Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
7. júla 2022, 13:11
Čas čítania 1:16
Adam Novosad TASR

Vagnerovci ponúkajú ruským väzňom 3 000 dolárov a amnestiu, ak pôjdu bojovať na Ukrajinu a prežijú aspoň šesť mesiacov

NEWS RUSKO VOJNA NA UKRAJINE
Uložiť Uložené

Vagnerovci potrebujú nových bojovníkov, ktorých hľadajú vo väzniciach.

Ruskú armádu trápi nedostatok ľudských zdrojov, a tak podľa výpovedí miestnych obyvateľov láka väzňov, aby šli bojovať na Ukrajinu. Vo väzniciach pri Petrohrade IK-7 Jablonevka a IK-6 Obuchovo.

Rusi podľa rodinných príslušníkov ponúkajú väzňom za mrežami 200-tisíc rubľov, čo je v prepočte okolo 3-tisíc eur, za to, že sa pridajú k vagnerovcom na Ukrajine.

Zástupcovia vagnerovcov údajne navštívili minimálne tri väzenské kolónie, kde chceli väzňom zabezpečiť dokumenty, podľa ktorých budú oficiálne prevezení do inej väznice. V skutočnosti by smerovali na Ukrajinu.

Podľa zverejnených informácií však žoldnieri vyžadujú, aby väzni na Ukrajine vydržali v bojoch nažive minimálne šesť mesiacov, ak chcú dostať amnestiu a po skončení vojny sa domov vrátiť so zmazaným trestom. Pre rodiny väzňov, ktorí na Ukrajine padnú, vraj majú vagnerovci pripravených päť miliónov rubľov, čo je v prepočte okolo 80-tisíc dolárov.

Odporúčané
Slovenky na Bali upozorňujú na správanie Rusov: Menu iba v azbuke a pláže, na ktoré púšťajú len ľudí s ruským pasom Slovenky na Bali upozorňujú na správanie Rusov: Menu iba v azbuke a pláže, na ktoré púšťajú len ľudí s ruským pasom 15. mája 2024, 9:30

Na Ukrajine vraj väzni majú „brániť svoju matičku Rus“ spoločne s vagnerovcami, ktorých Kremeľ nasadil hneď v úvode invázie s cieľom zavraždiť prezidenta Volodymyra Zelenského a prevziať kontrolu nad ukrajinskou vládou.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že je nevyhnutné potrestať každého ruského vraha. Uviedol to vo svojom príhovore v noci na pondelok v reakcii na víkendový ruský raketový útok na bytový dom v meste Časiv Jar v Doneckej oblasti, pri ktorom zahynulo najmenej pätnásť ľudí. 


„Každý, kto dáva príkazy na takéto útoky, každý, kto ich vykonáva v bežných mestách, v obytných štvrtiach, zabíja úplne úmyselne,“ povedal Zelenskyj.


„Každého ruského vraha je nevyhnutné potrestať. Úplne každého. Rovnako, ako to bolo v prípade nacistov. A nech neočakávajú, že ich štát ochráni. Rusko ich opustí ako prvé, keď sa zmenia politické okolnosti,“ dodal.

Domov
Zdieľať
Diskusia