Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
11. novembra 2021, 11:22
Čas čítania 1:19
Martin Adam Pavlík

Americká firma chce satelity na obežnú dráhu vystreliť ako z praku. Projekt cieli na obmedzenie spotreby fosílnych palív

Americká firma chce satelity na obežnú dráhu vystreliť ako z praku. Projekt cieli na obmedzenie spotreby fosílnych palív
Zdroj: Unsplash/Bryan Goff
NEWS SPOJENÉ ŠTÁTY AMERICKÉ VESMÍR
Uložiť Uložené

Alternatívy odpaľovania rakiet sa však v minulosti nestretli s veľkými úspechmi.

Ako píše Gizmodo, americká spoločnosť s názvom Spinlaunch chce obmedziť využívanie fosílnych palív a výbuchov počas ciest do vesmíru. Myslí si, že má lepší nápad. Namiesto toho chce vypustiť malé predmety do vesmíru pomocou obrovskej rotujúcej centrifúgy. 

SpinLaunch Vesmír
Zdroj: SpinlaunchAlternatívy odpaľovania rakiet sa však v minulosti nestretli s veľkými úspechmi. V 60. rokoch minulého storočia ministerstvo obrany Spojených štátov amerických a ministerstvo národnej obrany Kanady vytvorili spoločné partnerstvo s názvom Project HARP (Projekt výskumu vysokej nadmorskej výšky), ktorého cieľom bolo v podstate vyvinúť obrovské pozemské delá, ktoré by mohli vystreliť objekty do vesmíru.

Domov
Zdieľať
Diskusia