Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
13. decembra 2018, 14:40
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Slováci stáli za výrobou 480 kíl metamfetamínu v hodnote 16,8 milióna €. Drogovú skupinu rozbili policajti

ZAUJÍMAVOSTI DROGY SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Na Slovensku nie je biznis s drogami ani zďaleka ukončený.

Slovenskí policajti sa na Facebooku pochválili parádnym úlovkom. Už dlhší čas sa členovia protizločineckej a protidrogovej jednotky NAKA podieľali na vyšetrovaní drogovej skupiny pôsobiacej v mestách ako Sereď, Trnava či Galanta.

Vyšetrovanie nebolo jednoduché, ale policajti napokon nazbierali dostatok dôkazov, urobili viacero domových prehliadok a napokon obvinili 19 osôb, z ktorých už piati boli rovno zadržaní. Skupina zabezpečovala prevažne prekurzory, v tomto prípade najčastejšie tabletky, na výrobu návykových látok, čo páchateľov vyjde draho.

Všetkých 19 osôb bolo obvinených zo založenia a podporovania zločineckej skupiny, zatiaľ čo 11 ľudí bolo zase obvinených aj z drogovej trestnej činnosti. Policajti vzhľadom na rozsiahle množstvá prekurzorov a drog podozrivých obvinili z obzvlášť závažného páchania tejto trestnej činnosti.

O rozsahu drogovej akcie svedčia zaistené drogy. Muži zákona odnášali z domovov 141-tisíc € v hotovosti a 31 kíl tabliet s obsahom efedrínu, ktoré sa používali na výrobu metamfetamínu. Policajti odhadujú, že z 31 kilogramov tabliet mohli vyrobiť 6,6 kilogramu drogy v hodnote cez 200-tisíc €.

Odporúčané
Slovenskú dedinu v Amerike založil muž, ktorý takmer položil Tatra banku. Toto je príbeh Slovaku a Rovnianeka Slovenskú dedinu v Amerike založil muž, ktorý takmer položil Tatra banku. Toto je príbeh Slovaku a Rovnianeka 20. mája 2024, 9:30

Ešte horšie vyznieva štatistika skupiny od roku 2015, kedy mala byť založená. Odvtedy už zabezpečili cez 2 500 kilogramov tablietiek s hodnotou 4,8 milióna €, z ktorých mohlo byť vyrobených 480 kilogramov metamfetamínu. Toľko kíl drogy by malo na čiernom trhu hodnotu dohromady pokojne aj 16,8 milióna €, ako odhadli policajti vo vyhlásení.

Momentálne je viacero páchateľov vo väzbe, pričom všetkým 19 obvineným hrozí 5 až 10 rokov vo väzení za založenie skupiny. Ďalším 11 osobám obvineným z obzvlášť závažnej drogovej činnosti hrozí 20 až 25 rokov, ba čo viac, dokonca aj doživotie. Na západnom Slovensku teda máme o jeden problém menej.

Domov
Zdieľať
Diskusia