Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 4. 8. 2021 meniny má Dominika, Dominik

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Takto by vraj vyzerala Billie Eilish z Aliexpressu. LucyPug napodobňuje známe ženy, najnovšie si vyskúšala speváčkin korzet Takto by vraj vyzerala Billie Eilish z Aliexpressu. LucyPug…
Sex, Draco a dcéra Voldemorta. Erotická poviedka zo sveta Harryho Pottera valcuje slovenský internet Sex, Draco a dcéra Voldemorta. Erotická poviedka zo sveta…
V bratislavskej kaviarni sa pobili dve ženy. Jedna druhú chytila za vlasy a udierala jej hlavu o sklenené dvere V bratislavskej kaviarni sa pobili dve ženy. Jedna druhú chytila…
Zaujíma ťa, ako to funguje na swingers párty? Majiteľ Vily Funny a jeho partnerka nám odpovedali na všetky tvoje otázky (Rozhovor) Zaujíma ťa, ako to funguje na swingers párty? Majiteľ Vily Funny…
„Živá kostra“ a žena, ktorá žila 25 rokov v izbe s vlastnými výkalmi. 10 najdesivejších fotiek z histórie „Živá kostra“ a žena, ktorá žila 25 rokov v izbe s vlastnými…
Dobrovoľné hasičky pobláznili Slovákov: Muži si chcú kvôli nám podpaľovať domy, na perverzné komentáre sme si už zvykli Dobrovoľné hasičky pobláznili Slovákov: Muži si chcú kvôli nám…
Refresher - Rozhovory

Sajfa: Nechcem covid zľahčovať, ale keby som tento stav cítil pred rokom, dal by som si paralen a šiel do roboty (Rozhovor)

Ak Lucie Bíla spochybňuje koronavírus, mala by sa zamyslieť nad tým, čo hovorí. Najmä keď to tvrdí verejne, ako známa osoba, konštatuje v rozhovore Sajfa, ktorý sa pred pár dňami nakazil koronavírusom.

Daniel Mikolášik
9. december 2020, 9:30 Čas čítania: 6:31
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Sajfa: Nechcem covid zľahčovať, ale keby som tento stav cítil pred rokom, dal by som si paralen a šiel do roboty (Rozhovor)
Zdroj: REFRESHER/Mikuláš Bado
Refresher - Rozhovory
2
Daniel Mikolášik
9. december 2020, 9:30
Čas čítania: 6:31

Sajfa: Nechcem covid zľahčovať, ale keby som tento stav cítil pred rokom, dal by som si paralen a šiel do roboty (Rozhovor)

Ak Lucie Bíla spochybňuje koronavírus, mala by sa zamyslieť nad tým, čo hovorí. Najmä keď to tvrdí verejne, ako známa osoba, konštatuje v rozhovore Sajfa, ktorý sa pred pár dňami nakazil koronavírusom.

Daniel Mikolášik
9. december 2020, 9:30
Čas čítania: 6:31
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Sajfa: Nechcem covid zľahčovať, ale keby som tento stav cítil pred rokom, dal by som si paralen a šiel do roboty (Rozhovor)
Zdroj: REFRESHER/Mikuláš Bado

Moderátor Matej „Sajfa“ Cifra len pred pár dňami na Instagrame fanúšikom oznámil, že sa nakazil koronavírusom. Okrem informovania o zdravotnom stave však predovšetkým apeloval na ľudí, aby nepoľavovali v dodržiavaní opatrení, boli opatrní a nosili rúška. „V umeleckej brandži sme trošku s rúškami, odstupom a opatreniami poľavili,“ napísal na sociálnej sieti.

 

 

Jeho príznaky sú však len veľmi mierne, trápila ho len silná svalová slabosť. V rozhovore nám prezradil, ako u nich doma vyzerá karanténa, čo si myslí o tvrdení speváčky Lucie Bílej, že koronavírus je len ľahká „chripôčka“, či sa má v pláne zaočkovať, keď bude u nás vakcína dostupná, alebo to, ako pandémia ovplyvnila jeho moderovačky a spolupráce na Instagrame.

 

„Prial by som si, keby sa k opatreniam vyjadrovali predovšetkým vedci a odborníci. A na základe faktov, nie politických súbojov v koalícii,“ reaguje v rozhovore na vládou prijaté opatrenia na Slovensku.

 

V rozhovore so Sajfom sa dozvieš:
 • Ako u nich doma vyzerá karanténa
 • Čo si myslí o tvrdení speváčky Lucie Bílej, že koronavírus je len ľahká „chripôčka“
 • Či ho nakazili Adela a Viktor Vinczeovci, ktorí sú tiež pozitívni na koronavírus
 • Aké hejterské komentáre sa objavili pod článkami, v ktorých sa písalo o tom, že sa nakazil
 • Či sa má v pláne zaočkovať, keď bude u nás vakcína dostupná
 • Ako pandémia ovplyvnila jeho moderovačky či spolupráce na Instagrame
 • Či súhlasí s vládou prijatými opatreniami

 

Zdroj: Matej Sajfa Cifra archív

 

Pred dvomi dňami si na Instagrame informoval, že si sa nakazil koronavírusom. Ako sa aktuálne cítiš?

Ja osobne mám zatiaľ relatívne ľahký priebeh, čo si musím aj zaklopať. Nemám ani zapchatý nos, kašeľ či horúčky. Jedine som pociťoval silnú svalovú slabosť. Bol som brutálne unavený, ako keby som práve dobehol tri maratóny naraz.

 

Hovoríš v minulom čase. Takže ťa to už prešlo?

Dá sa povedať, že áno. Tá svalová slabosť už takmer úplne odišla, ale stále nie som stopercentne fit, to ani zďaleka. Ale je zaujímavé, že keby som tento stav cítil niekedy pred rokom, tak by som si asi dal nejaký paralen a šiel by som normálne do roboty. Samozrejme to nechcem zľahčovať, ale u mňa sa to prejavuje podobne ako typický chrípkový stav.

 


Nákazu často sprevádza aj strata chuti či čuchu. To si zatiaľ nezaregistroval?

Nie. Toto ma, našťastie, obišlo.
 
Na testoch bola aj Veronika. Tiež mala pozitívny test?

Verča mala negatívny test. Ale v najbližších dňoch ešte určite absolvuje ešte jeden test, aby sme si boli stopercentne istí.

 
Ako u vás doma vyzerá karanténa?

Nemôžeme vychádzať, čiže celé dni trávime doma, ale máme skvelých susedov, ktorí nám z času na čas niečo navaria a donesú pred dvere, alebo rodina nám urobí nákup. Ja som nebol na čerstvom vzduchu už asi 4 dni.

 

Zdroj: REFRESHER/Mikuláš Bado

 


Hovoril si, že nemáš tušenie, kde si sa mohol nakaziť. V rovnakom čase sa nakazili aj Adela a Viktor Vinczeovci. Bol si s nimi v kontakte?

Priznám sa, bol som, ale aj viacerí ľudia z rádia, ktorí sú negatívni. Takže neviem, či zdroj tej nákazy ide týmto smerom. Ťažko to ale definovať a ukazovať na niekoho prstom. Ja si myslím, že som to mohol chytiť kdekoľvek. Aj tak je to teraz už úplne bezpredmetné.

 
V statuse, v ktorom si oznámil, že máš koronavírus, si napísal citujem: „v umeleckej brandži sme trošku s rúškami, odstupom a opatreniami poľavili “. Ako si to myslel?

Mám taký pocit, že v minulosti, keď sa išlo niečo točiť, tak sa viac prikladal dôraz na to, aby mal každý PCR test, alebo aspoň ochranné rúško. V poslednej dobe sa na tom príliš nebazírovalo. Samozrejme, pri tých umeleckých úkonoch je to v niektorých prípadoch odpustiteľné, ale všade inde mimo pódia majú rúška svoje opodstatnenie.

 

Mnohí ľudia špekulovali, že mi niekto zaplatil, aby som sa dobrovoľne nakazil koronavírusom. Je to, samozrejme, nezmysel.

 

Naznačuješ tým, že umelecká sféra môže byť miesto, kde si sa nakazil?

Je to možné, ale ťažko definovať nejakú lokalitu alebo osobu, pokojne som to mohol mať už dlhší čas a prejavilo sa to až teraz, a len zhodou náhod v čase, kedy som mal kontakt aj s Adelou.
 
Mnohí Slováci tvrdia, že koronavírus neexistuje, alebo že je to len obyčajná chrípka. Stretol si sa po verejnom priznaní k nakazeniu s nejakou formou hejtu?

Neprikladal som tomu veľkú pozornosť. Pozrel som si nejaké komentáre pod tým instagramovým príspevkom, a tam som nič podobné nevidel, práve naopak, skôr tam bolo veľmi veľa pozitívnych reakcií, kde mi priali veľa zdravia a skoré uzdravenie. Ale je možné, že pod nejakými inými článkami pár ľudí pracovalo so špekuláciami, že mi niekto zaplatil, aby som sa dobrovoľne nakazil a aby som tým šíril osvetu o tom, že je to naozaj nebezpečná vec. Je to, samozrejme, nezmysel, že by som sa za peniaze nechal zámerne nakaziť.

 

Myslím si, že je na mieste byť v tejto situácii veľmi opatrný, pretože poznám množstvo prípadov aj relatívne mladých ľudí bez väčších zdravotných problémov, ktorí to trošku podcenili a skončili v nemocnici na pľúcnej ventilácii. Každý sám by mal byť zodpovedný tak, ako uzná za vhodné. Umiera sa na chrípku aj na koronavírus.

 

 

Hovoríš, že poznáš ľudí, ktorí to podcenili a nakazili sa. Myslíš si, že si to podcenil tiež?

Podceňovanie som myslel skôr tak, že mnohí nedodržiavajú tú 10-dňovú karanténu, pretože majú po pár dňoch pocit, že im už nič nie je, a práve kvôli tomu sa im stav zhorší. Ale áno, čo sa týka nosenia rúška v interiéri, či už v rádiu alebo v nejakých priestoroch, kde sme niečo natáčali, určite by pomohlo mať ho stále, dokonca aj pri nakrúcaní, kde to podľa vyhlášky nie je povinné.

 

Nie som odborník, preto si radšej nechám poradiť od lekára, či sa nechám zaočkovať proti koronavírusu. Ale určite sa tomu nebránim.


COVID-19 verejne spochybňujú aj mnohé známe tváre, ako napríklad Lucie Bíla. Aký máš na to názor?

Článok pre predplatiteľov REFRESHER+
PRIDAJ SA K PREDPLATITEĽOMUŽ MÁM PREDPLATNÉ: PRIHLÁSIŤ SA
alebo Odomkni 1 článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 92155 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • V akom pozitívnom smere ho pandémia ovplyvnila
 • Či sa menil jeho cenník za platené príspevky na Instagrame počas pandémie
 • Prečo má na vlogoch menšiu odozvu, ako kedysi
 • Či je spokojný s tým, ako súčasná vládna garnitúra zvláda boj proti pandémii
 • Ako budú vyzerať sviatky u Cifrovcov po karanténe
 • Ako reaguje na hašterenie medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: Matej Sajfa Cifra archív
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy refresher
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news
pred 3 hodinami
Takto by vraj vyzerala Billie Eilish z Aliexpressu. LucyPug napodobňuje známe ženy, najnovšie si vyskúšala speváčkin korzet.
včera o 20:20
SHMÚ: Slovensko potrápia ďalšie silné búrky. Meteorológovia vydali viaceré výstrahy pre rôzne časti krajiny
viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Takto by vraj vyzerala Billie Eilish z Aliexpressu. LucyPug napodobňuje známe ženy, najnovšie si vyskúšala speváčkin korzet Takto by vraj vyzerala Billie Eilish z Aliexpressu. LucyPug…
Sex, Draco a dcéra Voldemorta. Erotická poviedka zo sveta Harryho Pottera valcuje slovenský internet Sex, Draco a dcéra Voldemorta. Erotická poviedka zo sveta Harryho…
V bratislavskej kaviarni sa pobili dve ženy. Jedna druhú chytila za vlasy a udierala jej hlavu o sklenené dvere V bratislavskej kaviarni sa pobili dve ženy. Jedna druhú chytila za…
Zaujíma ťa, ako to funguje na swingers párty? Majiteľ Vily Funny a jeho partnerka nám odpovedali na všetky tvoje otázky (Rozhovor) Zaujíma ťa, ako to funguje na swingers párty? Majiteľ Vily Funny a…
„Živá kostra“ a žena, ktorá žila 25 rokov v izbe s vlastnými výkalmi. 10 najdesivejších fotiek z histórie „Živá kostra“ a žena, ktorá žila 25 rokov v izbe s vlastnými výkalmi.…
Dobrovoľné hasičky pobláznili Slovákov: Muži si chcú kvôli nám podpaľovať domy, na perverzné komentáre sme si už zvykli Dobrovoľné hasičky pobláznili Slovákov: Muži si chcú kvôli nám…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť