 15:48

konečne si aj fanboy nájde frajerku :) ( no hate, nemaž ma :( )

10 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Analytik9. január 2017, 17:46

A budú aspoň vyhrievané? Nie že budú zimné a mne sa nebude chcieť

9 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Sinatra9. január 2017, 15:10

A co by z toho ten chlap mal ked neni ziva? To si rovno clovek moze vyhonit s vlastnou rukou a predstavovat si ze to robi s prostitutkou.

8 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
paddington9. január 2017, 21:39

Ja si myslím že v tom roku to už bude niečo ine ako v tomto videu tie materialy budu také že nerozoznaš či to je človek alebo robot

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
paddington9. január 2017, 18:54

To už je chore a zvratene, roboti by sa vobec nemali podobat na človeka pretože už sa to bude len zdokonalovat a zdokonalovat až niekde v 2100 naše deti nerozoznaju človeka od robota a takto zanikne ludstvo

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Yolo9. január 2017, 20:05

a to je problém?

-2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
paddington9. január 2017, 20:54

že nerozoznaš človeka od robota ? ano je to problem čo ak budeš mat priatelku,kamaratov a po niekolkých rokoch zistiš že to su roboti ? pohoda

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Yolo10. január 2017, 16:47

2100 budem fialky odspodu voňať pohoda

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
paddington10. január 2017, 17:27

ty hej ale tvoje deti bude pichat robotov

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Yolo10. január 2017, 19:38

budem mať dcéry

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
paddington10. január 2017, 22:24

tak tvoje dcéry budu znasilnovane robokotmi

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Yolo11. január 2017, 17:49

toto si dal hodne zaroh

0 Odpovedať · Nahlásiť
Vladimír Mišík10. január 2017, 16:07

2050 ? to tu uz asi nebudem :(

0 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá