Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. januára 2019, 17:40
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Alan Rickman zomrel presne pred 3 rokmi. Týmto listom sa lúčil so svetom a fanúšikmi Harryho Pottera

Alan Rickman zomrel presne pred 3 rokmi. Týmto listom sa lúčil so svetom a fanúšikmi Harryho Pottera
Zdroj: Warner Bros. Pictures
FILMY A SERIÁLY HARRY POTTER
Uložiť Uložené

Spisovateľka J. K. Rowlingová bola za hercovo stvárnenie role profesora Snapea veľmi vďačná.

Dnešným dňom to budú presne 3 roky, kedy sme k tebe prišli so smutnou správou o úmrtí famózneho britského herca Alana Rickmana. Talentovaný Rickman tento svet opustil po boji s rakovinou vo veku 69 rokov.

Z jeho filmových rolí by sme mohli spomenúť mnohé, no najviac si srdcia divákov získal vďaka postave zloducha Hansa Grubera z prvej časti Die Hard a svojich fanúšikov jednoznačne ohúril aj rolou profesora Snapea z fantasy ságy o čarodejníkovi Harrym Potterovi.

Jeho postavu označila autorka knižnej predlohy J. K. Rowlingová za najkomplexnejšiu zo všetkých a v ďakovnom liste po závere ságy vyjadrila Rickmanovi svoje uznanie. Spisovateľka navyše priznala, že scéna, kedy Harry poslednýkrát nahliadol do Snapeovej mysle, ju veľmi dojala.

Po skončení natáčania finálnej časti Harryho Pottera mal ale k veci čo dodať aj samotný Snapeov predstaviteľ Alan Rickman. V liste publikovanom v Empire Magazine emotívnym spôsobom spomína na začiatky Harryho Pottera, kedy mala mať hlavná trojka (Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson) približne 12 rokov.

Odporúčané
HARRY POTTER KVÍZ: Prečo prerušili hostinu počas Halloweenu a kto zradil Potterovcov? Otestuj sa, či si pamätáš detaily z kníh HARRY POTTER KVÍZ: Prečo prerušili hostinu počas Halloweenu a kto zradil Potterovcov? Otestuj sa, či si pamätáš detaily z kníh 28. októbra 2023, 11:00

Ďalej Rickman dodáva, že od telefonátu, v ktorom ho J. K. Rowlingová presvedčila, aby prijal rolu Snapea, ubehlo naozaj veľa rokov a z trojice detí sa stala trojica dospelých. Záverom listu herec ďakuje Rowlingovej za všetko, čo pre neho urobila. A my Rickmanovi ďakujeme za úžasné filmové zážitky, ktoré boli špeciálnymi aj vďaka nemu.

Celé znenie listu

Pred tromi rokmi nás opustil Alan Rickman. Týmto listom sa lúčil so ságou Harryho Pottera
Pred tromi rokmi nás opustil Alan Rickman. Týmto listom sa lúčil so ságou Harryho Pottera Zdroj: Empire Magazine
Domov
Zdieľať
Diskusia