Vynaliezavosť nemá hraníc, čo dvojnásobne platí v architektúre a dizajne.
Ľudia žijúci vo väčších mestách sa s ním stretávajú deň čo deň a len máloktorí ho majú v láske. Áno, na mysli máme ruch, ktorý nás sprevádza od skorých ranných hodín až po západ slnka. Niekedy nás to už však naozaj unavuje a najradšej by sme trávili voľné (mimopracovné) chvíle niekde na pokojnom mieste, že? Ideálnym miestom nemusí byť za každých okolností len pevnina, ale aj vodná hladina, o čom vás možno presvedčí dnešný projekt.
Ten nesie výstižný názov "Plávajúci dom Oliver" a nájdeme ho na Jarovskom ramene v Bratislave. Na pokojných vodách Dunaju rozprestierajúce sa víkendové a prázdninové útočisko je prácou dvoch dám menom, Ing. arch. Mária Klaučová a Ing. arch. Diana Šajdová. Ruku k dielu, ale priložil aj Ing. Peter Mandl, ktorý sa postaral o lodiarskú časť. Daná, nízkoenergetická novostavba, pláva na železobetónovom pontóne a je kompletne zahalená do dreva. Konštrukčné prvky zo železa a ocele nepočítame. Pričom ako celok, vytvára úplnú harmóniu k okolitému prostrediu plného zelene. Sofistikovaný únik od už v úvode spomínaného mestského ruchu, že? Len si predstavte tie ranné kávičky na terase, jednoducho dokonalosť.
Čo sa týka krásy, tak interiérová časť v absolútne ničom nezaostáva za exteriérom a nadchne všetkých milovníkov jednoduchosti, respektíve moderny. Aj vo vnútri dominuje predovšetkým predovšetkým drevený materiál, vďaka ktorému majitelia môžu nadobudnúť tú pravú domácu atmosféru a pokojne oddychovať. Čerešničkou na torte je fakt, že vám nehrozí žiadne kosenie. A to je dobrá správa, alebo by vám uvedená činnosť predsa len chýbala? Nech už je to vo vašom prípade akokoľvek, teraz si už vychutnajte zábery z portfólia spoločnosti eXworks.
"Rekreačný dom s možnosťou celoročného bývania na dunajskom ramene. Hybridná oceľovo-drevená konštrukcia a technické detaily odkazujú na lodiarske remeslo. Výrazným vkladom k celkovému konceptu je energeticky nenáročná a ekologická prevádzka domu." - Stručná charakteristika z Archinfo.
Pokiaľ viete aj o iných architektonických alebo dizajnérskych štúdiách z našich končín, ktoré taktiež stoja za pozornosť širšieho publika, tak neváhajte a pošlite nám tip na e-mailovú adresu uvedenú v profile nižšie. Ďakujeme za spoluprácu!