Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
10. júla 2019, 18:12
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Multižánrová nálož od Moma a návrat Kontrafaktu či Pil C-ho. Aké albumy ešte v roku 2019 vyjdú a čo o nich vieme?

HUDBA KONTRAFAKT MOMO PIL C
Uložiť Uložené

Ego o novom albume Kontrafaktu: „Máme témy a asi polovicu hudieb, ideme nahrávať prvé skladby.“

V roku 2019 sa ešte o slovo prihlási hneď niekoľko domácich raperov, ktorí chystajú vydanie sólových aj skupinových projektov. V nasledujúcich riadkoch sa dozvieš, na čo všetko sa ešte môžeme tešiť, aké informácie už máme a čo od jednotlivých interpretov čakávame. 

Niektorí už prezradili aj názvy albumov, odhalili zopár ukážok a majú nahraté všetky skladby, iní sú len v procese príprav, tak či onak, máme sa na čo tešiť. 

Odporúčané
Majk Spirit, Separ a Dame či Yzomandias. Ktorí raperi vydali v prvej polovici roka 2019 najlepšie videoklipy? Majk Spirit, Separ a Dame či Yzomandias. Ktorí raperi vydali v prvej polovici roka 2019 najlepšie videoklipy? 6. júla 2019, 14:09

Pil C

Pil C si dal po vydaní druhého veľmi osobného sóla dlhšiu pauzu od tvorby, už sme ho však mali možnosť počuť na remixe s Annet X či spolupráci so Sergeiom alebo Majkom Spiritom, a tak súdime, že mu prospela.

Ak by sme mali súdiť očakávaný projekt na základe poslednej tvorby a leaku na bratislavskom Hip Hop Žije či instagramových príbehoch, môžeme predpokladať, že Pil C bude výrazne drzejší, skúša nové melodickejšie prístupy a keďže ma po boku Špeciho, určite sa dočkáme aj trackov bangrovitého charakteru.

Už vieme, že nebude chýbať ani pokračovanie série Peroxid, zo spoluprác je zatiaľ istý len český kolega Bulhar. Názov budeme vedieť pravdepodobne až tesne pred vydaním a rovnako aj dátum, ktorý však odhadujeme až na úplný záber roka.

Momo

Momo patrí v rámci vydávania albumov k najaktívnejším slovenským interpretom, v minulom roku ich dokonca stihol až dva. Tentokrát si necháva trochu viac času a už podľa názvu Outsider môžeme predpokladať, že to bude v prvom rade jeho sólová záležitosť. Očakávame spoluprácu so Sandrou, z raperov by sa mohlo na projekte objaviť možno menej známe mladšie meno. 

Odporúčané
SEPAR VS. RYTMUS: Naozaj si člen Kontrafaktu kupuje mesačných poslucháčov na Spotify? Spýtali sme sa distribútora jeho hudby SEPAR VS. RYTMUS: Naozaj si člen Kontrafaktu kupuje mesačných poslucháčov na Spotify? Spýtali sme sa distribútora jeho hudby 25. februára 2024, 12:30

Spoločne s oznámením vydania Momo prezradil, že chce, aby bol tento projekt multižánrovejší z hľadiska hudobných produkcií, takže si na svoje prídu fanúšikovia klubových vecí aj prísnejšieho boombapu. Dátum vydania môžeme odhadovať na úplný záver roka, zatiaľ však môžeme očakávať aspoň zopár singlov. 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 

Jden z poslednych petrzalcanov ktory rap stale posuvaju ☄ #OUTSIDER #NOVYALBUM

Príspevok, ktorý zdieľa ᎷᎧᎷᎧ (@momo_wlk),

Nerieš

Chalani z Nerieš vydali v minulom roku kratší projekt Animal a aj keď sme zástancami myšlienky, že na dĺžke nezáleží, teraz dvojica sľubuje ešte čosi viac. Môžeme očakávať, že v tomto prípade pôjdu do experimentov po zvukovej stránke, rap doplnia spevom a vokálmi a vzhľadom na hudobnú vyspelosť a skúsenosti Mateja Straku budú veľmi odlišné aj produkcie. 

Predpokladáme, že sa Nerieš nebudú zaťažovať zbytočným plnením sociálnych sietí informáciami o vydaní, podobne ako v prípade posledných vydaných skladieb a jednoducho sa jedno ráno prebudíme a projekt bude vonku.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 

Na albume sa maká, klipy už sa vyrábajú, zachvílu to púšťame medzi vás zmrdi #NeriešDrbo

Príspevok, ktorý zdieľa Nerieš (@neriesdrboanimal),

Kontrafakt

Domov
Zdieľať
Diskusia