Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
4. augusta 2022, 12:16
Čas čítania 0:37
Tímea Krauszová

Joker 2 bude mať premiéru presne 5 rokov po premiére prvej časti. Počkáme si ešte viac ako dva roky

FILMY A SERIÁLY DC KOMIKSOVKY JOKER 2 SPRÁVY ZO SVETA
Uložiť Uložené

Režírovať bude opäť Todd Philips.

Joker: Folie à Deux bude mať premiéru 4. októbra 2024, oznámilo štúdio Warner Bros. Dátum premiéry je podľa Variety presne 5 rokov po premiére prvého filmu a v hlavnej úlohe si znova vychutnáme Joaquina Phoenixa.

Joker (2019).
Joker (2019). Zdroj: Warner Bros. US

Muzikálový Joker

Tvorcovia sa už definitívne rozhodli, že film bude muzikálom a po boku Phoenixa zažiari oscarová Lady Gaga v úlohe Harley Quinn. Pokračovanie Jokera nebolo pôvodne v pláne, no miliardový globálny úspech a Oscar za najlepšiu mužskú hlavnú úlohu tvorcov presvedčili, že sequel má šancu hviezdiť. Na druhej časti populárneho filmu z roku 2019 pracuje režisér Todd Phillips, na scenári spolupracuje so Scottom Silverom. 

Anketa:
Tešíš sa na nového Jokera?
Áno
Nie
Áno
76 %
Nie
24 %

Príbeh pokračovania je aktuálne neznámy a veľa neprezrádza ani podtitul Folie à Deux. Podľa National Library of Medicine ide o syndróm zdieľania psychickej poruchy. Tá sa môže „preniesť“ na osobu, ktorá má dlhodobý a intenzívny kontakt iba so psychicky chorým človekom a prisvojí si jeho bludy. O duševných problémoch filmového Jokera sa Refresher rozprával aj so psychiatrom Péterom Hunčíkom.

Domov
Zdieľať
Diskusia