Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Aktivuj si predplatné na pol roka zadarmo s ČSOB
16. augusta 2022 o 9:30
Čas čítania 4:57

„Za dva dni na festivale som minula viac ako na dovolenke v Chorvátsku.“ Koľko peňazí stál Slovákov Grape? (Anketa)

„Za dva dni na festivale som minula viac ako na dovolenke v Chorvátsku.“ Koľko peňazí stál Slovákov Grape? (Anketa)
Zdroj: REFRESHER/Dávid Marcin
Diskutovať
Uložiť Uložené

Návštevníkov Grapu sme sa pýtali, ako si užili Grape, na čo najviac míňali a koľko ich festival dokopy vyšiel.

Grape je už síce za nami, no my sme niektorých návštevníkov stihli vyspovedať ešte v deň odchodu z festivalu. Na trenčianskom letisku sa cez víkend stretlo viac než 25-tisíc fanúšikov tejto multižánrovej párty, ktorí ju oslávili naplno, a my sme zisťovali, koľko peňazí ich to stálo.

Dôkazom toho, že si festival užili do špiku kostí, boli napríklad aj zničené výrazy ich tvárí počas toho, ako sme v nedeľu ráno v stanovom mestečku hľadali odvážnych adeptov do ankety s názvom Koľko peňazí minuli Slováci na tohtoročnom Grape? Niektorí dokonca priznali, že ich festival vyšiel viac ako dovolenka pri mori.

Upozornenie: Fotografie, ktoré sú použité v článku, sú ilustračné. Ľudia na fotografiách nie sú respondentmi článku.
grape 2022 festival
Zdroj: REFRESHER/Dávid Marcin

V Refresheri ti pravidelne prinášame rôzne ankety, reportáže či rozhovory z hudobných podujatí. Viac podobných článkov nájdeš v sekcii Hudba. Ak ťa takéto články zaujímajú a chceš podporiť naše úsilie neustále skvalitňovať obsah, pridaj sa do klubu Refresher+, čím získaš neobmedzený prístup ku všetkým článkom a množstvo ďalších výhod.

Nechala som sa pozývať, nech sa chlapci predvedú

Grape nie je len o hudbe, ale aj o rôznorodej zábave, pestrom sprievodnom programe a v neposlednom rade aj o bohatej a rôznorodej gastroscéne. Návštevníci mali na výber z desiatok stánkov od tradičného festivalového jedla, ako sú langoš, hotdog, hamburger, cigánska či palacinky, až po pokrmy ako thali, bao, gyoza či pad thai.

Odporúčané
22-ročná Alexandra pracuje ako sous-chef v Micheline: Ak ma niekto nerešpektuje, opýtam sa ho, prečo tu je 22-ročná Alexandra pracuje ako sous-chef v Micheline: Ak ma niekto nerešpektuje, opýtam sa ho, prečo tu je 25. februára 2026 o 10:35

„Na jedlo som minula viac ako na lístok. Rozhodla som sa, že tento rok sa nebudem obmedzovať a vyskúšam všetko, čo mi udrie do očí. Veď plavková sezóna sa už aj tak končí,“ prezradila nám 24-ročná Alexandra. Najviac jej vraj chutilo kuracie bao od Bao Brothers za 6,90 eura a bryndzové halušky za 7,90 eura z Koliby u Ďurca.

gastro grape 2022
Zdroj: REFRESHER/Dávid Marcin

Zato najhorší bol vraj hamburger s hranolkami, ktorý bol paradoxne najdrahší (13 eur) spomedzi všetkých pokrmov, ktoré na letisku v Trenčíne vyskúšala. „Bol taký zlý, že vám už ani neviem povedať názov podniku,“ dodala s úsmevom Saša. Na alkohol vraj neminula takmer nič, pretože zakaždým ju vraj niekto pozýval.

„Popravde ani neviem, aké boli ceny alkoholu. Vždy ma chcel nejaký chalan pozvať, tak som sa nechala. Veď nech sa chlapci predvedú, keď chcú, ja som ich k tomu nenútila,“ uzavrela Alexandra. Za ubytovanie vraj neplatila nič, pretože spala v aute. „Platila som len za vstup, parkovné a jedlo, dokopy približne 130 eur.“

grape 2022 festival
Zdroj: REFRESHER/Dávid Marcin

Stan si vždy kupujem v deň festivalu a po návrate ho reklamujem

Michal sa nám priznal, že letné festivaly preňho nie sú takmer vôbec finančne náročné. Tento rok sa mu dokonca podarilo zmestiť do 50 eur. „Stan si každý rok kupujem v deň festivalu a potom, keď sa vrátim domov, tak pár dní nato ho reklamujem, aby to nebolo také okaté. Ale neprezradím vám, v akom obchode, lebo si to ešte prečítajú a už mi to na budúci rok neprejde,“ hovorí so smiechom 22-ročný študent.

Odporúčané
Našiel som najlacnejšie obedové menu v centre Košíc: Na tomto mieste sa naješ aj za menej ako 6 eur (Reportáž) Našiel som najlacnejšie obedové menu v centre Košíc: Na tomto mieste sa naješ aj za menej ako 6 eur (Reportáž) 24. februára 2026 o 10:30

Za ubytovanie tak neplatil nič. Jedlo si Mišo zobral z domu, väčšinu vraj tvorili paštéty a biele rožky, sem-tam nejaké balené croissanty. Najviac míňal na alkohol, ale až druhý deň. Prvý deň vraj spoločne s kamarátmi pili vodku, ktorú do stanového mestečka prepašovali vo fľašiach od džúsu.

gastro grape 2022
Zdroj: REFRESHER/Dávid Marcin

„Nikto to nekontroloval a vďakabohu za to, lebo inak by som minul oveľa, oveľa viac.“ (smiech) Mišo sa nám dokonca pochválil, že vďaka Grapu si aj niečo málo privyrobil. 

Pridaj sa do Refresher Clubu
Základné
5 €
Účtuje sa raz za 4 týždne
1,25 € / Týždeň
Prístup k exkluzívnemu obsahu
Prístup k benefitom (150 kreditov)
Menej reklám
Benefity vo forme zliav na beauty, fashion alebo šport
Vstupenky na koncerty, festivaly alebo do kina
PPV kódy
Polročné - 23 %
32,5 € 25 €
Účtuje sa každých 6 mesiacov
0,96 € / Týždeň
Prístup k exkluzívnemu obsahu
Prístup k benefitom (900 kreditov)
Wolt+ na 3 mesiace zadarmo
Menej reklám
Benefity vo forme zliav na beauty, fashion alebo šport
Vstupenky na koncerty, festivaly alebo do kina
PPV kódy
Zdieľanie obsahu kamošom a kamoškám
Ročné - 23 %
65 € 50 €
Účtuje sa raz za rok
0,96 € / Týždeň
Prístup k exkluzívnemu obsahu
Prístup k benefitom (2 000 kreditov)
Wolt+ na 3 mesiace zadarmo
Úplne bez reklám
Benefity vo forme zliav na beauty, fashion alebo šport
Vstupenky na koncerty, festivaly alebo do kina
PPV kódy
Zdieľanie obsahu kamošom a kamoškám
Všetky možnosti členstva Mám zľavový kód
Dokončením súhlasím s pravidlami a podmienkami portálu Refresher.
Je cool čítať s porozumením, je smart dočítať článok zadarmo.
Chcem smart predplatné
Pridaj sa do Refresher Clubu

čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Na čo najviac míňali peniaze návštevníci Grapu 2022.
  • Koľko minula Naty, ktorú vyšiel festival viac ako dovolenka pri mori.
  • Koľko minul Kubo vo friend zóne, kde pozýval všetkých kolegov a kamarátov.
  • Čo Ľubovi ukradli zo stanu a prečo je teraz dlžný svojim rodičom.
Dočítať článok
Máš už členstvo?
Prihlásiť sa
Dočítať článok
Poslať sms
Pošli SMS na 8877 s textom FRESH 119799 a aktivuj si členstvo na celý mesiac.
Cena SMS členstva je 5 € s DPH. Ako to funguje?
Odomknúť cez SMS
Všetky články na mesiac
POSLAŤ SMS Ako to funguje?
Pridaj sa do Clubu a získaj
Refresher bez reklám
Prístup k exkluzívnemu obsahu (články, videá)
Benefity vo forme zliav na beauty, fashion alebo šport
Vstupenky na koncerty, festivaly alebo do kina
PPV kódy
Možnosť zdieľať obsah kamošom a kamoškám
Zobraziť všetky
Domov
Zdieľať
Diskusia