Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
13. marca 2019, 15:33
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

KVÍZ: Zvládol by si maturitný test z angličtiny? Otestuj si svoje vedomosti z cudzieho jazyka

ZAUJÍMAVOSTI MATURITA
Uložiť Uložené

Maturity dnes pokračovali testom z cudzích jazykov.

Maturitný týždeň je na Slovensku v plnom prúde. Po včerajšom teste zo slovenského jazyka dnes prišli na rad cudzie jazyky. Študenti sa museli nielenže popasovať so samotným testom, ale už tradične aj slohom.

Včera sme ti poobede priniesli kvíz, v ktorom si mal možnosť vyskúšať svoje vedomosti zo slovenského jazyka, aj keď si tento rok nematuroval, a dnes ti preto prinášame výber niekoľkých otázok z anglického testu.

Odporúčané
KVÍZ: Dokázal by si zmaturovať zo slovenčiny? Tieto otázky potrápili slovenských študentov KVÍZ: Dokázal by si zmaturovať zo slovenčiny? Tieto otázky potrápili slovenských študentov 12. marca 2019, 15:20

Množstvo otázok by sme do nášho krátkeho kvízu napratať nevedeli, a tak si všetky testy nielen z angličtiny, ale aj z ostatných cudzích jazykov môžeš nájsť priamo na stránke organizácie NÚCEM. Teraz však nestrácaj čas a ukáž, či by si maturitnou skúškou z angličtiny na úrovni B2 vôbec prešiel. So svojím výsledkom sa nám určite pochváľ v komentároch.

Kvíz
Anglický jazyk - maturita 2019
112
The longest court battle in the history of New Zealand has come to an end. The (doplň) of this Herculean contest? A river.
winning
winner
win
won
212
For at least 150 years, the Maori people have been fighting to have a New Zealand’s third-longest river, the Whanganui, recognised (doplň) as a living being.
legality
legal
legaly
legally
312
The river will be (doplň) represented by one member appointed by the Maori community, or Iwi, and one appointed by the government.
joined
jointly
joins
jointlly
412
„I know the initial (doplň) of some people will say it’s pretty strange to give a natural resource a legal personality.“
incline
inclined
inclination
inclines
512
The new law is the first of its kind in the world and should help the Maori to keep control over the river for environmental and (doplň) reasons.
religions
religious
religion
religiously
612
The Whanganui River is the longest (doplň) river in New Zealand that attracts canoeists and day trippers.
navigated
navigation
navigable
navigabled
712
The Mazzas sold the apartment and moved into the casale while the work was (doplň) done.
doing
is
been
being
812
The project itself was a steep learning curve. (Doplň) were many hurdles to jump.
Here
There
Are
Being
912
There were times when they thought of their old apartment and wondered (doplň) they hadn’t just retired there.
when
where
why
which
1012
What sustained them was their vision of (doplň) the place could become.
what
when
if
rather
1112
The river – of enormous (doplň) meaning to the indigenous peoples – was, in fact, recently granted official recognition as a legal entity by New Zealand’s parliament.
spiritually
spirits
spiritual
spirited
1212
The children made it easier on them. Joe told them ‘you’ll be seeing a lot (doplň) of us in Italy than if you stayed in rainy Britain!‘
more
rather
much
few
Vyhodnotiť kvíz
Domov
Zdieľať
Diskusia