Nedávny úspešný útok to len potvrdzuje.
Automatické ukladanie hesiel je súčasťou prehliadačov už dostatočne dlhú dobu a je len na vás, ktoré heslá si dobrovoľne uschovávate pre rýchly prístup k webom/účtom. Čoraz viac stránok vyžaduje registráciu a pre lepšie orientovanie sa v nich vznikli takzvané password manageri. Pomocou manažéra sa rýchlo a jednoducho dostanete k celému hľadanému loginu vrátane znenia hesla, pokiaľ sa všade neprihlasujete cez Facebook. Fotografia nižšie zobrazuje vzhľad manažéra v prehliadači Safari.
Rovnako ako Apple, aj ostatní, spomenieme Operu, Google či Firefox, ponúkajú rôzne podoby manažérov vrátane synochronizácie medzi mobilným zariadením a počítačom. Pri každom z nich nájdete taktiež oznámenie o dostatočnom zabezpečení vašich citlivých dát, avšak tým to asi aj končí. Žiadne bližšie informácie o kvalite zabezpečenia, šifrovaní a podobne, čím nadväzujeme na čerstvý alarmujúci prípad prehliadača Opera. Každý užívateľ, ktorý využíval službu Opera’s Cloud Sync zabezpečujúcu prenos nastavení, hesiel a dát prehliadania medzi zariadeniami, bol vystavený riziku odcudzenia citlivých údajov. Cloudový server Opery bol totiž na krátku dobu vystavený úspešnému útoku. Zodpovední potvrdili, že útok bol rýchlo zablokovaný, avšak i tak vyresetovali heslá všetkých užívateľov služby.
Aby sme sa vyjadrili presnejšie, z 350 miliónov aktívnych užívateľov prehliadača sa vystavilo riziku až 1,7 milióna. Opera tiež ubezpečuje, že všetky heslá sú šifrované a hašované, avšak nič bližšie sa jednoducho nedozviete. Pokiaľ si teda ukladáte citlivé heslá doslova kade-tade, pribrzdite a radšej si dvakrát rozmyslite, či sa "zdôveríte" vášmu manažéru hesiel v prehliadači. Taktiež nezabudnite používať vždy unikátne heslá miesto jedného univerzálneho a nevynechávajte ani použitie kombinácie veľkých, malých písmen a čísel.