Pre 24-ročnú rodáčku spod Tatier to boli druhé olympijské hry, vlajkonosičkou však bola prvýkrát.
Slovensko malo na ZOH 2022 v Pekingu zastúpenie v podobe 50 športovcov v siedmich športoch. O tom, ako vyzerá život olympionika mimo športoviska, sme sa porozprávali so sánkarkou a vlajkonosičkou Katarínou Šimoňákovou. Pre 24-ročnú rodáčku spod Tatier to bola už druhá olympiáda.
V Refresheri sa ti snažíme prinášať zaujímavé rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi. Ak sa ti článok bude páčiť a chceš podporiť tvorbu kvalitného športového obsahu, pridaj sa do klubu REFRESHER+. Získaš tak neobmedzený prístup k prémiovým článkom, ale aj množstvo ďalších benefitov.
Ako to vlastne bolo s tým, že budete vlajkonosičkou na olympiáde?
Do zrazu som o tom vôbec nevedela. Nikto sa o tom so mnou ani nerozprával. Dozvedela som sa to až večer, keď to oficiálne zverejnili. Vtedy som si všimla na Instagrame, že vlastne budem vlajkonosičkou. Veľmi ma to prekvapilo, pozitívne, samozrejme.
Mali ste pri tejto príležitosti aj nejakú konzultáciu, ako bude celý proces s vlajkou prebiehať?
No práveže ani nie. Ja s Marekom Hrivíkom (hokejista a druhý vlajkonosič – pozn. red.) sme šli na otvárací ceremoniál s otázkou, ako asi budeme tú vlajku niesť. Nevedeli sme si skrátka predstaviť, ako ju budeme niesť dvaja. Boli sme z toho takí, že čo budeme robiť. (smiech) Nakoniec nám pomohlo, že sme mali možnosť vidieť krajiny, ktoré šli pred nami. Od nich sme odkukali, ako to nesú dvaja. Potom sme sa už s Marekom dohodli.
Vy ste teda prišli s celou výpravou na ceremoniál a organizátori vám iba strčili vlajku do ruky.
Áno. (smiech)
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Aký problém zastihol Katarínu Šimoňákovú na letisku.
- Ako vyzeralo ubytovanie a strava v olympijskej dedine.
- V čom spočíval voľný program olympionikov.
- Ktoré dve najväčšie hviezdy stretla Katarína Šimoňáková.
- Ako riešila používanie vlastnej elektroniky pre hroziacu špionáž.