Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
11. októbra 2016, 11:15
Čas čítania 0:00
Dominik Vetrák

Iron Fist sa v prvom traileri podobá na Daredevila. Lietajú kopance, hovorí sa o mystike a spoznávame skvelé postavy

FILMY A SERIÁLY
Uložiť Uložené

Danny Rand doplní zvyšných troch marveláckych hrdinov. Čím však bude odlišný?

Danny Rand aka Iron Fist je taký silný, že z neho energia priam vyžaruje. Kung-fu majster, posledný zo štvorice The Defenders, ktorého nám Marvel v spolupráci s Netflixom predstaví, konečne dostal debutový trailer. Promo video z newyorského Comic-Conu je síce označené ako teaser, materiálu je však dosť na to, aby sme ho nazvali trailerom, obzvlásť, keď odhaľuje niektoré postavy z predošlých marveláckych seriálov od Netflixu. Zatiaľ to z toho vyzerá viac než nádejne. 

Teaser ešte z júla

Už teraz vieme, že sa v marci zase raz môžeme tešiť na Claire Temple. Nasledujúci odsek môže obsahovať spoilery, ktoré sa neobjavia v promo kampani, všetky informácie však pochádzajú z panelu na Comic-Cone priamo od tvorcov, takže nejde o nič zásadné, navyše sme niečo z toho videli aj v prvom traileri. Claire sa podľa všetkého bude učiť bojové umenia v škole, ktorú vlastní Colleen Wing (Jessica Henwick), Dannyho parťáčka v zbroji. Zdá sa teda, že už počas udalostí The Defenders bude Claire nielen ich "zdravoťáčkou", ale ich spolubojovníčkou. Iron Fist bude primárne bojovať proti organizácii The Hand a taktiež madam Gao (Wai Ching Ho), takže sa dočkáme akéhosi crossoveru s Daredevilom. Záporákom bude taktiež Lewis Tan. Jeho postava so volá Zhou Cheng. 

Iron Fist, občianskym menom Daniel Rand, je synom Wendella Randa. Postavu si zahrá Finn Jones a zo známych postáv pravdepodobne uvidíme Luke Cagea a Night Nurse aka Clair Temple. Wendell v mladosti objavil mystické mesto K'un L'un, objavujúce sa len raz za desať rokov. Tam zachránil život vládcovi Lordovi Tuanovi, ktorý si ho z vďaky osvojil za svojho syna. Wendell sa po desiatich rokoch rozhodol mesto opustiť a odišiel domov, do New Yorku. Stal sa úspešným podnikateľom a oženil sa s krásnou Heather Duncan, s ktorou splodil syna Daniela. Keď má Danny 9 rokov, jeho otec sa rozhodne znovu objaviť K'un L'un. Na výprave však obaja jeho rodičia zahynú a Daniel je zachránený obyvateľom mýtického mesta. Po tom, ako sa stretne s novým vládcom menom Yü-Ti, si ho vezme na starosť Lei Kung, aby ho zaučil do tajov mnohých bojových umení.

Iron Fist sa v prvom traileri podobá na Daredevila. Lietajú kopance, hovorí sa o mystike a spoznávame skvelé postavy
Zdroj: Netflix

Daniel je prirodzený talent a čoskoro dokáže ovládať svoje čchi ako nikto iný a zdolať o mnoho skúsenejších protivníkov. Kung sa rozhodne zoceliť jeho päste udieraním do horúceho piesku a holého kameňa. Keď mal 19, získal titul Iron Fist po tom, ako sa mu podarilo v súboji zdolať draka menom Shou-Lao the Undying a namočiť si päste v jeho krvi. Po desiatich rokoch tréningu sa vracia do New Yorku, aby pomstil smrť svojho otca a prevzal po ňom späť spoločnosť nesúcu jeho meno. Taký je origin story obľúbenej postavy. V seriáli sa Danny okrem The Hand bude zaoberať aj bývalým spoločníkom svojho otca, ktorého deti sa dlhé roky pripravovali na to, že firmu zdedia. Fakt, že jej právoplatný majiteľ sa vrátil medzi živých im to veľmi skomplikuje, a tak sa aj z bývalých kamarátov stanú rivali, respektíve nepriatelia. V tomto boji mu bude pomáhať právnička Jeryn Hogarth (Carrie-Anne Moss). Tú si môžete pamätať z Jessicy Jones. Pomaly sa svety začínajú prepletať. The Defenders sa už skutočne blížia... ale o tom si niečo povieme už v ďalšom článku. Už teraz si ale zaslúžite vedieť, že hlavnú záporáčku si zahrá Sigourney Weaver. Ju predstavovať skutočne netreba, že?

PS: Tiež v kútiku duše dúfate, že po The Defenders uvidíme storyline Heroes for Hire? 

Iron Fist sa v prvom traileri podobá na Daredevila. Lietajú kopance, hovorí sa o mystike a spoznávame skvelé postavy
Zdroj: Netflix
Domov
Zdieľať
Diskusia