Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. augusta 2015, 9:26
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Spots #6: Salónni cyklisti a Prešporskí junáci sa zabavia na zabudnutom kúpalisku Vydrica

REFRESHER
Uložiť Uložené

Unikátne podujatie spájajúce zabudnuté miesta a umenie už onedlho poteší nadšencov ďalším pokračovaním.

Už šieste pokračovanie Spots – podujatia, ktoré spája netradičné miesta a umenie, bude zasvätené tvorbe zaujímavých bicyklov typu fixie, retro a cruiser. Cyklosalón sa bude konať 1. septembra 2015 od 16:00 na zabudnutom lesnom kúpalisku Vydrica v Bratislave. Privítame každého, kto sa o takéto bicykle zaujíma, alebo má doma zaujímavý kúsok, ktorý by mali všetci vidieť. Nebude chýbať ľadovo namrazené osvieženie od Jägermeistra, chladený Excelent ani skvelá hudba.

Spots #6: Salónni cyklisti a Prešporskí junáci sa zabavia na zabudnutom kúpalisku Vydrica

Čas sa na Vydrici zastavil v 50. rokoch minulého storočia a kúpalisko v tejto podobe zotrvalo až dodnes. Nachádza sa tu prázdny plavecký bazén, v ktorom budú vystavené bicykle od profesionálnych úpravcov, predajcov i zberateľov. Tešiť sa môžete na krásne kúsky od Bellbikes, CyklokuchyneCyklokoalície, Casual bicycles, ReCyklo či Bad-year. Okolie bazéna tvorí malebná lúka, ideálna pre zraz majiteľov bicyklov, ktoré si zaslúžia obdiv. Ak máš niečo takéto doma, neváhaj a príď sa predviesť (a previezť).

O hudbu sa postará kapela Prešporskí junáci. Mladé pouličné zoskupenie hudobníkov s talentovaným spevákom Danielom Kapitanom hrá coververzie známych hitov, ktoré vás bavia viac než originál. Junáci dajú nielen ozvučený koncert, ale keď sa zotmie, bude aj táborákový unplugged.  Aj samotná Vydrica má zaujímavú históriu. Projekt kúpaliska na Železnej studienke v roku 1943 vypracoval architekt František Prchlík. Najprv slúžilo ako rekreačné zariadenie pre straníckych funkcionárov, od 70. rokov ho už využívala široká verejnosť. Po roku 1989 upadalo a definitívne ho uzavreli v roku 1996.

Spots #6: Salónni cyklisti a Prešporskí junáci sa zabavia na zabudnutom kúpalisku Vydrica

Lepší program na oslavu končiaceho sa leta len ťažko vymyslíš – osedlaj bajk, vidíme sa na Vydrici!

Domov
Zdieľať
Diskusia