Veľakrát ho chceme a mnohokrát ho nedostaneme. Príčin absentujúceho orgazmu môže byť mnoho. Niektoré sa možno týkajú aj teba.
Mala som 25 rokov, keď som objavila zaujímavú vec – dokážem vyvrcholiť cez vonkajšiu stimuláciu klitorisu.
Dôvodov je pravdepodobne viacero, ale jeden je zásadný. Dovtedy som mala ja aj niektorí moji predošlí partneri veľmi skreslenú predstavu o tom, koho potešenie je dôležité, ako funguje moje telo a ako má sex vyzerať.
Pritom som vedela (a väčšina mojich partnerov pravdepodobne tiež), že stimulácia klitorisu je populárna a obľúbená praktika. Keď však moje telo počas niekoľkých desiatok sekúnd na naučené dotyky nereagovalo podľa očakávania, usúdili sme, že zrejme nejde o záležitosť pre mňa.
Nikto z nich potom nevyvinul prílišnú snahu zmapovať moje telo s cieľom poskytnúť uspokojenie mne a iba mne. Dôraz bol kladený na ich potešenie a moje telo bolo skôr nástrojom na dosiahnutie tohto cieľa. V momente, keď túto úlohu neplnilo, akoby nestálo za to sa ňou nadbytočne zaoberať.
Orgazmus som bola navyše schopná dosiahnuť pri penetrácii – takže prečo sa namáhať s domnelo „nefunkčnými“ časťami a objavovaním ďalších ciest vedúcich k vyvrcholeniu? Aj ja som tak prijala predstavu, že „správny“ sex má v podstate jedinú podobu: penetračnú.
Čo sa dočítaš po odomknutí:
- Že v ceste za orgazmom nám môže stáť prílišná snaha o sebakontrolu, hanba, nedostatok vzájomného rešpektu aj alkohol.
- Že uspokojenie v sexe úzko súvisí s tým, aké máme vzťahy a ako sa cítime.
- O tom, že spoločnosť najmä u žien buduje ostych, ktorý im potom bráni dosiahnuť vyvrcholenie a povedať si o ňom.
- Ako ostych prekonať.
- Ako o intimite lepšie komunikovať.