Streda 23. 5. 2018 meniny má Želmíra

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Najnovší videozáznam zachytávajúci UFO nemá vysvetlenie. Ide skutočne o mimozemšťanov?

Dámi a páni, pohodlne sa usaďte a prečítajte si mimoriadne zaujímavý príbeh, ktorého výsledkom je najrelevantnejší dôkaz o prítomnosti mimozemskej civilizácie na Zemi.

7. január 2017, 16:58

Dámi a páni, pohodlne sa usaďte a prečítajte si mimoriadne zaujímavý príbeh, ktorého výsledkom je najrelevantnejší dôkaz o prítomnosti mimozemskej civilizácie na Zemi.

Záhadný signál pochádzajúci z veľmi vzdialenej galaxie môže teoreticky znamenať existenciu inteligentných bytostí, avšak v danom prípade sú reálnejšie skôr neutrónové hviezdy, čo znamená, že opäť nemáme riadny dôkaz o reálnych mimozemských formách života. Avšak, mimoriadne zaujímavé video zverejnila armáda juhoamerického štátu Čile, vďaka čomu máme k dispozícii rovno 10-minútový záznam pozorovania neznámeho lietajúceho objektu, ktorého pôvod zostáva doteraz neznámy. Celé video bolo zhotovené z vojenského vrtuľníka typu AS-532 vykonávajúceho bežnú hliadku pri pobreží. Sedeli v ňom iba dlhoročný pilot a technik testujúci novú kameru (FLIR) určenú na prieskum a podobné záležitosti. V oficiálnej správe boli uvedené aj údaje o výške, teplote či tlaku v okolí vrtuľníka, no to nie je pre nás podstatné.

 

Niekoľkosekundový pohľad na tajomný objekt:

 

Aby sme si ujasnili veci na pravú mieru, záznam vznikol ešte 11. novembra roku 2014, no na verejnosť sa dostal až v teraz. Prečo sa "vypustil" až po takom dlhom období? Vysvetlenie je jednoduché, tamojšia organizácia CEFAA (Committee for Studies of Anomalous Aerial Phenomena) zaoberajúca sa čudesnými predmetmi a javmi zverejňuje svoje dokumenty vždy po tom, ako sa ukončí nejaké vyšetrovanie. Aktuálne odtajnená udalosť im dala skutočne zabrať, no aj napriek všetkej snahe ju nedokázali vyšetriť. Boli povolané desiatky expertov z najrôznejších oblastí, no nikto nevedel objekt identifikovať, a preto všetky informácie poskytli verejnosti. Nezistili o čo išlo, ale práve naopak, dospeli k záverom, o čo nešlo - vytvorili tak zoznam objektov, ktoré na zázname určite nie sú zachytené (o nich v závere článku).

 

Poďme ale k samotnej udalosti. Počas toho, ako technik skúšal novú kameru a natáčal terén, všimol si na obrazovke čudný predmet vznášajúci sa nad oceánom (13:51 miestneho času), a preto ho začal sledovať. Po chvíli bol viditeľný voľným okom aj pre pilota - nachádzal sa vo vzdialenosti 55 až 60 kilometrov od vrtuľníka a putoval severným až severozápadným smerom preč. Technik neváhal a začal ho aspoň takto na diaľku prenasledovať a využil aj IR s priblížením. Pilot zároveň kontaktoval dve rádiové stanice s prosbou o identifikáciu objektu, no prišli mu iba negatívne odpovede, pretože nedokázali nič zachytiť, v danej oblasti sa nenachádzali žiadne civilné ani vojenské lietadlá ani nik tam nemal povolenie k preletu. Pilot sa teda s "ufom" rozhodol dorozumieť prostredníctvom UAP, no bez výsledku.

 

Trasa vrtuľníka počas prenasledovania objektu:

Najnovší videozáznam zachytávajúci UFO nemá vysvetlenie. Ide skutočne o mimozemšťanov?

 

Vráťme sa k technikovi, ten sa všetko snažil zaznamenávať primárne na IR, čoho výsledkom je čiernobiely obraz, kde sa dá rozoznávať teplota (čiernejšie = teplejšie). Nanešťastie, po niekoľkých minútach dostali príkaz sa stiahnuť a objekt tak zmizol v diaľke. Keď záznam postupne ukazovali najrôznejším dlhoročným odborníkom, nik nemal vysvetlenia. Údajne malo ale ísť o ploché a podlhovasté teleso. Čo je však na celom videozázname mimoriadne zaujímavé, je istá pasáž, kedy neznámy objekt začne do ovzdušia niečo vypúšťať. Daná kvapalina, alebo o čo mohlo ísť, vyšla z dvoch častí objektu a následne sa spojila. Jedna z nich bola masívna a teplá, zatiaľ čo druhá redšia a chladnejšia. Po prepnutí z infračerveného módu do HD vidno, že objekt by sa nedal nikdy ľudským zrakom spozorovať, pretože splýva s oblakom.

 

O akú látku sa môže jednať?

 

Ešte raz dávame do pozornosti, že na vyšetrovaní sa podieľali fyzici, chemici, technici a ďalší mnohí experti, ktorým boli poskytnuté údaje o presnom počasí a pohybe všetkých pozemských strojov v danej lokalite počas pozorovania. Samozrejme sa našli aj skeptici a jedným z nich bol aj istý francúzsky analytik tvrdiaci, že všetko sa zhoduje s popisom bežného lietadla pre stredné vzdialenosti snažiaceho sa pristáť na letisku v Santiagu (smerovalo k nemu), avšak vyšetrovatelia jeho hypotézu ihneď zmietli zo stola, pretože dané lietadlo by určite bolo na radare a muselo by komunikovať. So svojím poznatkom prišli aj meteorológovia, ktorí potvrdili, že žiaden meteorologický balón ani iné ich zariadenie sa v danej oblasti o danom čase nenachádzalo. Vyvrátané boli aj teórie o dronoch, cudzích špionážnych lietadlách či ľudských vesmírnych zariadeniach alebo o vesmírnom odpade.  

 

Nech sa páči, spomínaný videozáznam:

 

Na záver nám nezostáva nič iné, ako sa spýtať na váš subjektívny názor. Čo konkrétne zachytil technik na novej kamere?

Jedná sa podľa vás o mimozemský objekt?
Áno
869 hlasov
Nie
567 hlasov
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia7 komentárov
Diskusia je len pre prihlásených
7 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
jazdimnaferrari7. január 2017, 19:28

Poznam jedneho mimozemstana. Robi u Vas v redakcii.

63 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
z ruky do huby7. január 2017, 22:12

Jeho meno začína na J a končí na Y

34 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
aaaa7. január 2017, 21:52

Aj pre autora aj pre ludi..UFO nezmanena mimozemstania! ..je to neidentifikovatelny lietajuci objekt..takze to mohol byt aj prdiaci orol zabaleny v sieti na ryby (zly priklad, ale snad chapete)

54 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
kktus7. január 2017, 22:54

Ked prizmurim oci, tak to vyzera jak orol

38 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
mnt_7. január 2017, 23:59

nie tak mexičania ked zbadali vrtulník tak rychlo sypali von

20 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
khokhot7. január 2017, 20:32

Aha pozri ! UFO ! Neviem čo to je takže to musia byť mimozemšťania z inej galaxie čo nás prišli navštíviť !

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Inteligent8. január 2017, 14:15

NIe som žiadny konšpirátor, len inteligent ale to UFO letelo smerom k USA. Amíci každoročne investujú miliardy do vojenského priemyslu a technológii, možno len testovali niaku ďaľšiu tajnú zbraň a prečo nie keďže v okolí neboli žiadne stíhačky ani lietadla v tom čase.

0 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Najčítanejšie