Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Pozri si naše tipy na darčeky, ktoré by sme si kúpili aj my 🤩
25. februára 2018 o 13:57
Čas čítania 0:00
Radka T.

Smutná pravda o severokórejských roztlieskavačkách. Cez deň fandia, večer sú z nich sexuálne otrokyne

ZAUJÍMAVOSTI SEVERNÁ KÓREA
Uložiť Uložené

Realita roztlieskavačiek ani športovcov nie je ružová.

O severokórejských roztlieskavačkách sa už počas tohtoročnej olympiády čo-to popísalo, no vždy sa to nieslo skôr v úsmevnom duchu, prípadne sa upozornilo na skrytú propagandu. Najnovšie informácie o osude členiek takzvanej armády krások sú však poriadne smutné.

Podľa utečenky a bývalej armádnej hudobníčky Li So-jon musia členky umeleckého súboru robiť aj veci, ktoré sú im zrejme proti srsti. „Umelecký súbor Severnej Kórey sem (do Južnej Kórey) prišiel, predviedol tance a zaspieval piesne. Na starosti však nemá len propagandu Kim Čong-una, členky musia tiež chodiť na večierky a poskytovať tam sexuálne služby,“ tvrdí dnes už 42-ročná Li So-jon. 

Smutná pravda o severokórejských roztlieskavačkách. Cez deň fandia, večer sú z nich sexuálne otrokyne
Zdroj: www.youtube.com

Podľa nej chodia mladé ženy na stretnutia politbyra a aj keď nechcú, svoje telá jednoducho funkcionárom ponúknuť musia. Agentúra Bloomberg, ktorá tieto výpovede priniesla, priznáva, že sú založené na udalostiach spred niekoľkých rokoch, no praktizovať sa môžu aj teraz. Nie je totiž dôvod sa domnievať, že sa praktiky tvrdého režimu KĽDR výrazne zmenili, píše Bloomberg.

Odporúčané
V obchode sa prechádzali komparzisti a z hotela nás nepustili na ulicu. Jozef Zelizňák rozpráva o svojej ceste do KĽDR (Rozhovor) V obchode sa prechádzali komparzisti a z hotela nás nepustili na ulicu. Jozef Zelizňák rozpráva o svojej ceste do KĽDR (Rozhovor) 23. februára 2024 o 9:30

Bývalá armádna hudobníčka utiekla ešte v roku 2008. Ženským utečenkám pomáha pri posttraumatickej stresovej poruche a učí ich, ako sa prispôsobiť životu v Južnej Kórei. 

Nielen roztlieskavačky však musia otrocky plniť požiadavky režimu. Do bodky sa nimi musia riadiť i športovci či tréneri. „Vyberajú ľudí, ktorí pravdepodobne nezbehnú a sú lojálni,“ tvrdí utečenec Kim Hjong-so. Utiekol v roku 2009. Jeho syn sa kedysi venoval lyžovaniu, súťažil za národnú ligu. Dnes pracuje podľa slov svojho otca vo „veľkej firme“.

Smutná pravda o severokórejských roztlieskavačkách. Cez deň fandia, večer sú z nich sexuálne otrokyne
Zdroj: commons.wikimedia.org/Fernando Frazão/Agência Brasil

Údajnú pravú tvár života v KĽDR poodhalil bývalý juhokórejský špión Kim Čung-bong. „Keď sa športovci vrátia do Severnej Kórey, ukážu sa im najlepšie budovy v meste. Niektorí pritom nemali možnosť vidieť takéto úžasné objekty alebo jesť skvelé jedlo. Takže Severná Kórea sa snaží športovcom ukázať všetky ohromné veci. Snaží sa v ich hlavách zasadiť myšlienku, že to, čo videli v Južnej Kórei, nebolo v skutočnosti také veľkolepé,“ vysvetlil bývalý špión, dnes pedagóg, ktorý vzdeláva o zahraničných záležitostiach a bezpečnosti.

Smutná pravda o severokórejských roztlieskavačkách. Cez deň fandia, večer sú z nich sexuálne otrokyne
Zdroj: commons.wikimedia.org/Stephan
Domov
Zdieľať
Diskusia