Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
18. septembra 2019, 10:46
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Kto je brat Billie Eilish a prečo je najdôležitejšou osobou v jej kariére?

HUDBA BILLIE EILISH
Uložiť Uložené

Málokto vie, že Finneas O’Connell stojí za jedným z najpredávanejších albumov roka 2019 a pravidelne kryje chrbát na pódiu svojej mladšej sestre, ktorá za jediný rok pobláznila celú planétu.

Billie Eilish je v súčasnosti suverénne najrýchlejšie stúpajúcou popovou hviezdou na planéte. Málokto však vie, že za jej úspechom nestojí početný tím manažérov v oblekoch a ani obrovský mediálny dom, ktorý by jej písal texty, produkoval hudbu a nútil ju tvoriť hity na mieru pre fanúšikov. V skutočnosti je to presne opačne. 

Odporúčané
Falošné vstupenky a prespávanie pred O2 arenou kvôli najlepším miestam. Ako Billie Eilish rozplakala tisícky Slovákov a Čechov? Falošné vstupenky a prespávanie pred O2 arenou kvôli najlepším miestam. Ako Billie Eilish rozplakala tisícky Slovákov a Čechov? 22. augusta 2019, 13:58

Samotná speváčka aj v otvorenom rozhovore pre Rolling Stone prezradila, že síce dostala možnosť tvoriť po boku študovaného starého pána, ktorý vie, ako preraziť v popovom hudobnom priemysle, nikdy sa pri tom necítila komfortne a bolo jej to proti srsti. Tí s väčším rozhľadom už vedia, že Billie Eilish nahrala svoj debutový album v detskej izbe, na posteli medzi vankúšmi a posediačky. 

Dôležité však je, že pri tom nebola sama. Po celý čas od začiatku jej kariéry má pri sebe svojho o 5 rokov staršieho brata, ktorý má viac hudobnej praxe, no o to menej pozornosti verejnosti. 

Kto je brat Billie Eilish a prečo je kľúčovou osobou v jej kariére?
Kto je brat Billie Eilish a prečo je kľúčovou osobou v jej kariére? Zdroj: finneas/IG

Finneas O’Connell je producentom a skladateľom. Je zároveň tým, kto kryje svojej sestre chrbát na každom živom vystúpení priamo na pódiu na živých nástrojoch, no aj tak potrebuje na vstup do miestnosti na prezlečenie backstage pásku, pretože jeho tvár nikto nepozná. Síce stojí za jedným z najpredávanejších albumov roka, nikto v kaviarni si od neho podpis nepýta, píše The Wall Street Journal

Odporúčané
Billie Eilish sa rozplakala a utiekla z pódia, koncert ukončila predčasne. Fanúšikovia ju podržali Billie Eilish sa rozplakala a utiekla z pódia, koncert ukončila predčasne. Fanúšikovia ju podržali 11. septembra 2019, 12:03

22-ročný Finneas však predsa len dostal možnosť vďaka spolupráci so svojou sestrou hudbu tvoriť aj sólovo a dokonca spolupracuje s populárnymi kolegami. V štúdiu trávi čas s dvojicou John Legend a Camila Cabello, záujem o jeho inštrumentálne schopnosti prejavil aj Sam Smith. 

Na jeho adresu sa pre WSJ vyjadrila aj samotná Billie„Finneas je najtalentovanejšia osoba na svete, ktorú som kedy stretla. Je veľmi rýchly, až príliš, čo je vlastne otravné. To, ako rozmýšľa. Vždy som ho považovala za unikátneho a inšpiratívneho. Je hlavným dôvodom, prečo som chcela začať robiť hudbu,“ prezradila speváčka.

Kto je brat Billie Eilish a prečo je kľúčovou osobou v jej kariére?
Kto je brat Billie Eilish a prečo je kľúčovou osobou v jej kariére? Zdroj: finneas/IG

22-ročný O'Connell síce pracuje na vlastnej kariére a darí sa mu získavať aspoň zopár miliónov pozretí na YouTube, stále je a má v pláne naďalej zostaťveľkou oporou svojej sestre. V rámci turné aj prípravy nových skladieb. Dodáva, že práve ich spoločná chémia tvorí najväčšie hity: „Keby začala písať výhradne vlastné veci, ktoré by boli 100 % od nej, absolútne by som ju podporil. Pravdou je, že najlepšie časti albumu sú tie, ktoré sme vytvorili spolu.“

Ide o netradičnú súhru, už len pre to, že súrodenci nepotrebujú na vytvorenie zásadných diel ani luxusne vybavené štúdia. Ďalšou skutočnosťou je, že dokážu tvoriť hudbu, ktorá mení fanúšikom životy už v tak mladom veku. Finneas má jasno v tom, že dôvodom je taktiež skutočnosť, že sa on sám venuje hraniu na nástroje viac ako polovicu svojho života. Aktuálne skladá skladby hlavne pre klavír, basu a gitaru. 

Odporúčané
KVÍZ: Ako dobre poznáš Billie Eilish? KVÍZ: Ako dobre poznáš Billie Eilish? 20. augusta 2019, 12:33

Pravdou ostáva, že v dnešnej dobe sú zvukové karty a iné nástroje podstatne dostupnejšie a množstvo hitov vzniká vo vilách, kde sa interpreti stretávajú. Ani projekty Kanyeho Westa z Wyomingu či hit Old Town Road od Lil Nas Xa neboli vytvorené v profesionálnych štúdiách. Pre Finneasa a Billie Eilish je to však celé v prvom rade o tom, aby sa cítili komfortne.  

Domov
Zdieľať
Diskusia