Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. apríla 2018, 17:15
Čas čítania 0:00
Marek R.

Fenomenálny Peter Sagan triumfoval na prestížnej cyklistickej klasike Paríž - Roubaix

ŠPORT CYKLISTIKA PETER SAGAN
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Peťo Sagan si poradil aj s peklom severu.

V nedeľu bola na programe prestížna cyklistická klasika Paríž – Roubaix a na štarte nemohol chýbať ani náš Peťo Sagan, ktorý si brúsil zuby na ďalšie cenné víťazstvo. Išlo už o 116. ročník tejto tradičnej klasiky a o tom, že nejde o žiadnu ľahkú trať, svedčí aj jej samotná prezývka - peklo severu, keďže trať pozostáva z 29 sektorov, ktoré sú pokryté dlažobnými kockami. 

Trať celkovo merala 257 kilometrov a na štartovej listine sme nenašli nikoho, kto by dokázal Paríž – Roubaix vyhrať viac než raz. Aj to hovorí o náročnosti tohto podujatia. Našťastie sa dnes náš Peťo mohol spoliehať aj na svojho brata Juraja, ktorý sa taktiež predstavil v dnešných pretekoch.

Menej ako 100 kilometrov do cieľa, kedy mali vedúci pretekári už úspešne za sebou Arenberský les, sa tím okolo Peťa Sagana držal v prednej časti pelotónu, ktorý sa v tom čase poriadne natiahol. Dvojica Mike Teunissen a Philippe Gilbert sa dali do úniku, na čo chcel Peťo ako obvykle reagovať, keď sa však pozrel za seba, nikomu sa nechcelo dvojicu doháňať.

Okolo 50 kilometrov do cieľa sa Peťo rozhodol odtrhnúť od pelotónu a vybrať sa dostihnúť vedúcu skupinu. Postupne sa do hry čoraz viac zapojoval aj tím Quick-Step Floors, ktorý pomýšľal na prvenstvo, keď sa najväčšie šance dávali Niki Terpstrovi. Náš Peťo vedúcu skupinu dobehol a 35 kilometrov do cieľa mali náskok okolo minúty.

20 kilometrov do cieľa sa síce vedúca skupina zmenšila z troch na dvoch členov, ale na našu radosť tam bol stále aj Sagan. Ba čo viac, náskok vedúcej dvojice sa dokonca zvýšil, a to na približne minútu a 25 sekúnd. 10 kilometrov do cieľa sa už náskok znížil, stále bol však na úrovni 45 sekúnd.

Nakoniec to však dopadlo pre Slovensko a Petra Sagana najlepšie ako mohlo, náš najlepší športovec triumfoval aj na pekle severu a opäť spravil našej malej krajine skvelú reklamu. Ďakujeme Peťo!

Posledný kilometer závodu

Domov
Zdieľať
Diskusia