Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
11. júna 2022, 8:50
Čas čítania 0:52
Daniel Mikolášik

Justin Bieber odhalil ochorenie, pre ktoré mu ochrnula polovica tváre. Ruší preto koncerty

HUDBA JUSTIN BIEBER KONCERTY SPRÁVY ZO SVETA ZDRAVIE
Uložiť Uložené

Pre ochrnutie tváre teraz nemôže vystupovať, nedokáže spievať.

Justin Bieber sa so svojimi fanúšikmi na Instagrame podelil s veľmi chúlostivou záležitosťou. Prezradil totiž, že mu diagnostikovali Ramsayho-Huntov syndróm, v dôsledku ktorého mu ochrnula polovica tváre. Vírus mu poškodil nervy v uchu natoľko, že nevie žmurkať alebo sa usmiať.

„Ako môžete vidieť, toto oko vôbec nežmurká. Na tejto strane tváre sa nemôžem usmievať. Takže na tejto strane som úplne ochrnutý. Je to dosť vážne, ako vidíte. Prial by som si, aby to tak nebolo, ale moje telo mi, samozrejme, hovorí, že musím spomaliť. Dúfam, že to chápete,“ povedal v trojminútovom videu na sociálnej sieti.

Ochorenie zvané Ramsayho-Huntov syndróm je spôsobené vírusom pásového oparu, ktorý napadne lícny nerv. Okrem akútnej bolesti ho môže sprevádzať ochrnutie tvárových svalov a strata sluchu v postihnutom uchu. Neschopnosť žmurkať spôsobuje bolesť v oku a rozmazané videnie. Vo väčšine prípadov sú príznaky len dočasné, no niekedy sa môžu stať následky aj trvalými, najmä ak sa zanedbáva liečba.

Kanadská popstar tvrdí, že vinou ochorenia nemôže vystupovať, a preto ruší koncerty. V rámci Bieberovho koncertného turné Justice World Tour, ktoré sa začalo vo februári, museli presunúť zatiaľ tri zastávky v USA a Kanade. Spevák podľa svojich slov aktuálne odpočíva a trénuje špeciálne tvárové cvičenia, no sám nevie povedať, kedy sa zo súčasného stavu zotaví. 

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Justin Bieber (@justinbieber)

Domov
Zdieľať
Diskusia