Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
1. júla 2022, 11:11
Čas čítania 0:39
Viktor Kniš

Počúvaj nový Egov album Prototypes. S Rytmusom reprezentujú stranu, ktorá hovorí pravdu

HUDBA EGO RYTMUS
Uložiť Uložené

Ego dnes vydáva nový sólový album, na ktorom hosťuje Rytmus.

Ego vydáva ďalší sólový album bez predchádzajúceho dlhého naťahovania. Vydanie si naplánoval na prvý prázdninový deň, dnes už distribútor odosiela aj fyzické nosiče a ľudia naladení na streamovacie služby si ho môžu bezstarostne vypočuť v plnej verzii. Nový projekt nesie názov Prototypes a do veľkej miery je odkazom na nedávny spor s DMS, ktorí Ega opakovane obviňovali, že sa v hudbe príliš inšpiruje. 

Člen Kontrafaktu mal preto motiváciu nahrať projekt, ktorým sa budú môcť inšpirovať iní interpreti. Využil na to molovú stupnicu, každú skladbu nahral na inom základe, so všetkými mu zároveň pomáhal producent Coder. 

Ego experimentuje aj s témami a textami, zväčša odkazuje na každodenné záležitosti, prihovára sa svojim fanúšikom, mladším raperom, nahlas rozpráva o svojich úvahách a veľa konštatuje. Snahu zadefinovať rapový žáner v roku 2022 budú musieť ohodnotiť až fanúšikovia a v tomto prípade pravdepodobne aj kolegovia zo scény.

Ego už skôr avizoval, že sa chce venovať aj Podzemgangu s poradovým číslom 2, a tak prichádza na rad hľadanie nových talentov. 

Domov
Zdieľať
Diskusia