Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 6. 12. 2019 meniny má Mikuláš

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Hudba - Zahraničná
27
Vladimír Baško
17. september 2018, 14:19

Ženský rap nie je iba Nicki Minaj a Cardi B. 10 aktuálne najzaujímavejších raperiek

Posledné dva roky znamenali v ženskom rape obrovský míľnik.

Vladimír Baško
17. september 2018, 14:19
Ženský rap nie je iba Nicki Minaj a Cardi B. 10 aktuálne najzaujímavejších raperiek
Zdroj: instagram.com
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
27
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Ženský rap je veľmi zaujímavým fenoménom. V hip-hope sa vyskytuje už od jeho prvopočiatkov a prvou úspešnou raperkou, ktorej sa podarilo nadobudnúť fame, bola ešte v osemdesiatych rokoch minulého storočia MC Lyte. Najväčšími legendami ženského rapu sú však bez potrebnej diskusie Lil Kim a Trina.

 

 

 

Najskloňovanejšími sú v súčasnosti rivalky Nicki Minaj a Cardi B. Myslím, že ich nikomu nemusíme vôbec predstavovať. Kým prvá menovaná pôsobí na scéne už neuveriteľných štrnásť rokov a bola nominovaná na Grammy už desaťkrát, o celých 10 rokov mladšia Cardi B sa preslávila svojou skladbou Bodak Yellow iba v minulom roku a debutový album Invasion of Privacy vydala v tom prebiehajúcom.

 

 

 

Opomenúť by sme nemali ani niekdajšie hviezdičky ako Kreayshawn, Lil Debbie alebo Honey Cocaine, ktoré takisto zohrali dôležitú úlohu vo vývoji zvuku ženského rapu. Kreayshawn a Lil Debbie napríklad výrazne narúšajú zaužívaný stereotyp o typickej raperke tým, že sú to belošky útlej postavy a nízkeho vzrastu.

 

 

 

Prejdime ale do súčasnosti. Posledné dva roky znamenajú v ženskom rape naozaj obrovský míľnik. Počas niekoľkých posledných mesiacov na scéne vyrástlo nespočetné množstvo kvalitných raperiek, z ktorých mnohé môžeme s pokojným svedomím zaradiť medzi najvyhľadávanejších interpretov súčasnosti. Dokonalým príkladom je Bhad Bhabie.

 

Bhad Bhabie

 

Jedným z najväčších objavov minulého roka bola mladučká raperka Bhad Bhabie. Iba 15 ročná excentrická Danielle Bregoli je známa z americkej televíznej show Dr. Phil, v ktorej sa preukázala ako nezvládateľná dcéra. Jej vystupovanie a texty sú rovnako kontroverzné, i keď jej štýl nemôžeme nazvať výstredným.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bhad Bhabie (@bhadbhabie) on

 

 

Danielle sa preslávila počas minulého roka, kedy poslala do sveta skladby ako These Heaux alebo Hi Bich, ktorá sa dočkala tiež remixu s MadeinTYORich The Kidom a ďalšou úspešnou raperkou Asian Doll. V tomto roku nás ohúrila skvelými skladbami Gucci Flip Flops s Lil Yachtym a Trust Me s Ty Dolla $ign, kde sa ukázala i v citlivejšej polohe. Svoj debutový mixtejp 15 vydáva 18. septembra.

 

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bhad Bhabie (@bhadbhabie) on

 


Ayleks

 

Pod najväčším tohtoročným prekvapením vo svete ženského rapu môžeme chápať dvadsaťročnú Aylek$ aka Angvish, ktorá si pozornosť médií a fanúšikovskú základňu vyslúžila najmä ako partnerka svetoznámeho rapera Trippieho Redda.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @ayleks on

 

 

Zvuk rozkošnej Aylek$ je originálny a unikátny, keďže sa venuje skôr citlivejším témam. Jej srdcervúca melodická flow a prepracovaný text zaručene pohne aj najväčším buranom. S Trippiem sa, bohužiaľ, iba pred niekoľkými dňami rozišla a na sociálnych sieťach si povymieňali niekoľko provokatívnych správ.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @ayleks on

 


Asian Doll

 

Sebavedomá a výstredná černoška, ktorá si veľmi dobre uvedomuje svoj sexepíl, si svoju fanúšikovskú základňu postavila najmä na podarených remixoch takých hitov ako Lame Nibbas od Playboia Cartiho, Gummo od 6ix9ineThe Way Life Goes od Lil Uzi Verta alebo vyššie spomenutý Hi Bich od Bhad Bhabie.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ASIAN DA BRAT (@asiandadoll) on

 

 

Podobne ako Cardi B alebo Nicki Minaj, aj ona si uvedomuje silu sexi ženskej v extravagantných kostýmoch, a tak ju vo videoklipoch môžeš sledovať v poriadne okázalých kreáciách, ktoré častokrát viac odhaľujú ako zahaľujú. Je prvou ženskou raperkou, ktorá je podpísaná pod Gucciho lejblom 1017 Eskimo Records a na konte má už niekoľko mixtejpov.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ASIAN DA BRAT (@asiandadoll) on

 


Cuban Doll

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @cubanndasavage on

 

 

Okrem Asian Doll pôsobí na scéne hneď niekoľko „bábik“. Jednou z najvýraznejších je roztomilá Cuban Doll, ktorá má však podobný sebavedomý prejav ako vyššie menovaná. Takisto sa nebojí odhaliť časť svojho tela a taktiež sa vyžíva vo farebných vlasoch. Jej najväčšou hudobnou inšpiráciou je svetoznámy raper Chief Keef.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @cubanndasavage on

 


Iggy Azalea

 

Iggy Azalea je dnes už v podstate legendárna ženská raperka, ktorá zažívala svoj najväčší boom so svojim debutovým albumom The New Classic pred štyrmi rokmi. Bývalá priateľka A$AP Rockyho a hviezdy NBA Nicka Younga sa možno až po príliš dlhej odmlke z ničoho nič pripomenula s novým projektom Survive the Summer a musíme potvrdi, že je ešte stále vo forme.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Iggy Azalea (@thenewclassic) on

 

 

Počas svojej úspešnej kariéry si pred niekoľkými rokmi vyslúžila spolupráce s takými osobnosťami svetovej hudby ako T.I., Britney Spears, Rita Ora alebo Jennifer Lopez. Nikdy sa nebála predviesť svoju luxusnú postavu a odvážne outfity, podobne ako väčšina z jej kolegýň z brandže, avšak s tým rozdielom, že konečne sa k tomu odhodlala aj beloška.

 

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Iggy Azalea (@thenewclassic) on

 


Molly Brazy

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@mollybrazy) on

 

 

Molly Brazy je na rozdiel od množstva ostatných kolegýň útlej postavy, čo jej však rozhodne v prísnom prejave a odvážnych textoch v žiadnom prípade neprekáža. Na scéne sa pohybuje už niekoľko rokov, pozornosti sa jej však dostalo najmä po skladbe Trust None so zapamätateľnými a údernými bars. „Never trust a hoe cause she can't keep her legs closed.“

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@mollybrazy) on

 


City Girls

 

City Girls je poriadne papuľnaté duo z Floridy, ktoré svoju prvú skladbu F*ck That Nibba poslalo do sveta iba na začiatku roka a okamžite sa upísalo pod Quality Control Music, label zastrešujúci hviezdy ako skupinu Migos alebo Lil Yachtyho. Svoj debutový projekt Period vydali už v máji, iba niekoľko mesiacov po svojom uvedení sa na scéne.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CITY GIRL (@thegirljt) on

 

Raperky J.T. a Yung Miami vystupujúce pod psedonymom City Girls, si v žiadnom prípade nedávajú servítku pred ústa a vyjadrujú sa k reálnym témam odzrkadľujúce aktuálnu scénu. Odhalujú pokusy mužov hrať sa na niečo čím nie sú, flexujú v striptízovom klube medzi ďalšími horúcimi čokoládkami a neboja sa prebrať ti dlhoročného priateľa.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Caresha .. (@yungmiami305) on

 


Saweetie

 

Saweetie má pravdepodobone najzaujímavejší sound, aký môžeš v ženskom rape nájsť. Okrem trapového zvuku sa zameriava na viac hudobnícke produkcie dovoľujúce jej vložiť do skladby o čosi viac seba. Dokonalým príkladom je jej debutový singel ICY GRL, ktorý ju preslávil natoľko, že sa pre ňu rozhodlo gigantické vydavateľstvo Warner Bros. Records a dočkal sa remixu od speváčky Kehlani.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @saweetie on

 

V marci tohto roka vydala svoju debutovú krátkohrajku High Maintenance EP, na ktorej sa preukázala v rozličných polohách. Veľmi pohodlne sa tu striedajú melodické skladby ako Good Good s tými prísnejšími ako B.A.N. a určite ho považujeme za jeden z najlepších ženských rapových projektov tohto roka. Najnovšie má na konte spoluprácu s G-Eazym a Rich The Kidom, takže by sa jej mohlo už čoskoro dopriať viacej pozornosti.

 

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @saweetie on

 


Kodie Shane

 

Pokiaľ si od začiatku článku netrpezlivo očakával/a meno Kodie Shane, patrí ti pomyselné plus, pretože očividne veľmi vieš. Čo sa totiž ženského rapu týka, prebiehajúci rok patrí najmä devätnásťročnej Kodie z Atlanty.. Už pred niekoľkými rokmi ju povytiahol Lil Yachty, ktorého meno si si v článku prečítal už naozaj veľakrát, avšak až v tomto roku sa jej začína dostávať zaslúženej pozornosti.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by HeartThrob (@kodieshane) on

 

 

Jej hudba je plná emócií, prinúti poslucháča zamerať sa okrem melodického flowu i na špičkovú lyriku, a v neposlednom rade musíme vypichnúť aj originálne videoklipy a jej štýl. Na rozdiel od jej okázalých kolegýň z branže totiž preferuje streetstyle a značky ako Rick Owens a Balenciaga. „Chlapčenský“ swag a citlivý prejav je presne to, kvôli čomu si Kodie Shane okamžite zamiluješ.

 

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by HeartThrob (@kodieshane) on

 

Samozrejme, táto desiatka nie je ani zďaleka všetko, čo aktuálna rapová scéna ponúka. Za vypočutie rozhodne stoja tiež Kash Doll, Tommie alebo Mulatto. Opomenúť nesmieme ani slohu bývalej priateľky Young Thuga - Karlae na skladbe U Ain't Slime Enough, ktorá je jednou z najlepších na albume Slime Language z minulého mesiaca. Ženskému rapu sa teda v prebiehajúcom roku darí nadmieru dobre.

Ohodnoť článok
5
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.