Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
27. decembra 2022, 9:30
Čas čítania 8:14
Adam Novosad

Striptérka Lola: Muži sa ma snažia opiť, lebo si myslia, že ma nahovoria na sex. Bankovky za nohavičky sa už nedávajú (Rozhovor)

REFRESHER NEZVYČAJNÉ POVOLANIA
Uložiť Uložené
Citlivý obsah
Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný NSFW obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
mám nad 18 rokov (zobraziť obsah)
späť na hlavnú stránkuSpäť

Lola začala so striptízom ako mladá baba v Prahe a neľutuje. Dnes si žije život plný slobody a párty, ale sama uznáva, že si niekedy treba dať pauzu, lebo z klubov sa človek môže zblázniť.

„To je hrozné, lebo oni to niekedy naozaj skúšajú. Treba na to dávať pozor a chlapa seknúť hneď na začiatku, lebo na tom sme sa nedohodli. Ja sa mám vyzliekať, nie on. On si to má oblečený užiť,“ hovorí 23-ročná striptérka Lola o mužoch, ktorí si na súkromných šou začnú sťahovať nohavice a masturbovať, keď je k nim tanečnica otočená chrbtom.

Odporúčané
Marek sa od 15 rokov živí ako pohrebník: Na Štedrý deň sme už robili pohreby. Smrť si človek nenaplánuje (Rozhovor) Marek sa od 15 rokov živí ako pohrebník: Na Štedrý deň sme už robili pohreby. Smrť si človek nenaplánuje (Rozhovor) 22. decembra 2022, 16:30

Lolu začali exhibicionizmus, sexualita a striptíz lákať už v čase, keď mala 16 či 17 rokov. Vtedy si povedala, že prácu striptérky raz musí skúsiť na vlastnej koži. „Bavila ma erotika, pretože mám pocit, že v sebe mám veľa sexuálnej energie, takže ma práca striptérky prirodzene lákala,“ vysvetľuje mladá Češka.

Nám v rozhovore prezradila, ako získala svoju prvú prácu v Prahe, či si ako striptérka dokáže dobre zarobiť. Zaspomínala si aj na nepríjemné zážitky zo súkromných šou. 

Lolu začal striptíz priťahovať už v mladom veku.
Lolu začal striptíz priťahovať už v mladom veku. Zdroj: archív respondentky

Ak sa ťa niekto spýta, aby si sa mu predstavila, hovoríš rovno o tom, že si striptérka?

Hovorím, že sa volám Lola, mám 23 rokov, som striptérka a inak som obyčajné dievča. Nič extra na mne nie je zaujímavé a považujem sa za relatívne nudného človeka.

Ako sa potom nudný človek stane tanečnicou pri tyči v klube?

Zrejme je to mojou sociálnou bublinou, pretože všetci moji kamoši sú rovnako švihnutí ako ja. Mňa exhibicionizmus a vyzliekanie fascinovalo už od 16 či 17 rokov. Bavila ma erotika, pretože mám pocit, že v sebe mám veľa sexuálnej energie, takže ma práca striptérky prirodzene lákala.

Vráťme sa do minulosti. Kedy prišiel prvý moment, v ktorom si začala rozmýšľať nad tým, že by si naozaj mohla skúsiť prácu striptérky?

Zapáčilo sa mi to v 16 či 17 rokoch, takže keď som sa ako 18-ročná odsťahovala od rodičov, rovno som im povedala, že to idem skúsiť. Naozaj som chcela tancovať.

Odporúčané
Rado pracuje s mŕtvolami: Predstavte si, že máte kúsok zhnitého mäsa pár dní v izbe, toto bolo 160 kíl Rado pracuje s mŕtvolami: Predstavte si, že máte kúsok zhnitého mäsa pár dní v izbe, toto bolo 160 kíl 24. marca 2024, 14:30

V 19 rokoch som nabrala odvahu a šla som sa do klubu v Prahe spýtať, či tam môžem tancovať. Vtedy som už poznala možno dve dievčatá, ktoré pracovali ako tanečnice, takže som sa ich vopred pýtala na to, o čom tá práca je. Ale v klube to už je celé úplne iné.

Niekde na to máme desať minút, inde dve alebo tri pesničky. Vždy máš medzitým dosť času osloviť klienta a zarobiť si peniaze.

Vtedy si ako mladá baba prišla do klubu v Prahe a potom čo? Koho si sa tam spýtala, či sa môžeš stať striptérkou?

Vtedy som tam šla s mojím najlepším kamarátom, ktorý je navyše gej. To bolo vtipné. Sedeli sme tam, dali sme si drink a ja som neustále pozerala na tie baby pri tyči.

Tá kultúra v klube funguje tak, že dievčatá po tanci chodia oslovovať klientov. K nám prišla milá kočka, ktorej som rovno povedala, že chcem skúsiť tancovať, ona mi priviedla manažéra a hneď som si s ním dohodla pracovný čas.

Dostávajú sa dievčatá do klubov väčšinou cez agentúru?

Je to dosť časté. Dievčatám, ktoré nemajú skúsenosti, by som odporučila práve služby agentúry, pretože ja som síce išla do klubu sama, ale hneď som sa spoznala s Martinou z Martina’s Agency a ona ma toho mnoho naučila. 

Naučila ma pracovať a dostala som pohybovú prípravu. Predtým som chodila na lekcie pole danceu, ale nebolo to ono. Najviac sa aj tak naučíš praxou a vtedy je super, ak za tebou niekto stojí. Agentúry majú tú výhodu, že ti prácu nájdu a rovno ťa pošlú do konkrétnych klubov.

Lola si už na klientov v kluboch našla osvedčený trik, ako im ponúknuť súkromnú šou.
Lola si už na klientov v kluboch našla osvedčený trik, ako im ponúknuť súkromnú šou. Zdroj: archív respondentky

V rozhovore s Martinou z agentúry Martina’s Agency som sa dozvedel, že množstvo klientov podľa nej chodí do klubu s predstavou, že keď tanečnicu opijú, bude povoľnejšia a dá sa nahovoriť na sex.

Určite u klientov funguje predstava, že tanečnica by mohla byť povoľnejšia, ak sa opije. Na to by si baby mali dávať pozor. Niektoré to tak naozaj môžu mať, že ak sa opijú, hneď sú povoľnejšie, no my sme tam na to, aby sme ich zabavili a zatancovali pre nich, nie sme poskytovateľky erotických služieb. Verejnosť si to však o nás často myslí a hovoria o nás, že sme ku*vy, ale tak to nie je.

Ako si mám predstavovať tvoj bežný pracovný deň?

Keďže pracujeme v noci, tak domov prichádzam nadránom a potom dosť veľa spím. Snažím sa mať vlastný režim, chodím si zacvičiť a dosť mi to pomáha. Keď som popri nočných nemala režim, bola som hotová. 

Odporúčané
Dominik je bodyguard, stráži raperov aj deti prominentov: V klube dávam pozor, aby im niekto nehodil niečo do pitia Dominik je bodyguard, stráži raperov aj deti prominentov: V klube dávam pozor, aby im niekto nehodil niečo do pitia 24. marca 2024, 9:30

Ale väčšinou je to rovnaký pracovný deň ako u bežného človeka. Vstanem, najem sa, idem si zacvičiť a potom sa pomaly chystám do práce. Vo väčšine klubov sa pracuje sedem až deväť hodín, takže sa to síce nezdá, no človek tam večer strávi dosť veľa času.

Tradičná otázka. Čo na tvoju prácu povedala rodina a okolie?

Mám šťastie na rodinu a kamarátov, ktorí sú otvorení a tolerantní. S rodičmi sa môžem baviť na rovinu, lebo oni sú voľnomyšlienkari. Keď vidia, že som spokojná a viem sa o seba postarať, tak s tým nemajú žiadny problém. Asi to nie je sen žiadneho rodiča, mať dcéru striptérku, no ja som tvrdohlavá a nikto so mnou nehne, ak si niečo zmyslím.

Máte večer v klube presne nastavené, koľko minút tancuješ a koľko času máš na oslovovanie klientov na súkromné šou?

V každom klube je to iné a nedá sa to zovšeobecniť. V priemere je to pár vystúpení za večer. Hrubým odhadom by to mohlo byť šesť až sedem vystúpení za večer. Niekde na to máme desať minút, inde dve alebo tri pesničky. Vždy máš medzitým dosť času osloviť klienta a zarobiť si peniaze.

Práca v noci, veľa alkoholu a neustála socializácia s ľuďmi vie striptérke liezť na nervy, priznáva Lola.
Práca v noci, veľa alkoholu a neustála socializácia s ľuďmi vie striptérke liezť na nervy, priznáva Lola. Zdroj: archív respondentky

Máš po rokoch skúseností osvedčený trik na klientov, ktorý na nich platí, keď ich oslovuješ?

Väčšinou sa snažím byť sama sebou. Nesnažím sa hrať na niečo, čo nie som. Som pozitívna s dobrou náladou, to mi vždy zafungovalo. Ľudia idú za zábavou, takže ak k nim príde nasratá striptérka, ani ich to nebude baviť.

Keď sa hlásia nové baby, vraj ich niekedy odradí, že sa musia vyzliekať a tancuje sa hore bez. Tancuje sa vždy hore bez?

V mnohých kluboch majú gogo tanečnice, ktoré sa nemusia vyzliekať. Majú sexy oblečenie, plavky alebo kostým, ale nemusia odhadzovať outfit ako striptérky pri tyči. Niektoré baby tanec hore bez odradí, sú vydesené, no poznám množstvo dievčat, ktoré začali ako gogo tanečnice a nakoniec skončili ako ozajstné striptérky.

S tvojou prácou je úzko previazaný alkohol. Treba si ako tanečnica dávať pozor na to, koľko drinkov za večer vypiješ?

S alkoholom je to rozhodne komplikované. Neviem o žiadnom klube, kde by preto nemali možnosť objednať si nealko drink. Ono táto práca je viac-menej o párty a zábave, ale baby by si mali dávať pozor, pretože ak si to nestrážia, tak to niektoré z nich naozaj zostrelí. Ale poznám aj baby, ktoré nevedia začať pracovať bez pár panákov tvrdého alkoholu. To je podľa mňa cesta do pekla.

Možno im chýba spoločnosť a chcú vidieť mladú peknú babu, tak sa prídu zabaviť. Mám s nimi len dobrú skúsenosť.

Aké typy klientov podľa teba najčastejšie chodia do striptízových klubov?

Najčastejšie sú to obyčajní chlapi, ktorí prídu za zábavou. Máme aj rozlúčky so slobodou či oslavy narodenín, ale väčšinou prichádzajú klienti, ktorí sa prídu pozrieť na pekné baby. Veľká časť klientov sú podľa mňa normálni fajn chlapi.


Zažila si už aj známejších klientov alebo klientov, ktorí na teba pôsobili zvláštne a mohli byť napríklad z mafie?

Už som z niektorých klientov mala zvláštny pocit. Niekedy mi niečo povedia, ale ja to beriem s rezervou, pretože aj oni chcú tie baby zaujať a ukázať sa pred nimi, takže si pokojne môžu vymýšľať. Kde je pravda, človek nevie. Občas príde aj niekto, kto má známejšiu tvár.

Chodia často do klubov starí muži v dôchodcovskom veku?

Celkom hej. Oni sú príjemní klienti, lebo sa väčšinou prídu porozprávať. Možno im chýba spoločnosť a chcú vidieť mladú peknú babu, tak sa prídu zabaviť. Mám s nimi len dobrú skúsenosť. Vždy sme si dobre pokecali a oni šli domov.

Chodia do klubov aj ženy?

Nie tak často, ale chodia. Často sú to platiace zákazníčky, ku ktorým som si viackrát sadla na drink. Už som pre ženy tancovala aj na stole, ale aj na súkromnej šou.

V Prahe pracujú podľa Loly ako striptérky dievčatá z celej Európy.
V Prahe pracujú podľa Loly ako striptérky dievčatá z celej Európy. Zdroj: archív respondentky

Ako to prebieha, keď oslovíš klienta, objednáva ti drinky, ale ty ho chceš zlomiť na súkromný tanec? Rovno mu to ponúkneš?

Ja sa vôbec nehanbím a rovno im ten súkromný tanec ponúknem. Keď tam mám kamošku, tam im niekedy ponúknem napríklad lesbickú šou. Súkromné šou sú to, z čoho zarábame peniaze, takže ja s tým problém nemám.

Odporúčané
Zuzana je techničkou lietadiel: Som jediná žena medzi mužmi, na začiatku som vymieňala záchody a zarábala 800 eur (Rozhovor) Zuzana je techničkou lietadiel: Som jediná žena medzi mužmi, na začiatku som vymieňala záchody a zarábala 800 eur (Rozhovor) 15. marca 2024, 9:30

Ale poznám baby, ktoré sa hanbia a potom sa divia, že toľko nezarobia. Všetkým dievčatám odporúčam, nech súkromný tanec rovno otvorene ponúkajú a pokojne viackrát. Nie každý to bude chcieť, ale treba skúšať.

Do akej miery majú klienti na súkromnej šou povolené dotýkať sa tanečníc?

Väčšinou si to dievčatá určujú samy, ale ja nie som ničí plyšák, takže to klientom nedovoľujem. Je to pre mňa profesionálne vystúpenie.

Deje sa to, čo vo filmoch, že striptérka tancuje a chlap jej dáva peniaze za nohavičky?

To kedysi bývalo časté. Dnes sa to občas stále deje, ale nie vždy. Keď mi zákazník na súkromnom vystúpení nedá tringelt sám od seba, tak ja si ho pokojne vypýtam sama. Im to nemusí ani napadnúť, pretože majú pocit, že si zaplatia za tanec a to je všetko. Ale keď si nevypýtaš, často nič nedostaneš.

Keď som začala tancovať a prvýkrát zarábať viac peňazí, ako som bola zvyknutá, tak som rovno všetko minula.

Stalo sa ti na súkromnej šou už aj niečo nepríjemné, na čo nerada spomínaš?

Väčšinou sa mi stalo len to, že sa ma klienti snažili obchytkávať. Vtedy im dám jedno-dve varovania, a keď s tým neprestanú, tak normálne končím a odchádzam. Ešte sa mi nestalo, že by s tým niekto z klubu mal problém, lebo pravidlá sú jasne dané. 

Odporúčané
Ivana je parkovacia asistentka: Niektorí ľudia mi za oranžovú nálepku vynadajú. Pokutu však nemusíš dostať vždy (Rozhovor) Ivana je parkovacia asistentka: Niektorí ľudia mi za oranžovú nálepku vynadajú. Pokutu však nemusíš dostať vždy (Rozhovor) 3. marca 2024, 9:30

Ja klientovi neponúkam nič, čo nesplním. So mnou vie, čo ho čaká. Nesľubujem mu nikdy nič navyše. Od neho preto chcem, aby to rešpektoval. Veľmi často si klienti myslia, že ma na niečo zlomia, ale tak to nefunguje.

Ja som počul, že niektorí muži si na súkromnej šou skúšajú stiahnuť nohavice a masturbovať, kým je tanečnica otočená chrbtom a nevšimne si to.

To je hrozné, lebo oni to niekedy naozaj skúšajú. Treba na to dávať pozor a chlapa seknúť hneď na začiatku, lebo na tom sme sa nedohodli. Ja sa mám vyzliekať, nie on. On si to má oblečený užiť.

Ako je práca striptérky finančne ohodnotená?

Úprimne, nechcem hovoriť konkrétne sumy. V práci určite trávim menej času, ako keby som mala normálne zamestnanie. Mám živnosť, mám sa dobre, nemusím sa pozerať na cenovky v obchodoch, ale všetko treba robiť s mierou. 

Keď som začala tancovať a prvýkrát zarábať viac peňazí, ako som bola zvyknutá, tak som rovno všetko minula. Pracovala som, ale peniaze som míňala, čo si teraz strážim. Snažím sa o nich rozmýšľať trošku zodpovednejšie. Peniaze sú skvelé, ale bolo by fajn, keby s nimi dievčatá od začiatku nakladali zodpovedne.

Hovoríš, že tanečnice nie sú poskytovateľky erotických služieb a nemalo by sa to robiť. Zažila si však už kolegyňu, ktorá sa napokon nechala zlomiť klientom?

Premýšľam, ale myslím, že nie. Nie je to vec, ktorou sa baby chvália. Neviem si predstaviť, že by nejaká kočka narazila na dobrého klienta, kúpil by jej fľaše, vzal ju na hotel, dostala za to peniaze a na druhý deň by v práci na celú šatňu vykrikovala, ako si s ním zapichala v hoteli a koľko na tom zarobila. To sa nedeje.

Najlepšia na tomto povolaní je sloboda, lebo prácu si dokážeš nájsť kdekoľvek na svete, kde majú striptízový klub, hovorí Lola.
Najlepšia na tomto povolaní je sloboda, lebo prácu si dokážeš nájsť kdekoľvek na svete, kde majú striptízový klub, hovorí Lola. Zdroj: archív respondentky

Pracuje v Prahe v striptízových kluboch veľa Sloveniek?

Niekoľko ich poznám, ale mne sa to v Prahe zdá veľmi medzinárodné. Sú tam dievčatá zo všetkých možných krajín Európy.

Ty momentálne pracuješ vo viacerých kluboch?

Pracujem v niekoľkých kluboch, lebo dlho nevydržím na jednom mieste. V Prahe mám jeden klub, do ktorého sa vždy rada vraciam, ale snažím sa veľa cestovať, tak je to komplikovanejšie. Táto práca je super v tom, že my si v podstate dokážeme nájsť prácu kdekoľvek, kde majú strip klub. V tom máš takú slobodu.

Máš občas chvíle, keď ti celé tancovanie lezie na nervy a najradšej by si s tým skončila?

Jasné, stávalo sa mi to často. Snažila som sa tomu svoju prácu prispôsobiť. Keď ideš do zahraničia, tam väčšinou stále pracuješ a voľno máš len jeden deň do týždňa. Tak som makala a potom som si doma v Prahe dala voľno.

Odporúčané
Slovenka Dominika robí v Londýne ochranku celebritám: Arabská princezná si dala do izby lietadlom doviezť bežiaci pás Slovenka Dominika robí v Londýne ochranku celebritám: Arabská princezná si dala do izby lietadlom doviezť bežiaci pás 13. novembra 2023, 12:30

Párkrát som si musela dať voľno na celý mesiac, aby som sa z toho nezbláznila. Mám svoju prácu rada, ale som celkom introvert, takže keď som stále s ľuďmi a k tomu ten alkohol a nočné, to dokáže byť náročné.

Domov
Zdieľať
Diskusia