Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 3. 8. 2021 meniny má Jerguš

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Symbol extrémistov alebo manželské tetovanie o láske? Slovenský medailista Sabbatini má na ruke znak pripomínajúci triskelion Symbol extrémistov alebo manželské tetovanie o láske? Slovenský…
„Živá kostra“ a žena, ktorá žila 25 rokov v izbe s vlastnými výkalmi. 10 najdesivejších fotiek z histórie „Živá kostra“ a žena, ktorá žila 25 rokov v izbe s vlastnými…
Dobrovoľné hasičky pobláznili Slovákov: Muži si chcú kvôli nám podpaľovať domy, na perverzné komentáre sme si už zvykli Dobrovoľné hasičky pobláznili Slovákov: Muži si chcú kvôli nám…
MAPA: V týchto okresoch Slovenska udrú najsilnejšie supercelárne búrky s extrémnym prívalovým vetrom MAPA: V týchto okresoch Slovenska udrú najsilnejšie supercelárne…
Fico nahneval susedov, vzácnu motorku parkuje v spoločných priestoroch. Nechali mu odkaz na kartóne Fico nahneval susedov, vzácnu motorku parkuje v spoločných…
Planéte vraj hrozí globálny spoločenský kolaps. Na týchto miestach si miliardári kupujú pozemky, aby prežili Planéte vraj hrozí globálny spoločenský kolaps. Na týchto…
Refresher - Rozhovory

Karol robí pasáka pre frajerku Katku, ktorá šľape pri Slovnafte. Na drogy minú týždenne aj 700 € (Rozhovor)

Karol pochádza z dobrej rodiny, no dnes žije v búdke pri Slovnafte. Pracuje ako pasák pre svoju partnerku Katku, aby mohli obaja uživiť závislosť od drog.

Karin Filkaszova
17. marec 2019, 16:07 Čas čítania: 0:00
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Karol robí pasáka pre frajerku Katku, ktorá šľape pri Slovnafte. Na drogy minú týždenne aj 700 € (Rozhovor)
Refresher - Rozhovory
2
Karin Filkaszova
17. marec 2019, 16:07

Karol robí pasáka pre frajerku Katku, ktorá šľape pri Slovnafte. Na drogy minú týždenne aj 700 € (Rozhovor)

Karol pochádza z dobrej rodiny, no dnes žije v búdke pri Slovnafte. Pracuje ako pasák pre svoju partnerku Katku, aby mohli obaja uživiť závislosť od drog.

Karin Filkaszova
17. marec 2019, 16:07
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Karol robí pasáka pre frajerku Katku, ktorá šľape pri Slovnafte. Na drogy minú týždenne aj 700 € (Rozhovor)

V posledných mesiacoch sme ti priniesli niekoľko článkov o škodlivosti užívania návykových látok, ktoré osobám v centre príbehu dokázali úplne zničiť život. Bezdomovec Marcel žijúci v Pentagone či prostitútka Monika sú smutným príkladom tohto tvrdenia. 

 

Teraz ti prinášame príbeh nezvyčajného páru, ktorý sa závislosti od drog taktiež nedokázal vyhnúť. 42-ročný Karol robí niekoľko mesiacov pasáka svojej partnerke Katke, ktorá na Slovnaftskej ulici šľape už viac ako 10 rokov. 

 

Napriek tomu, že takýto vzťah môže znieť nezvyčajne, vonkoncom nie je ojedinelý. Ako sme sa dozvedeli, väčšina dievčat na Slovnaftskej ulici má za pasáka svojho životného partnera, s ktorým si po fuške delí zarobené peniaze. Tie sú potom obratom investované do kúpy pervitínu alebo heroínu.

 

 

Akokoľvek depresívne môže takýto život znieť, hlavní aktéri si už po toľkých rokoch stihli zvyknúť. Závislosť je totiž taká silná, že hocijaká hanba či odpor sú odsunuté na vedľajšiu koľaj.

 

My sme Karola a Katku navštívili v ich malej búdke pri Slovnafte, kde nám porozprávali o svojich nezvyčajných životoch a zvláštnom spôsobe, akým si zarábajú na živobytie.

 

I keď sme na začiatku netušili, čo môžeme od tohto rozhovoru očakávať, získali sme necenzurovanú spoveď závislého páru, ktorý si uvedomuje, kde presne v ich životoch nastala chyba. 

 

V tomto článku si prečítaš:
 • Ako sa Katka a Karol spoznali a prečo sa stal jej pasákom
 • Kedy sa Karol prvýkrát dostal k drogám
 • Prečo sa dostal do väzenia a koľko času tam strávil
 • Čo všetko zažil pri práci pasáka a prečo mu táto práca nevadí
 • Koľko si Katka môže zarobiť za deň ako prostitútka na ulici
 • Koľko peňazí míňajú na drogy a prečo je problém prestať
 • Aké extrémne situácie v živote zažili 
 • Plány do budúcnosti a na liečbu zo závislosti

 

Ako dlho ste drogovo závislým?

 

Karol: K drogám som sa dostal v 90. rokoch, keď som mal 17 rokov. Iba tak, z nudy. Bol som príliš zvedavý a všetci okolo mňa už boli dávno závislí. Jedného dňa ma ponúkli tiež a už to šlo. Dal som si to prvýkrát pri nemocnici na Šmidkeho ulici v Ružinove. Bál som sa, že sa predávkujem, tak som chcel mať rýchly prístup k doktorom. Dal som si to raz, dvakrát a keď som chcel prestať, už sa nedalo, lebo som to potreboval. Dnes mám 42 rokov, takže už to je tých 25 rokov určite. 

 

Mali ste nejaké rodinné problémy, že ste sa rozhodli ísť takouto cestou?

 

Karol: Nemal som žiadne problémy, dobre mi bolo. Iba som sa nudil. Ja som mal v živote všetko, a tak som bol len zvedavý, aké by to bolo. Chcel som len vedieť, čo zažívajú kamaráti.

 

Príbeh prostitútky a pasáka
Príbeh prostitútky a pasáka Zdroj: Karin Filkászová/REFRESHER

 

Aký bol váš život predtým, než ste začali robiť pasáka?

 

Karol: Bol som aj vo väzení, no potom som chodil normálne do roboty. Robil som zvárača a aj na stavbách som robil. Ten život bol fajn, ale tie drogy si ku mne vždy nejak našli cestu. Niekedy som aj kradol, aby som mal peniaze na drogy. Keď sme sa s Katkou spoznali, stále som mal zamestnanie. No potom som to už nejak nezvládol a teraz robím len toto. 

 

Byť pasákom pre svoju vlastnú partnerku je celkom nezvyčajné povolanie. Ako ste sa k tomu dostali?

 

Karol: Zoznámil som sa s ňou, keď už robila na Slovnaftskej, tak to nie je tak, že by som ju k tomu donútil. Vedel som, čo robí – aj ja som bol najprv jej zákazníkom. Potom som sa k nej stále vracal, lebo sa mi páčila a nakoniec som sa začal páčiť aj ja jej. Teraz sme spolu už nejakých 8 mesiacov a ja ju pri robote strážim. 

 

Našli ju celú rozpáranú, vraj ani oči nemala, chúďa. Aspoň to sme počuli. Bolo to tiež tu na Slovnafte. Nikdy toho vraha myslím ani nechytili, bol to cudzinec. 

 

Akým spôsobom ju chodíte strážiť? Stretli sme najprv Katku a vy ste boli od nej dosť ďaleko v prípade, že by sa niečo prihodilo.. .

 

Karol: Tak ale cez deň sa nebojí, to ju netreba strážiť, už je zvyknutá. Nemusím tam v takom prípade byť s ňou. No vždy, keď sa zotmie, idem za ňou. Dávam pozor do akého auta nastúpi a kam presne ide. Ona má totiž svoje vlastné miesto, kam so zákazníkmi chodí a inde nejde. Ak by im to trvalo príliš dlho, tak by som sa šiel pozrieť, že čo sa deje. 

 

 

A museli ste už niekedy zakročiť a zákazníkovi pohroziť?

 

Karol: Robím to ešte príliš krátko, takže som sa nedostal do veľkých problémov. A ona problémy nepriťahuje. Má šťastie, lebo má dobrú intuíciu na nebezpečných ľudí. Jediný problém som zažil, keď sú niektorí zákazníci násilní. Vtedy prídem a zakričím na nich. 

 

Keď sú násilní, tak sa nebojíte, že vám alebo Katke niečo urobia?

 

Karol: Viete ako sa hovorí – pes, ktorý šteká, nehryzie. Čiže na nich zakričím a oni odídu. Maximálne kričia naspäť, ale vtedy Katka tiež ustúpi a ideme preč, nech sa my nedostaneme do problémov. Na napadnutie si dávam pozor, aby nedošla polícia. My sme narkomani, čiže je jedno, či sú oni agresori. Ak by sme zavolali políciu, komu z nás by verili?

 

Strážite aj iné dievčatá na ulici?

 

Karol: Nie, iba ju. 

 

Príbeh prostitútky a pasáka
Príbeh prostitútky a pasáka Zdroj: Karin Filkászová/REFRESHER

 

A chodí tam veľa ďalších pasákov? Poznáte nejakých?

 

Karol: Samozrejme, že poznám, veď tam je ich dosť. Ale vy asi nerozumiete ako to tu chodí. Nie je tu nikto, kto má pod palcom veľké číslo žien. Všetko sú to páry narkomanov a spolu žijú.

 

Katka: Žena zarobí, muž postráži. Všetko sú to takéto vzťahy, ako máme aj my. Z tých peňazí sa potom kúpi tovar a z toho sa žije. Možno privátne podniky majú takých pasákov, akých si predstavujete, ale tu nie. 

 

Vy hovoríte, že sa veľmi nedostávate do konfliktov. Majú to niektorí z kolegov či kolegýň inak?

 

Karol: Sú tam aj baby, čo si kradnú navzájom a robia si zle. Naozaj sú tam všelijakí ľudia. My sa ale moc s nimi nechceme stretávať, lebo sú to väčšinou na hlavu postavení ľudia.

Jediné, čo chcú, je vás oblbnúť, obrať o peniaze a hneď si za ne kúpiť drogy. Nehovorím, že my si nekupujeme drogy, ale teraz nerozmýšľame nad tým, ako vás čo najnenápadnejšie okradnúť.

 

Tak teda ďakujeme, no. Ale počuli sme, že už pár kolegýň vašej partnerky zabili a to pokladám za dostatočný dôvod mať aspoň trochu strach. 

 

Článok pre predplatiteľov REFRESHER+
PRIDAJ SA K PREDPLATITEĽOMUŽ MÁM PREDPLATNÉ: PRIHLÁSIŤ SA
alebo Odomkni 1 článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 63819 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Ako dáva na svoju partnerku Karol pozor
 • Ako vyzerá partnerský život týchto dvoch ľudí
 • Koľko peňazí dokáže Katka zarobiť ako prostitútka za jediný deň
 • Aké množstvo z týchto peňazí míňajú na drogy
 • Odkiaľ drogy pravidelne nakupujú
 • Koľko rokov strávil Karol vo väzení
 • Čo zvyčajne Karol kradne v obchodoch
 • Aký bol život za mrežami v Leopoldove

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy refresher
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Symbol extrémistov alebo manželské tetovanie o láske? Slovenský medailista Sabbatini má na ruke znak pripomínajúci triskelion Symbol extrémistov alebo manželské tetovanie o láske? Slovenský…
„Živá kostra“ a žena, ktorá žila 25 rokov v izbe s vlastnými výkalmi. 10 najdesivejších fotiek z histórie „Živá kostra“ a žena, ktorá žila 25 rokov v izbe s vlastnými výkalmi.…
Dobrovoľné hasičky pobláznili Slovákov: Muži si chcú kvôli nám podpaľovať domy, na perverzné komentáre sme si už zvykli Dobrovoľné hasičky pobláznili Slovákov: Muži si chcú kvôli nám…
MAPA: V týchto okresoch Slovenska udrú najsilnejšie supercelárne búrky s extrémnym prívalovým vetrom MAPA: V týchto okresoch Slovenska udrú najsilnejšie supercelárne…
Fico nahneval susedov, vzácnu motorku parkuje v spoločných priestoroch. Nechali mu odkaz na kartóne Fico nahneval susedov, vzácnu motorku parkuje v spoločných…
Planéte vraj hrozí globálny spoločenský kolaps. Na týchto miestach si miliardári kupujú pozemky, aby prežili Planéte vraj hrozí globálny spoločenský kolaps. Na týchto miestach si…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.