Nádherný koncept už obehol asi celý internet. A to najlepšie na tom je, že by sa mal čoskoro zmaterializovať do fyzickej podoby.
Keď sa dnes hovorí o čínskych výrobcoch, väčšina z nás si to automaticky začne spájať s nekvalitnými alebo nepekne vyzerajúcimi výrobkami. A nie je sa čomu ani čudovať, pretože tie náš trh po páde opony doslova zaplavili. S odstupom času sa ale z Číny stala krajina s lepšími ekonomickými pomermi, čo pozdvihlo aj samotný priemysel a vďaka tomu nastal obrovský rozmach spotrebiteľských technológií, ktoré sú dnes v ponuke obchodov s elektronikou naprieč celou Európou. To najlepšie však na tom je, že úroveň niekoľkých súčasných čínskych výrobcov smartfónov dosahuje takmer takej úrovne, na ktorej sú renomovaní giganti ako Samsung, HTC, LG či dokonca i Apple. Celú éru ich vzostupu odštartovalo Xiaomi a dnes sa na vrchol škriabe nie len Meizu, ale aj OnePlus, Oppo alebo LeEco s ambicióznym konceptom nádherného mobilného telefónu, ktorý dostane snáď každého náročného technologického nadšenca so zmyslom pre detail.
Ako ale podľa webu 9to5Google prezradil bližšie nešpecifikovaný zdroj, ktorý má mať veľmi dobré informácie týkajúce sa oficiálnych renderov, v súčasnosti dokonca prebieha náročný vývoj s cieľom vyrobiť čo najpodobnejší smartfón. A okrem toho, že ponúkne elegantne spracovanú konštrukciu a zaoblený displej v štýle Galaxy S7 edge, na jeho tele nemá byť žiadne hardvérové tlačidlo, a ani na ovládanie hlasitosti. Pýtate sa, či je to možné? Vďaka prítomnosti systému Android a unikátneho dotykového panelu by to nereálne rozhodne nebolo. Android totiž výrobcom hardvéru ponúka možnosť dodatočných softvérových zásahov a displej zase poskytne priestor na virtuálne tlačidlá. Do vlastnej nadstavby operačného systému tak vedia integrovať dodatočné funkcionality, ktoré poslúžia ako alternatíva k chýbajúcemu Home alebo Power tlačidlu. Nabíjanie batérie smartfónu bude navyše prebiehať na spôsob MagSafe konektora a slotu od Apple, pričom pôjde o mierne upravený štandard USB Type C a to znamená iba pohodlnejšie pripájanie nabíjačky. Otázne teraz ale je, či niečo také skutočne raz uvidíme aj v reálnom svete. Informácie od neznámeho zdroja považovať za dôveryhodné rozhodne nejde. Na druhú stranu ide o veľkú čínsku spoločnosť, ktorá sa okrem výroby smartfónov angažuje aj v investovaní do startupov, takže financie na vývoj určite sú. Šance tu preto skutočne existujú.