Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Pozri si naše tipy na darčeky, ktoré by sme si kúpili aj my 🤩
17. septembra 2019 o 15:04
Čas čítania 0:00
Vl Mi

Thajská vláda zachránila tigre z turistickej atrakcie. Desiatky z nich následne uhynuli

ZAUJÍMAVOSTI THAJSKO
Uložiť Uložené

Tiger Temple v meste Kanchanaburi vznikol v roku 1994.

V Thajsku mali nevídanú atrakciu. Ak si zaplatil, mohol si pohladkať tigra, robiť si s ním selfiečka, mláďatá si dokonca mohol kŕmiť a vodiť ich na vodítku. Tiger Temple, ako sa nazývalo toto miesto, ale nakoniec zavreli. Turistický magnet to síce bol, no roky čelil obvineniam zo zneužívania zvierat. Zvieratá prebrala tamojšia vláda a nechala uhynúť až 86 tigrov, píše The Washington Post.

Odporúčané
V Petržalke vyčíňa agresívny husky. Psičkári sa kvôli pravidelnému napádaniu boja venčiť V Petržalke vyčíňa agresívny husky. Psičkári sa kvôli pravidelnému napádaniu boja venčiť 15. septembra 2019 o 13:00

Celkom z miesta odobrala 147 tigrov. Thajské médiá v piatok oznámili, že 86 zachránených zvierat už zahynulo. Podľa vládneho úradníka za to môže vírusové ochorenie. Podľa veterinára boli zvieratá slabé a náchylné na choroby. Tiger Temple v meste Kanchanaburi vznikol v roku 1994. Postupne sa rozrastal, nakoniec mnísi, ktorí sa o zvieratá starali, dovolili vstup ľuďom. Kritici tvrdia, že miesto slúžilo ako farma na tigre, vraj s nimi obchodovali.

Dôkazom môže byť aj fakt, že keď „atrakciu“ zatvárali, v chladničke našli 40 mŕtvych tigríčat. Jeden z mníchov sa navyše pokúšal vyniesť 1 600 rôznych častí tiel tigra. V ázijských krajinách sa tigre stávajú obeťami pre svoju kožušinu a rôzne časti tela. Záujem na čínskom trhu neklesá, ľudia tigre používajú v tradičnej čínskej medicíne.

Domov
Zdieľať
Diskusia