27. januára 2024, 10:26
Čas čítania 0:28
Eva Thonhauserová

16-ročná slovenská tenistka Jamrichová triumfovala na grandslamovom turnaji Australian Open. Domácej súperke nedala šancu

ŠPORT SPRÁVY ZO SVETA TENIS

V prvom sete najprv Jamrichová prehrávala, no potom chytila výhernú šnúru, ktorá jej vydržala až do konca.

Slovenská tenistka Renáta Jamrichová triumfovala v dvojhre junioriek na grandslamovom turnaji Australian Open.

16-ročná zverenka trénera Jána Matúša porazila austrálsku hráčku Emerson Jonesovú v prvom sete 6 : 4, pričom tento výsledok otočila zo stavu 1 : 4. Po výhre v prvom sete pokračovala vo víťaznej šnúre a zápas ukončila výsledkom 6 : 4 a 6 : 1 na sety, píše portál ausopen.

„Som veľmi šťastná, počas celého týždňa som predvádzala svoj najlepší tenis. Začala som finále nervózne, čo bolo spôsobené tým, že som hrala proti domácej hráčke v aréne Roda Lavera. Potom som si však povedala, že si musím užiť na dvorci každý fiftín. Od toho momentu som hrala vynikajúco a dotiahla som to k celkovému triumfu,“ uviedla Jamrichová po zápase.