Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
26. septembra 2020, 10:32
Čas čítania 1:05
Richard Balog

Debutová kolekcia Rafa Simonsa pre značku Prada je ódou na ženskosť v jeho typickom rukopise

Debutová kolekcia Rafa Simonsa pre značku Prada je ódou na ženskosť v jeho typickom rukopise
Zdroj: YouTube
MÓDA MÓDA REFRESHER
Uložiť Uložené

Prinesie práca renomovaného návrhára taliansky módny dom opäť na vrchol?

24. september 2020 sa navždy zapíše do histórie módneho priemyslu. Prostredníctvom živého vysielania nám totiž značka Prada odprezentovala vôbec prvú kolekciu, na ktorej sa podieľal dizajnér Raf Simons. Od jeho nástupu do štruktúr talianského módneho domu pritom stihlo ubehnúť len necelých 7 mesiacov, čo na výsledných návrhoch avšak vôbec nie je vidieť. 

Vľavo dedička rodinného impéria Miuccia a vpravo spomínaný Raf Simons

Debutová kolekcia Rafa Simonsa pre značku Prada je ódou na ženskosť v jeho typickom rukopise
Zdroj: Prada
Odporúčané
Kanye West a JAY-Z opätovne na jednom projekte? Yeezy má víziu, ako by to bolo možné uskutočniť Kanye West a JAY-Z opätovne na jednom projekte? Yeezy má víziu, ako by to bolo možné uskutočniť 21. septembra 2020, 15:15

Dielo, na ktoré netrpezlivo čakali nielen zástupcovia médií, ale tiež tisíce fanúšikov high-end kúskov po celom svete, nás absolútne pohltilo a v podstate zhmotnilo naše predstavy o dámskej móde v roku 2020. Z pozície „co-creative“ riaditeľa v spolupráci s Miucciou vykúzlil belgický rodák geniálnu kolekciu nesúcu jeho typický rukopis s množstvom asymetrických strihov, otvorov a odkazov. 

V prípade, že prácu Rafa Simonsa sleduješ už dlhší čas, tak tvojej pozornosti určite neuniknú umelecké potlače na jednotlivých kúskoch, nadrozmerné kabáty či unisex dizajny. Tie sa perfektne dopĺňajú s druhou tvárou tohto komplexného diela v podobe klasických strihov a línií spod rúk Miuccie Prada. 

Domov
Zdieľať
Diskusia