Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
3. novembra 2016, 16:49
Čas čítania 0:00
Matúš Moravčík

Smartfóny Lenovo K6 Power a Note kombinujú prémiové materiály so skvelou cenou aj slušným hardvérom

TECH LENOVO
Uložiť Uložené

Lacné, no dobré.

Éra dostupných, no kvalitne vybavených a kvalitne zhotovených inteligentných mobilných telefónov nekončí, práve naopak. Posledné mesiace zaplavili pulty našich obchodov modely od čínskych výrobcov s agresívnou cenovou politikou, ktoré pozostávajú z kovu a okrem toho ponúkajú aj technické špecifikácie strednej triedy. A medzi také patrí i dvojica z dielne spoločnosti Lenovo. Smartfóny K6 Power a K6 Note ponúkajú asi všetko, čo bežný používateľ od tohto typu zariadenia požaduje. Počítať preto môžeme so skvelými fotoaparátmi, nadštandardnou výdržou batérie a aj displejom s dostatočne jemným rozlíšením. Aké sú však detaily

Lenovo K6 Power

5-palcový kúsok, ktorý má Full HD rozlíšenie, konštrukciu z jedného kusu hliníku a tiež dobrý zvukový výstup. Smartfón Lenovo K6 Power vyniká ale najmä až 4 000 mAh kapacitou batérie, pretože tá ho vraj dokáže na jedno nabitie udržať pri živote až dva celé dni. Na zadnej strane ukrýva aj pohotový snímač na odtlačky prstov a v útrobách zase tiká čipset Snapdragon 430 od amerického Qualcommu. Zvukový výstup zabezpečujú stereo reproduktory vrátane Dolby Atmos. Na vyhotovenie záberov v tomto prípade slúži 13 a 8 megapixelový fotoaparát, pričom hlavný dostal PDAF technológiu, vďaka ktorej nám neujde žiadna vzácna momentka. 

Odporúčaná cena: 219 eur

Smartfóny Lenovo K6 Power a Note kombinujú prémiové materiály so skvelou cenou aj slušným hardvérom
Zdroj: Lenovo

Lenovo K6 Note

K6 Note je mierne väčší a mierne lepšie vybavený model. Čo sa týka dizajnu, tak v porovnaní s vyššie spomínaným K6 Power veľa vizuálnych rozdielov nenájdete. A ani konštrukčných - jeho telo tiež disponuje elegantným unibody prevedením z kovu. Prísun energie zabezpečuje rovnako veľká batéria a zobrazovací panel ponúka až 5,5-palcovú uhlopriečku. Rozlíšenie hlavného foťáku porástlo na 16 megapixelov, pribudol mu duálny LED blesk a operačná pamäť RAM má 3 GB. Na ukladanie dát slúži 32 GB úložisko, ktoré je možné rozšíriť vložením microSD karty. Rozlíšenie selfie fotoaparátu zostalo bez zmien a prémiové audio, samozrejme, nechýba ani tu.

Odporúčaná cena: 249 eur

Smartfóny Lenovo K6 Power a Note kombinujú prémiové materiály so skvelou cenou aj slušným hardvérom
Zdroj: Lenovo

Domov
Zdieľať
Diskusia