Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
1. septembra 2022, 14:30
Čas čítania 7:22
Lukáš Čelka

Je hmyz potravinou, ktorá nás v budúcnosti zachráni pred hladom? Navštívili sme farmu na chov svrčkov aby sme zistli odpoveď

Je hmyz potravinou, ktorá nás v budúcnosti zachráni pred hladom? Navštívili sme farmu na chov svrčkov aby sme zistli odpoveď
Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka
REFRESHER HMYZ
Uložiť Uložené

Michal Šesták nás previedol svojim „hmyzím kráľovstvom“.

Čas sa rapídne spomalí a ja počujem tlkot svojho srdca. Kvôli obrovskému šumu mi pripadá byť hrozne tichý. Z krabíc vôkol mňa počuť ako do seba narážajú tisícky hmyzu, lezú, skáču, požierajú sa navzájom a cvrlikajú. Očami si kontrolujem ľavú nohu, lebo sa neviem zbaviť pocitu, že mi po nej niečo lezie. „Malomestský chlapec zavretý v malej miestnosti s vyše 250-timi tisícmi hemžiacich sa svrčkov, nedokáže byť pokojný,“ pomyslím si a zhlboka sa nadýchnem ťažkého a horúceho vzduchu.

Cítim ako sa mi z čela valia potoky potu. „Vieš čo je zaujímavé? Keď sme mali len päť litrov svrčkov, takto teplo a dusno tu nebolo. Vtedy sa im však ani nedarilo. Až teraz, keď ich je tu dostatočné množstvo, si pre seba vytvorili správnu atmosféru a už sa množia,“ zasmeje sa na mojej začervenanej a prepotenej tvári majiteľ hmyzej farmy Michal, čím ma úplne vytrhne z mojich myšlienkových pochodov.

Keď sa na neznesiteľnú horúčavu posťažujem aj nahlas, muž mi s ľahkosťou odvetí: „To teplo robí aj vlhkosť. Ja tu netrpím, ale nezvyknutý človek určite áno. Svojho času som dokonca choval aj sarančatá, ktoré miestnosť zohriali aj na 42°C,“ dodáva s tým, že najhoršie bolo, keď musel počas zimy vyjsť z rozhorúčenej chovne na dvor, kde bolo -10°C.

Odporúčané
Adrián skúma mravce: Vedú medzi sebou vojny, zotročujú sa a niektoré druhy dokážu zabiť aj človeka (Rozhovor) Adrián skúma mravce: Vedú medzi sebou vojny, zotročujú sa a niektoré druhy dokážu zabiť aj človeka (Rozhovor) 7. júna 2023, 9:30

Svrčky sú neodmysliteľnou a nenahraditeľnou potravou pre rôzne teráriové a akváriové zvieratá. Práve preto sú veľmi vyhľadávané a je po nich obrovský dopyt u chovateľov. Posledné roky, však nadobúdajú aj iné využitie a vďaka svojim bielkovinám sa spracovávajú aj ako rôzne prímesi do ľudskej stravy.

Ešte predtým, než sa so mnou vydáš na hmyziu farmu, rád by som ti pripomenul, že navštevovať rôzne zaujímavé miesta môžeme len vďaka našim predplatiteľom. Preto, ak sa tieto naše články páčia, môžeš nás podporiť vstupom do klubu Refresher+.

Tekutá mena: Pol deci aj liter svrčkov

Prekrúťme film o pár hodín dozadu. Naše auto parkujeme v malej obci medzi Topoľčanami a Nitrou - v Hrušovanoch. Ide o obec len s niečo vyše tisíc obyvateľmi, keby sme k nim však prirátali aj svrčkov z miestnej chovne, ktorú sa chystáme navštíviť, bola by z nej metropola Slovenska.

Na dohodnutej adrese na nás už čaká muž v koženom westernovom klobúku. Jeho dobrodružný vzhľad nás utvrdí v tom, že sme určite správne. Nižší, pozitívne naladený chlapík sa predstaví ako chovateľ Michal Šesták a pozve nás do „svojej dielne.“

Keď prejdeme do dvora cez hnedú bránku, napravo od nás sa nachádza starý podlhovastý dom. Len čo na ňom otvorí dvere, začne v našich ušiach rezonovať hlasný šum. Keď vstúpime, vidíme desiatky, možno stovky svrčkov v dvoch podlhovastých krabiciach. Obe sú otvorené.

Krabica v ktorej sa množia cvrčky.
Krabica v ktorej sa množia cvrčky. Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka

Hoci je jeden z najteplejších dní tohtoročného leta, vo vnútri starého domu, ktoré bývajú väčšinou chladné je napočudovanie ešte teplejšie. „Tu sa svrčky len množia a balia,“ poznamená a otvorí zatesnené dvere napravo od nás. Zvuk šumu a cvrlikania je zrazu niekoľkonásobne hlasnejší. Stačí pár sekúnd a už vidíme ako po nich začne liezť jeden z mnohých svrčkov.

Hmyz maličkej štvorcovej miestnosti pred nami je umiestnený v dvanástich sivých boxoch. Ešte pred tým než do nej vojdeme sa ju Michal rozhodne nachvíľu vyvetrať. Je v nej totiž príšerné teplo, omnoho väčšie než tu, kde sme teraz.

Hmyzia farma.
Hmyzia farma. Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka

S rešpektom od chovateľa zisťujeme, koľko hmyzu sa vo vnútri nachádza. Uvoľnene odpovedá, že ide o jeho najmenšiu „svrčkáreň“, ktorú má len pre vlastnú spotrebu – pre svoje zvieratá a pre pár známych. Okrem nej prevádzkuje ďalšie dve.

Odporúčané
Ak by z prírody úplne zmizol, nemal by si čo jesť, piť ani čo si obliecť. Vieš, o čo ide? Ak by z prírody úplne zmizol, nemal by si čo jesť, piť ani čo si obliecť. Vieš, o čo ide? 19. mája 2023, 9:00

„Boxy, ktoré vidíš sú určené na paletový vozík a majú objem 535 litrov. V jednom z nich sa dá vyrobiť až 18 litrov svrčkov, pričom v jednom litri ich je približne 1200 kusov,“ poznamená s tým, že táto suma veľmi záleží aj od toho koľko malých svrčkov pôvodne išlo do boxu a či boli po celý čas dôsledne kŕmené.  

Malé cvrčky po vyliahnutí - tzv. prah.
Malé cvrčky po vyliahnutí - tzv. prah. Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka

„Ak rátame aj úplne najmenšie jedince, je tu približne 250 tisíc svrčkov,“ vysvetľuje a ja sa zhlboka nadýchnem zo závratnej sumy. Michal ma hneď opraví, že nemám celkom pravdu, keďže v jednom mililitri vyliahnutého prachu svrčkov sa ich nachádza približne 500 kusov. „Do jedného boxu dávame vyše pol litra vyliahnutého hmyzu, čiže len v tej jednej krabici s nimi je 250 tisíc kusov, ak to chceš takto rátať,“ zasmeje sa s tým, že v tomto množstve však určite nie sú schopné dospieť.

V jednom boxe sa nachádza 1200 cvrčkov.
V jednom boxe sa nachádza 1200 cvrčkov. Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka

„Niektoré sa medzi sebou požerú a iné predáme aj v menších veľkostiach pre žaby, či malé chameleóny. Je jedno, či by sme dali do krabice 10 litrov maličkých, alebo len pol deci,“ dodá s tým, že kým by vyrástli, samé by sa zredukovali na spomínaných 18 litrov.

Odporúčané
Navštívil som tropickú kontaktnú ZOO: chytiť si tu môžeš krokodíla, tarantuly a okolo krku sa ti zavesí takmer 6-metrový pytón Navštívil som tropickú kontaktnú ZOO: chytiť si tu môžeš krokodíla, tarantuly a okolo krku sa ti zavesí takmer 6-metrový pytón 29. októbra 2022, 14:30

Pri tejto debate ma veľmi prekvapí, že sa hmyz ráta na litre. Podľa Michala je to však úplne logické, keďže rátať na kusy hemžiaci sa a skákajúci hmyz by bolo takmer nemožné. „Keby ich mám rátať po jednom by som sa zbláznil. Bežne balím aj šesť litrov, tak si to predstav,“ dodáva chovateľ s tým, že aj keď niektorí internetoví predajcovia uvádzajú približné množstvo v kusoch, ide len o marketing a nikdy nebude presné. „Tie svrčky dlho cestujú, nemajú dostatočné množstvo potravy ani vody a tak sa medzi sebou regulujú,“ dodá a pomaly sa spoločne presunieme do srdca chovne.

Zhruba pol litra cvrčkov.
Zhruba pol litra cvrčkov. Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka

Týždenné cykly

Michal nám vysvetlí, že na to, aby zabezpečil svrčkyky nielen pre seba, ale pre všetkých odberateľov a to v každej veľkosti, musí mať vo svojom chove určitý systém. „Každý hmyz má svoj cyklus a svoje vývojové štádia. Mne sa osvedčilo zakladať ho na týždennej báze, to znamená, že každý týždeň mám dospelé jedince, ktoré mi nakladú vajíčka a o týždeň sa liahnu. Takto to ide dookola,“ dodá chovateľ s tým, že práve dnes je ten deň, kedy bude zakladať nové boxy.

Masa cvrčkov v krabici.
Masa cvrčkov v krabici. Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka

Spoločne sa opäť presunieme do vedľajšej miestnosti, kde vezme do ruky malý plastový box. „Toto sú najmenšie svrčky, volám ich aj prach. Vyliahli sa minulý týždeň,“ poznamená a rýchlo sa vráti do chovne, aby mi ukázal staršie jedince. V každom z boxov sa totiž nachádza jedna „várka“ svrčkov. „svrček narastie na „dospelého jedinca“ za približne šesť týždňov. Ďalšie dva trvá kladenie vajíčok a inkubácia. Na to však nepotrebuješ boxy,“ dodá s tým, že svrčkyky, ktoré nakladú vajíčka idú neskôr do predaja ako tie najväčšie, s označením L a cyklus sa uzavrie. Samozrejme, popri nich sa predávajú aj iné, menšie veľkosti.

Odporúčané
Včely medonosné sú preceňované, pripisujeme im zásluhy iných druhov. Vraví entomológ Marek Semelbauer Včely medonosné sú preceňované, pripisujeme im zásluhy iných druhov. Vraví entomológ Marek Semelbauer 18. júla 2022, 9:30

Najdôležitejšie na chove je podľa slov Michala zabezpečiť hmyzu priaznivú teplotu a vlhkosť. „Každý kto pracuje s svrčkamikami má svoj systém chovu nejako nastavený, ale tieto veci neprezrádza, aby ich zachoval,“ zasmeje sa. Ďalším veľmi dôležitým aspektom, od ktorého sa odvíja ako sa svrčkom darí je ich strava.

Kŕmenie cvrčkov.
Kŕmenie cvrčkov. Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka

Michal prezrádza, že jemu sa osvedčila vlastná kŕmna zmes. „Navrhol som si ju sám, kvôli tomu, že som sa chcel vyhnúť GMO. Ide o granulát stlačený teplom a tlakom, ktorý je prakticky neškodný a svrček vďaka nemu dorastie kvalitný a v stanovený čas ako ja potrebujem,“ dodáva s tým, že keby každý týždeň kŕmil svoj hmyz s iným jablkom, či inou mrkvou, existuje riziko, že si do chovu prinesie parazity, či iné škodlivé látky z postrekov.

„V minulosti, keď som svrčky choval ešte v malom, som si ich takto dvakrát otrávil. Kúpil som v supermarkete kaleráb a dal im z neho listy. Aj keď to ľudské telo strávilo bez problémov, pre hmyz mala ich konzumácia smrteľné následky,“ dodáva s tým, že ak niekto chová svrčky v malom len pre seba je najideálnejšie pre ne nazbierať potravu priamo z vlastnej záhrady – napríklad púpavu, či skorocel.

Cvrčky počas jedenia vydávajú hlasný šum.
Cvrčky počas jedenia vydávajú hlasný šum. Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka

V neposlednom rade je chov hmyzu aj veľmi časovo náročný. Michal na svojej farme strávi približne štyri hodiny každý deň. Samozrejme, nie vždy robí tie isté úkony. „Raz za týždeň zakladáme nový box a raz balíme, vtedy je práce viac. Denne je potrebné svrčky kŕmiť a zabezpečovať im hygienu,“ priblíži s tým, že okrem iného musí pravidelne kontrolovať aj ich zdravotný stav. „To viem vyhodnotiť už podľa toho, že ako im nasypem granule počujem, či sú v poriadku. Keď dostanú jedlo a pustia sa do neho vždy začnú hučať. To je znak toho, že im chutí žrať a fungujú,“ len čo Michal dohovorí, nasype im granulát, aby sme to počuli na vlastné uši.

Najlepšia kvalita je lokálna

Zatiaľ, čo sa potíme vo vyhriatej miestnosti, na svrčkov okolo nás si už postupne zvykáme. Stále nás však zaujíma, kde sa v Michalovi zrodila motivácia založiť si hmyziu farmu. Prezrádza, že už počas strednej školy sa začal venovať teraristike, konkrétne chovu pavúkov.

V chovni bolo obrovské teplo.
V chovni bolo obrovské teplo. Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka

„Už vtedy bol problém s dostupnosťou kvalitného hmyzu, ľudia si ho zvyčajne chovali doma, aby mali s čím kŕmiť svoje zvieratá. Neskôr, keď sa teraristika rozrástla, aj ja som začal experimentovať s ďalšími plazmi: chameleónmi a agámami. Vtedy už síce dopyt po hmyze všeobecne stúpal, a hoci sa už aj dal zohnať, ale len v zlej kvalite,“  zaspomína si chovateľ s tým, že problémové bolo nájsť aj hmyz potrebnej veľkosti, keďže záleží od veku zvieraťa ako veľký hmyz dokáže skonzumovať.

Michal nám prezrádza, že za hmyz zlej kvality považuje svrčky dovezené zo zahraničia, ktoré sú niekoľkokrát prebaľované a kupujúci ani len netuší, čím boli kŕmené. „Často sú na cestách takéto svrčky týždne uzavreté v plaste, pričom keď prídu sú sparené a výrazne zredukované,“ dodáva s tým, že žiaľ, chovatelia aj dnes nakupujú väčšinou len takýto hmyz, keďže je dostupný ako na internete, tak aj vo väčšine chov produktov. Cenovo je pritom veľmi porovnateľný s tým, za koľko svrčky predáva aj Michal – 15€ za liter.

Chovateľ Michal Šesták.
Chovateľ Michal Šesták. Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka

„Väčšina chov produktov sú tiež zahraničné siete. Naše malé farmy nie sú zaujímavé ako pre ne, tak ani pre výkupcov, ktorým sa viac oplatí obchodovať s nekvalitným dovezeným hmyzom,“ dodáva Michal s tým, že práve preto, že sa chcel vyhnúť tomu, aby musel nekvalitným hmyzom kŕmiť aj svoje zvieratá, rozhodol sa založiť si vlastnú farmu.

Chovateľ tvrdí, že pokiaľ niekto chce, aby mal svoje zviera dobre a kvalitne nakŕmené, mal by vyhľadávať lokálneho dodávateľa, ktorý nielen svrčka a hmyz chová, ale aj ním kŕmi vlastné zvieratá. To sú práve požiadavky Michalových zákazníkov, ktorí uprednostnili jeho produkt, pred dovážanými zo zahraničia. „Predávam síce aj nejakým majiteľom obchodov, ale tých je veľmi málo. Skôr mám vlastnú klientelu,“ doplní. Živé svrčky z farmy distribuuje zákazníkom poštou aj kuriérom do celého Slovenska, samozrejme, dôsledne zabalené.

Dobrú chuť

Keď už máme hmyziu farmu prejdenú skrz na skrz, spotení a zmorení z tepla, zároveň však aj plní zážitkov sa chystáme s Michalom rozlúčiť. Pri odchode nám prezrádza, že okrem potravy pre zvieratá nachádzajú chovatelia pre svrčkov aj nové využitie. Podľa jeho slov sa začínajú chovať už aj pre ľudský konzum, i keď na Slovensku zatiaľ ešte takáto chovňa nie je.

„Populisti z Európskej únie v tom vidia nejakú cestu ako znížiť CO2. Podľa mňa to je však nezmyslel, lebo keď si zrátam koľko moje farmy zožerú elektriny, či krmiva, a porovnám to s tým, koľko bielkoviny vyprodukujem, tak sa to vôbec neoplatí,“ predostrie chovateľ svoj skeptický pohľad. „Hovädzie mäso sa dá vyrobiť omnoho lacnejšie, než jeho ekvivalent bielkovín z svrčkaka.“

Cvrčky sú kvalitná bielkovina.
Cvrčky sú kvalitná bielkovina. Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka

Možné využitie pre ľudskú konzumáciu však vidí v dvoch prípadoch: že si niekto kúpi sušené svrčky, aby si to jednoducho vyskúšal, alebo, že by boli aplikované ako prímesi do proteínových tyčiniek. „Pravdou je, že je to ľahko stráviteľná a vysoko oktánová, kvalitná bielkovina,“ dodá na záver.

Domov
Zdieľať
Diskusia