Stávka na látky, ktoré nikto nechce, alebo ktorým nikto nedáva šancu sa štúdiu vypláca.
Streamovací gigant Netflix síce pôsobí na trhu už dobré dve dekády, ale veľkú popularitu si získal až v posledných rokoch. Kľúčovú úlohu zohral samozrejme aj fakt, že okrem streamovania sa štúdio rozhodlo vrhnúť aj na vlastné projekty. Momentálne sa Netflix drží na špičke v rebríčku podobných štúdií/streamovacích platforiem a ku koncu roka 2016 sa mohol pýšiť 93 miliónmi aktívnymi predplatiteľmi. A je jasné, že toto číslo sa bude každým dňom zvyšovať. Obzvlášť s príchodom nových sérií takých obrovských hitov, ako Narcos, Stranger Things či 13 Reasons Why. Zdá sa, že Netflixu sa zatiaľ v prípade vlastných projektov darí nadmieru dobre. Za tento úspech môžu producenti vďačiť aj seriálu House of Cards s Kevinom Spaceym. Práve ten totiž túto sériu úspechov odštartoval.
A v štúdiu rozhodne neplánujú zaradiť spiatočku, naopak, stále sa púšťajú do nových a nových projektov. A to aj do takých, ktoré by inak nemali šancu vzniknúť (spomeňme problémovú gangsterku The Irishman od Martina Scorseseho). Spoluzakladateľ Netflixu Reed Hastings prezradil, že v štúdiu stále podporujú producentov v hľadaní odvážnych a rizikovejších tém. Práve riziko sa totiž ukázalo ako veľmi profitové.
„Nášmu tímu neustále opakujem: Riskujte, skúšajte rôzne šialené veci," povedal Hastings. „Tým, že idete do rizikového projektu, môžete napokon zožať neuveriteľné úspechy. Napríklad 13 Reasons Why nás úplne šokovalo. Ide o výborný seriál, ale nemali sme tušenie, že sa tak skvele chytí.“
Netflix funguje aj ako akýsi "záchranca" už zrušených či ťažko realizovateľných projektov. Spomínali sme už Scorseseho prípad, ale zmienku si zaslúži napríklad aj seriál Longmire. Ten bol zrušený po tretej sérii, ale Netflix zakúpil práva a doprial mu ďalšie tri série, ktoré sa dočkali pozitívnej odozvy. Všetko skrátka šliape ako výborne namazaný stroj, dúfajme, že to tak ostane čo najdlhšie a dočkáme sa ešte množstva skvelých originálnych seriálov a filmov.