Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
5. marca 2023, 9:30
Čas čítania 8:55
Martin Adam Pavlík

Tiktokerka Hanka Gelnarová o šou Survivor: Do smrti budem spomínať na ten hlad a kŕče (Rozhovor)

Tiktokerka Hanka Gelnarová o šou Survivor: Do smrti budem spomínať na ten hlad a kŕče (Rozhovor)
Zdroj: Instagram/hanka_gelnarova
REFRESHER CLASH OF THE STARS ČESKO HANKA GELNAROVÁ SURVIVOR ČESKO & SLOVENSKO
Uložiť Uložené

V šou Survivor Česko & Slovensko siahla na svoje dno. Spoznala nový level hladu, bojovala s nepríjemným hmyzom a musela hrať sociálnu hru, ktorá jej nebola vôbec prirodzená. Ako známa česká influencerka hodnotí svoje pôsobenie v súťaži?

Na Tiktoku má vyše 460-tisíc sledovateľov, na Instagrame viac než 120-tisíc. Napriek tomu, že by sa pokojne mohla živiť iba sociálnymi sieťami, pracuje stále ako barmanka a občas nalieva aj svojim fanúšikom, ktorí ju do práce chodia pozdraviť a porozprávať sa s ňou. Influencerka Hanka Gelnárová je skromná duša, no na druhej strane má kopec zdravého sebavedomia.

Vie jasne, čo chce aj ako to dosiahnuť. Nebojí sa pritom postaviť čelom novým výzvam. Minulý rok si vyskúšala, aké to je, nasadiť si MMA rukavice a ísť sa pobiť do klietky v českej organizácii Clash of the Stars, tento rok skúsila v šou Survivor Česko & Slovensko, aké je to, spať pod holým nebom na opustenom ostrove v Dominikánskej republike či mať kŕče z hladu.

Hanka nám v rozhovore prezradila, prečo má stále klasickú prácu popri tvorbe obsahu na sociálne siete, na čo míňa najviac peňazí, aké plány má ešte s MMA a čo všetko zažila na ostrove počas drsnej šou. Okrem iného prezradila aj to, čo jej ľudia dennodenne píšu, či jej muži posielajú fotky svojho prirodzenia alebo či je možné, že ju niekedy uvidíme v Love Islande.

Hanka Gelnarová
Zdroj: Instagram/hanka_gelnarova
V Refresheri ti pravidelne prinášame rozhovory s influencerkami. Ak chceš podobného obsahu viac, podpor naše úsilie a získaj neobmedzený prístup k článkom a pridaj sa do klubu Refresher+.

Na Tiktoku máš takmer pol milióna sledovateľov. Kedy si sa rozhodla, že budeš tiktokerka?

Začala som najskôr nahrávať na Musical.ly. Bola to v podstate staršia verzia Tiktoku. Tam mi to úprimne príliš nešlo a stiahla som si to iba preto, že to mali všetci okolo mňa. Nemala som tam ani sledovateľov, tak som si to odinštalovala. Keď však prišiel Tiktok, povedala som si, že šťastie skúsim znova. Začala som nakrúcať videá, kde som robila rôzne herecké výkony.


Následne ma oslovil na spoluprácu slovenský tiktoker Patrik Vaľko alias Valden s tým, že sa mu páčia moje videá. Tak som šla na Slovensko a natočili sme s Valdenom a s Kristal Shine pár videí. Následne prišiel český projekt Flyhouse, v ktorom sme viacerí tiktokeri bývali v jednom zámku a točili sme spoločne videá. 

Hanka Gelnarová (vľavo) spolu s Kristal Shine v projekte Flyhouse.
Hanka Gelnarová (vľavo) spolu s Kristal Shine v projekte Flyhouse. Zdroj: archív Hanky Gelnarovej

Išla si do toho od začiatku s víziou, že sa tým chceš raz živiť, alebo ti to bolo jedno a brala si to len ako nevinnú zábavku?

Vôbec som to nevnímala tak, že si Tiktokom idem zarábať. Úprimne som ani nevedela, že sa to nejakým spôsobom dá. Páčilo sa mi v prvom rade to, že som tam mohla byť kreatívna. Keď som zistila, že sa na tom dá aj zarobiť, začala som sa tomu venovať viac. Doteraz to však vnímam len ako zábavu a neberiem to ako celoživotnú prácu. Samozrejme, veľkú časť peňazí zarábam vďaka sociálnym sieťam, ale stále mám normálnu prácu. Robím za barom.

A prečo vlastne robíš stále barmanku? Mohla by si sa, predpokladám, naplno živiť len sociálnymi sieťami.

Ľudia sa ma na to pýtajú neustále. Ja však všetkým vravím to isté dookola a stojím si za tým. Keby som robila iba videá na Tiktok alebo Instagram a stále by som bola na mobile, hrablo by mi z toho. (smiech) Potrebujem osobný kontakt s ľuďmi. Je to pre mňa spestrenie, že sa môžem normálne naživo s niekým porozprávať. Bežne za mnou chodia ľudia, ktorí ma sledujú, a bavíme sa spolu.

Ako sa volá ten bar, kde pracuješ a kam teda fanúšikovia za tebou môžu prísť?

Môžu za mnou prísť na Škroupovu 1 do High Five Music Baru v Ostrave. Ten bar sme pred rokmi otvorili s bývalým priateľom a práve tam som začala natáčať prvé videá a robiť odtiaľ živé vysielania.

@hankagelnarova Znáte ten pocit ?😂😂 @Adéll Jelínková ♬ original sound - sp3d_up

Kedy si zaregistrovala najväčší príliv fanúšikov? Čo ti najviac dopomohlo k sláve?

Neviem, kedy vznikol taký veľký nárast, ale určite mi pomohla účasť v Clash of the Stars či spomínaný Flyhouse. Šlo to viac-menej samo, postupne sledovatelia jednoducho pribúdali.

Na čo míňaš najviac peňazí zo sociálnych sietí?

Utrácam dosť a sama vlastne ani poriadne neviem za čo. (smiech) No keď sa pozriem na výpisy z banky, asi najviac miniem vždy za jedlo a za oblečenie.

Takže žiadne megalomanské nákupy typu autá, byty, dovolenky? (smiech)

Nie. (smiech) Samozrejme, občas si doprajem peknú dovolenku, ale nekupujem si ich každý mesiac.

Hanka Gelnarová
Zdroj: Instagram/hanka_gelnarova

Čo najhodnotnejšie si si kúpila z peňazí zarobených zo sociálnych sietí?

Asi to bolo nahrávacie štúdio, ktoré som si zaobstarala kvôli videám. 

Predpokladám, že ti dennodenne píšu ľudia na sociálne siete. Aké správy najčastejšie dostávaš?

Väčšinou mi ľudia píšu Čau, ako sa máš? alebo Ahoj, nechceš ísť niekam na kávu? Väčšinou sú tie správy veľmi podobné, aj preto nereagujem na všetko. Jednoducho sa mi nedá na všetko reagovať.

Hanka Gelnarová
Zdroj: Instagram/hanka_gelnarova

Máš aj negatívne skúsenosti? Vynadal ti niekto v správach alebo prípadne osobne?

Osobne do očí mi nikto nevynadal, skôr si ľudia občas len tak začali o mne niečo šuškať a hovoriť „to je ona“. Zopár ľudí mi napísalo, že som trápna, ale to vôbec neberiem ako urážku. Ja mám šťastie, že naozaj nemám veľmi veľa hejterov. Najhoršie, čo mi niekto napísal, bolo, aby som zomrela, ale to bolo úplne v minimálnom množstve.

Keď nám dal rozhodca pokyn, že už môžeme ísť na to, rozbehla som sa po nej, dala som ,zadnú‘ a vrhla som sa na ňu. Zrazu na mňa skočil rozhodca a ukázal mi, že je koniec.

Píšu ti aj nejakí úchyláci?

(smiech) Veľmi nie, ale občas mi niektorí muži pošlú fotku svojho prirodzenia.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí vravia, že byť tiktokerkou alebo influencerkou nie je práca?

Iba to, že si to môžu skúsiť tiež, nie je to nič jednoduché. Je to proste novodobá práca a tak to treba brať. Ja to beriem tak, že každý nech si robí, čo chce. Ľudia, ktorí hovoria, že to nie je práca, by to vôbec nezvládli. Myslím si, že keby si to niektorí skúsili, po dvoch natočených videách by už nikdy nechceli vidieť telefón. Chápem, že to je iná práca než tá, na akú sú ľudia zvyknutí, no nevedel by ju robiť každý.

Odporúčané
Nechutný útok z publika aj bitka Petra Kuťku. Čo nám prezradili Lady Dee a Inked Dory? (Report z turnaja Clash of the Stars 7) Nechutný útok z publika aj bitka Petra Kuťku. Čo nám prezradili Lady Dee a Inked Dory? (Report z turnaja Clash of the Stars 7) 28. januára 2024, 16:30

Prešiel by som k prvej veľkej výzve, ktorú si si minulý rok vyskúšala. Mala si MMA zápas v českej organizácii Clash of the Stars. Premiérový duel si vyhrala veľmi rýchlo, do dvadsiatich sekúnd, na technický knokaut. Šokovalo to, predpokladám, nielen divákov, ale aj teba. Či sa mýlim?

(smiech) Ja som do toho šla s tým, že to idem vyhrať, a s tým, že to musím zvládnuť. Samozrejme, netušila som, že to všetko pôjde tak rýchlo. Naozaj som si veľmi verila. Moja súperka chcela ten zápas zrušiť pár dní pred turnajom, takže som vedela, že asi nie je pripravená tak dobre ako ja. Išla som preto do klietky úplne bez stresu. Keď som už bola dnu, vôbec som nevnímala, že je v hale nejaké publikum, nevnímala som ani svojich trénerov. Jediné, na čo som sa sústredila, bola moja súperka.

Keď nám dal rozhodca pokyn, že už môžeme ísť na to, rozbehla som sa po nej, dala som „zadnú“ a vrhla som sa na ňu. Zrazu ku mne skočil rozhodca a ukázal mi, že je koniec. Na sekundu som sa až zľakla, či som náhodou nespravila niečo zlé, či som jej nedala nechtiac údery do zátylku alebo niečo podobné. Nechápala som, že je tak rýchlo koniec. Následne som počula skandovať celú halu a mala som obrovskú radosť. Na jednej strane ma mrzí, že som tri mesiace drela ako o život kvôli pár sekundám, ale na druhej strane ma tá výhra nesmierne teší.

Hanka Gelnarová
Zdroj: Instagram/hanka_gelnarova

Bol to fantastický výkon. Počas tej eufórie z výhry si nepremýšľala nad tým, že by si si niečo podobné zopakovala?

Určite. Mňa MMA strašne chytilo. Stále chodím na tréningy a nechcem nič sľubovať, ale možno ma fanúšikovia v klietke ešte uvidia.

V Clash of the Stars?

To asi tiež, ale chcela by som vyskúšať normálne amatérske MMA zápasy mimo kamier.

@hankagelnarova

Pokračuju dále✅ podle mě by byla škoda v tom nepokračovat, kdyz jsem teď dřela 3 mesice 🥊 hlavne dělejte to co vas bavi a serte na ostatní nazory, fakt ❗️

♬ původní zvuk - Hanča Gelnarova 💓

Pozeráš vo voľnom čase MMA zápasy?

Keď má nejaký turnaj Oktagon MMA a je to nablízku, napríklad v Ostrave, idem sa pozrieť osobne. Inak pozerám skôr len cez Tiktok nejaké úryvky vo forme videí.

Budeš pozerať marcový turnaj Clash of the Stars?

Budem, jasné, pôjdem tam osobne.

Na ktorý zápas sa najviac tešíš a komu budeš fanúšikovať?

Teším sa na zápas Freescoota s Nathanom. Budem držať palce Freescootovi, keďže sa už dlho poznáme. Nathan je super chalan, mali sme spoločné vysielanie a vymenili sme si pár správ, ale k Freescootovi mám predsa len bližšie. Verím, že to zvládne. Teším sa tiež na zápas Kotlára s Abem, keďže chalani budú zápasiť v špeciálnej klietke s rozmermi tri krát tri metre. To bude zábava.

Zábava bude určite aj zápas troch proti sebe a, samozrejme, teším sa na dievčatá, teda na zápas 2 na 2, v ktorom bude aj Kristal Shine. Budem jej držať palce. Bola som fakt prekvapená, že do toho spolu s Denisou Ryndovou šli, pretože nikto by to na ne nepovedal. Verím, že ukážu dobrý výkon. Na prvý pohľad to možno vyzerá, že ich súperky majú vyhraté, ale priamo v klietke nie je nikdy nič jasné.

Hanka Gelnarová
Zdroj: Instagram/hanka_gelnarova

Po Clash of the Stars si súťažila v reality šou Survivor Česko & Slovensko 2023. Len prednedávnom si sa vrátila z Dominikánskej republiky. Ako by si zhodnotila svoje pôsobenie?

Nesmierne som si to celé užila a potvrdila som si pri všetkých disciplínach, že z fyzickej stránky som na tom celkom dobre. Čo sa týka sociálnej hry, vedela som, už keď som tam šla, že to nebude práve moja silná stránka. Keď som prišla na ostrov, myslela som si, že sa to zmení a do tej psychologickej hry sa dostanem a adaptujem sa.

Bohužiaľ, nedostala som sa do toho, nebolo mi prirodzené a ani príjemné stále za niekým chodiť a vytvárať rôzne aliancie. Nešlo mi to a na to som aj doplatila. Beriem to však ako ponaučenie. Za tých šestnásť dní, ktoré som tam strávila, som tam toho zažila mnoho. Človek niečo podobné len tak nezažije. Beriem to ako super skúsenosť do života.

Najdesivejšie boli na ostrove večery, keď neviete, čo na vás skočí. Ten hmyz bol fakt nepríjemný. Kobylky mi bežne skákali aj na hlavu. Škorpióna sme videli tiež...

S kým si si rozumela najviac a s kým, naopak, najmenej?

Najviac som si rozumela s Johankou. Bola jednou z prvých ľudí, s ktorými som sa na ostrove začala baviť. Mali sme sa o čom rozprávať a neriešili sme iba hru, ale celkovo život, normálne veci. Bola mi veľmi sympatická, skamarátili sme sa. Najmenej sympatický mi bol Tomáš. Nemali sme si čo povedať, prehodili sme spolu za celý čas len pár slov.

Čo bolo pre teba na ostrove vôbec najťažšie?

Boli to prehry v zápasoch o odmeny. Bolo hrozné pozerať sa na to, ako sa druhý tím teší z výhry a užíva si jedlo, keď vy ste hladní. Mala som tam extrémny hlad. Nevedela som, že taký hlad vôbec existuje. Taktiež mi veľmi chýbali moji kamaráti. Nakoniec sa nakopilo viacero vecí.

Hanka Gelnarová
Zdroj: Instagram/hanka_gelnarova

Čo bolo na ostrove najdesivejšie?

Večery, keď neviete, čo na vás skočí. (smiech) Ten hmyz bol fakt nepríjemný. Kobylky mi bežne skákali aj na hlavu. Škorpióna sme videli tiež, mal ho Adam v batohu, na ktorom spal a bol hneď vedľa mňa. Viem, že v tých miestach žijú aj pavúky veľké ako mačky, no tie sme, chvalabohu, nezažili.

Odporúčané
Šéf Clash of the Stars: LGBT komunita nikomu život nekazí, neonacistov v organizácii nechceme (Rozhovor) Šéf Clash of the Stars: LGBT komunita nikomu život nekazí, neonacistov v organizácii nechceme (Rozhovor) 24. januára 2024, 12:30

Raz večer tam však niečo prebehlo a bolo počuť, že to má viac nôh, a vydávalo to strašne divné zvuky. Bola vtedy tma, takže sme to nevideli. No asi sme aj radi, že sme to nevideli. (smiech) Okrem toho sme na ostrove mali strach aj z kmeňových rád. Nikdy sme nevedeli, čo sa tam stane a ako sa to bude vyvíjať.

Hanka Gelnarová
Zdroj: Instagram/hanka_gelnarova

Čo sa týka tých škorpiónov, keby náhodou niekoho poštípal, bol tam v blízkosti medik, ktorý by vás urýchlene ošetril? Boli tieto veci zabezpečené?

Áno, samozrejme. Poranený človek by bol hneď na mieste ošetrený.

Čo najhoršie sa ti tam stalo?

Nadosmrti budem spomínať na ten hlad a kŕče. Mrzí ma spätne, že som ukázala hneď emócie, že som to v jeden deň jednoducho nezvládala. To bolo pre mňa najhoršie. Avšak na druhý deň, keď sme vyhrali kohúta, som bola ako znovuzrodená. Akoby som tam bola znova prvý deň. Jedlo, ktoré sme si vybojovali, ma neskutočne nakoplo a dodalo mi energiu.

Hanka Gelnarová
Zdroj: Instagram/hanka_gelnarova

Na ostrove si musela byť bez mobilu. Ako človek, ktorý asi je trochu závislý od sociálnych sietí, vydrží taký dlhý čas bez mobilu? Mala si „absťáky“?

Musím povedať, že som sa na tento digitálny detox paradoxne veľmi tešila. Práve preto, že som na mobile dennodenne. Tešila som sa na to, že nebudem musieť nič riešiť cez sociálne siete, že ma to tam nebude lákať pozerať úplné hlúposti. Nemala som žiaden „absťák“, veľmi som si to užila.

Odporúčané
Modelka Denisa Ryndová o vzťahu s Tomášom Le Sym: Dlho som sa tomu bránila. Nevedela som, či je to úplne chalan pre mňa (Rozhovor) Modelka Denisa Ryndová o vzťahu s Tomášom Le Sym: Dlho som sa tomu bránila. Nevedela som, či je to úplne chalan pre mňa (Rozhovor) 13. januára 2024, 9:30

Ovplyvnilo ma to natoľko, že teraz sama vidím, že aj keď som už doma, netrávim na mobile toľko času. Nepíšem si toľko ani so svojimi známymi, skôr si s nimi dohodnem stretko a ideme sa normálne porozprávať. Už si s nikým nevypisujem do noci ako kedysi. Celkom skoro si vypínam mobil a idem spať. To je, myslím si, veľké plus.

Akú výzvu si chceš vyskúšať ďalej? Uvidíme ťa v Love Islande? (smiech)

(smiech) Momentálne žiadnu výzvu okrem zápasov nemám. V Love Islande ma, myslím, neuvidíte. Hovorí sa nikdy nehovor nikdy, ale mňa to tam naozaj neláka, nemám to v pláne. Keby však v Česku bolo niečo ako Ninja Factor, to by som si vyskúšala.

Hanka Gelnarová
Zdroj: Instagram/hanka_gelnarova
Domov
Zdieľať
Diskusia