Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 19. 1. 2020 meniny má Drahomíra, Mário

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Gastro - Testy
38
Čoje
26. september 2016, 19:17
Čas čítania: 7:32

Kde si dáš v Bratislave najlepší hot dog? Otestovali sme 8 prevádzok

Po veľkom teste burgerov prišli na rad v hlavnom meste nemenej obľúbené hot dogy.

Čoje
26. september 2016, 19:17
Čas čítania: 7:32
Kde si dáš v Bratislave najlepší hot dog? Otestovali sme 8 prevádzok
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
38
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Najprv bio o mne. Som Čoje a patrím medzi bláznov, ktorým keď donesú jedlo, ako prvé vytiahnu ajfón a začnú si ho fotiť. Ak mi chutí, dávam na FacebookInstagram. Ak nie, mažem. Čo si zásadne platím, sú všetky jedlá, ktoré postujem. A čo si zásadne neplatím, je šírenie postov, čiže v nárečí sociálnych médií som stopercentne organický. Za rok a dačo fúdblogovania som to zatiaľ dotiahol na pár tisíc followerov a najnovšie aj ponuku od Refresheru dať si na jeho účet pár bratislavských hot dogov a potom o tom napísať. 

 

Hot dog je matka slovenského streetfoodu, ktorý sme až donedávna robili viac než zle. Lebo uvážte: pozdĺžne narezaný rožok s pohodlne vloženým párkom zapatlaným horčicou a/alebo kečupom. Nikomu normálnemu by nenapadlo čosi také ešte viac zjednodušiť. U nás niekomu napadlo skomplikovať to špeciálnou nahriatou tyčkou určenou iba pre tento účel, na ktorú napichol rožok a do vzniknutej diery aplikoval párok s horčicou, aj keď bolo úplne jasné, že po zahryznutí v nej môže zostať iba jedno z toho.

 

Čiže kým si imperialisti vychutnávali svoj pohodlný dizajn, človek socialistický sa so svojím vopcháčikom hral na to, z ktorej časti rožku po zahryznutí ejakuluje horčica a ako veľmi sa ňou okydá. A keď sa mu ten párok minul - často už po dvoch tretinách rožku - čakali ho posledné sústa stlačeného suchého cesta. Párok v rožku bola vlastne taká metafora socíku: za každú cenu muselo byť všetko inak a ak aj bolo chvíľu niečo dobre, nakoniec bolo všetko aj tak zle.

 

Našťastie, Slovensko prestalo byť diera (v rožku) a (nielen) jeho párky prestali byť stiesnené a zastrčené. Tí podnikavejší cestovali, čosi sa naučili a nakoniec prišiel rok 2016 a po vlne pízz, kebabov, burgerov a trhaného bravčového zachvátila Bratislavu nová vlna hot dogov, pred ktoré už konečne netreba písať „americké“ a aj tak je jasné, že sú naozajstné.

 

Dal som si dokopy osem prevádzok, ktoré svoje hot dogy robia aspoň trochu ambiciózne. A nesúťažne jednu bonusovú, ktorá tých neambicióznych predáva asi najviac. Vybral som si vždy konkrétny hot dog, no o špeciálne zloženie ingrediencií mi šlo až v poslednom rade. Najviac zo všetkého som si všímal, ako z toho všetkého vychádza párok a rožok.

 

No a keďže ľudia milujú rebríčky a ja milujem čítať si oprsknutých hejterov so svojimi vlastnými rebríčkami... aj toto bude rebríček!


 

8. Barrock - Chilli Hot Dog (5,99 €)

Hot dog v Barrocku nie je ôsmy najlepší v Bratislave. V skutočnosti patrí medzi úplne najhoršie a jeho zaradenie medzi „ambiciózne“ berte ako môj trpký omyl, za ktorý som zaplatil nevoľnosťou a ťažkým zažívaním. Hot dog v Barrocku nezachraňuje ani fakt, že za 6 éčiek dostanete rovno dva a mäkké zemiakové čipsy k tomu. Pretože aj keby bolo tých hot dogov desať, zrejme by to neprestali byť obschnuté cigára v nevýraznom pečive rozmočenom od vodnatej salsy pravdepodobne z mrazničky. S prídavkom najbelšieho „čedaru“, aký sa vám kedy kto pokúsil pod týmto názvom podstrčiť. Bez sľubovaného „chilli con carne“, pretože som si istý, že po vybratí párkov ten zvyšok mohol pokojne zjesť vegetarián. Obsypané nepožuteľnou smaženou cibuľou. A aby toho nebolo málo, tak na jedlo, ktoré víťazi tohto rebríčka pripravia rýchlejšie než vy dočítate tento odstavec, som v Barrocku čakal 25 minút. Takmer úplne sám v celom podniku. Našťastie, naposledy.

tl;dr Fuj.

Čas návštevy: 14.9.2016, 18:00

 

Kde si dáš v Bratislave najlepší hot dog? Otestovali sme 8 prevádzok


 

7. Sundeck - Námornícky špeciál (3,50 €)

Ani sedmička žiaľ ešte nezačne byť výberom toho najlepšieho. Tento hotdog síce nie je žiaden fail, no ani nič, za čím by ste mali merať cestu na druhý breh Dunaja. Tenká červená klobáska v mojom hot dogu bola trochu tuhá a mastná a rožok zase klasický z obchodu. Čo by nebolo vôbec zlé, keby nebol z predošlého dňa. Kari kečup príliš dominoval a bol viac kečup ako kari. Možno keby tento hot dog stál menej, vyvážilo by to jeho negatíva. Takto však logika velí sadnúť na elinu do mesta za oveľa lepším (a opäť oveľa rýchlejším, aj s cestou).

tl;dr Tu si asi dajte skôr niečo iné než hotdog.

Čas návštevy: 13.9.2016, 12:30

 

Kde si dáš v Bratislave najlepší hot dog? Otestovali sme 8 prevádzok


 

6. Coney - American BBQ (5,49€)

Mám prehľad a viem, že kopec ľudí má hot dogy z Cubiconu za úplne najlepšie v Bratislave. A rýchlo dodávam, že od šiesteho miesta začína aj tento rebríček konečne počítať tie dobré. No Coney podľa mňa okrem sýtosti nie je v ničom lepší než tie, ktoré budú nasledovať. Jeho pečivo je príliš masívne a hot dog vysušuje. Párok mi príde zase trochu gumený, aj keď mu uznávam zjavný obsah kvalitného mäsa. No a zaujímavejšie namiešať by zišli aj omáčky. Tej BBQ napríklad zbytočne dominuje chuť obyčajného kečupu. Suma sumárum, Coney hot dogu možno aj hrajú do karát kvalitné ingrediencie, veľkosť a sýtosť, no dať si ho za päť päťdesiat skrátka nedáva zmysel.

tl;dr Napriek fanúšikovskej základni, bohužiaľ, zaostáva za povesťou.

Čas návštevy: 11.9.2016, 10:30

 

Kde si dáš v Bratislave najlepší hot dog? Otestovali sme 8 prevádzok


 

Bonus: Ikea - Hot dog (0,50 €)

A teraz niečo úplne iné! Pre istotu ešte aj celou vetou: tento zástupca je tu iba pre spestrenie a mimo oficiálny rebríček. Hot dog v IKEA je formálne tá najčistejšia esencia hot dogu. Párok v pečive s horčicou, kečupom či špeciálnou omáčkou, v množstve a pomere, aký si sami zvolíte. Samotný párok navyše vôbec nie je zlý. A k tomu tá cena... Avšak. Ikeácke pečivo sa v ústach mení na nasladnutú umelohmotnú gebuzinu a čistý grc. Práve vďaka nemu nie je tento hot dog nič viac než lacný plnič žalúdka. Iste, takto a za toľkoto to ľuďom skrátka stačí, pretože sem aj tak nikto nechodí na hot dog. A komu by aj nechutil, môže si zadarmo pridať kečupu a horčice ďaleko za hranicu vnímania chute. Boh vie, že to tak Slováci aj vo veľkom robia a hot dogy tu idú ako teplé rožky (s párkami).

tl;dr Dajte si ho zo srandy, za 50 centov vám ani nebude vadiť vypľuť to hnusné pečivo.

Čas návštevy: 11.9.2016, 14:00

 

Kde si dáš v Bratislave najlepší hot dog? Otestovali sme 8 prevádzok


 

5. Minerva - Hot dog (1,50 €)

Hot dog z populárneho hamburgerového okienka na Michalskej tvorí sladkasté polotovarové pečivo a párok lepšieho priemeru. K nemu dostanete kyslú uhorku nadrobno, horčicu, kečup a chren. A viete čo? Hot dog z Minervy si kupujem rád a často. Nielen preto, že chren v hot dogu považujem za geniálne spestrenie (inak, tie šupy do nosa by pokojne mohol dávať aj ostrejšie). Hlavne preto, že tento chutný hot dog má v sebe presne tú streetfoodovú „economy class“ esenciu, ktorú určite musíte ochutnať aj kdesi na Manhattane v najlacnejšej verzii z pojazdného stánku na ulici. A cenu, ktorá z neho robí ideálnu voľbu pre ľudí vyhľadávajúcich nenáročnú klasiku.

tl;dr „Economy class“ s čírou esenciou hotdogu. Číslo päť, no silno odporúčam.

Čas návštevy: 14.9.2016, 13:00

 

Kde si dáš v Bratislave najlepší hot dog? Otestovali sme 8 prevádzok


 

4. Satori Stage - Špeciál s čedarom (3,95 €)

Toto je prekvapivý zástupca, hipsterský coworking spot kaviarenského charakteru, v ktorom by ste čakali skôr tekvicové koláčiky a studené kiše. A ahaho, majú tu hot dogy. Mnou testovaný obsahoval tradičný viedenský párok vyššej kvality v prekvapivo odlišnom, výrazne maslovom pečive. S čedarom, kyslou uhorkou nadrobno, zaujímavo zakončený francúzskou horčicou. Aj keď hot dog pôsobí trochu mastnejšie, získal si ma šťavnatosťou a príjemne vyrovnaným zladením chutí. Mal by aj na prvú trojku, no vytlačili ho z nej lacnejší a rovnako dobrí, prípadne ešte o vlások lepší adepti.

tl;dr Prekvapenie testu. Kvalitný a šťavnatý.

Čas návštevy: 8.9.2016, 12:00

 

Kde si dáš v Bratislave najlepší hot dog? Otestovali sme 8 prevádzok


 

Inak, super, že to čítate takto postupne a až sem. Ak vás to baví, hoďte lajk na Facebook a follow na Instagram, díkes. A k tomu, čo bude nasledovať, iba malá poznámka: neverím v najlepšie burgre a najlepšie hot dogy, pretože burger, ktorý omieľate dokola, prestane byť najlepší už len z dôvodu nudy a omieľania. Preto aj prvé, druhé a tretie miesto môžu byť úplne v pohode tri prvé miesta a vy ich môžete úplne v pohode striedať a užívať si presne tú Bratislavu s parádnou ponukou skvelých pouličných jedál, akú sme tu vždy chceli mať.

3. Moje (KC Dunaj) - London Calling (3,80 €)

Do Kácečka som chodieval pravidelne na Bánh Mi hotdog, no tesne pred týmto testom zadrelo Moje novú ponuku. Vybral som si lákavo znejúci „London Calling“. Hitovka od The Clash je nakoniec viac smotanová než modrosyrová a od špenátových listov očakávajte viac textúru než chuť, no spomínať budete najmä na slaninu a skvelý ťah s dvomi druhmi cibule, praženou aj čerstvou. No a párok a rožok? Tradičná Moje kvalita, parádny tmavočervený klacek klobáskového typu v masívnom a chrumkavom pečive. Bol som v nedeľu, no ak aj rožok nebol úplne čerstvý, nerozoznal som to. Tento hot dog je nenápadný, no zaslúžený člen top trojky, do bronzu ho ťahá v podstate hlavne najvyššia cena.

tl;dr Tradičná poctivosť Moje a výhľad z terasy ako bonus.

Čas návštevy: 18.9.2016, 17:30

 

Kde si dáš v Bratislave najlepší hot dog? Otestovali sme 8 prevádzok


 

2. Vrožku - Chalapeňo (2,90 €)

O Fresh Markete potrebujete vedieť najmä to, že tunajšie prevádzky nemusia byť nevyhnutne zárukou kvality a kopec z nich je vlastne aj opak. Nie však Vrožku. Vždy, keď o nich postujem, robím si srandu z ich nešikovného mena, ale teraz by som si už hádam mohol dať poko... dokelu. :) Takže hot dog! Jeho pečivo je takmer praclíkovité, no stále mäkké a šťavnaté. Pripomína mi chvíľkovú kométu bratislavského pouličného gastra, rýchlo zaniknuté okienko Špéta na Nedbalovej. Párok je zreteľne kvalitný a mäsitý, takže vo svojom Vrožku (eh) ani nepotrebujete klobásku, ktorú máte na výber. Do Chalapeňo verzie dostanete (prekvapivo) jalapeňos, čedar, kukuricu, fazuľku, horčicu, červenú cibuľu a vlastnú špeciálnu omáčku s veľavravným názvom „samuraj“. Chválim najmä tú podarenú fazuľku, veď aj slávny NYC Corner si s touto ingredienciou vo svojich testovacích začiatkoch nevedel rady. Vrožku je najamerickejší z bratislavských hot dogov a v cene máte aj roztopenie čedarových hoblín „autogénom“ priamo pred vašimi očami. Tento hot dog je šťavnatý, sýty, z kvalitných surovín, s dokonale vyladenými ingredienciami a vzrušujúco chutný. A ak je vaším hlavným meradlom pomer cena-výkon (akože mojím nie je), pokojne ho považujte za víťaza testu.

tl;dr Čistá amerika, víťaz pomeru cena-výkon.

Čas návštevy: 12.9.2016, 12:30

 

Kde si dáš v Bratislave najlepší hot dog? Otestovali sme 8 prevádzok


 

1. NYC Corner - Číslo 1 (3,50 €)

NYC Corner mám rád pre ich príbeh, ktorý sledujem úplne od začiatku. Oto Kóňa bol spolumajiteľ Regal Burgeru, čo je - ak ste práve prileteli do Bratislavy z Jupitera - naša burgerová inštitúcia. Potom odtiaľ odišiel a spravil si hummusovo-falafelové okienko Frischco na Vysokej, z ktorého sa vykľul prepadák. No a potom to skúsil s hot dogmi. Na Dobrých aj Vianočných trhoch tízoval fazuľovo-neviemaké variácie, ktoré spočiatku pôsobili skôr rozpačito. Oto však dokázal robiť čosi, čo v Bratislave nevie skoro nikto - zdokonaľovať. Pretože obvyklý bratislavský postup je ohúriť a zhoršovať sa. Keď NYC Corner otvoril, bol vysoko nad úrovňou dovtedajších pokusov, no a potom tú latku zvýšil ešte niekoľkokrát. Naposledy novou „jednotkou“, ktorá zažila premiéru na tohtoročných letných festivaloch. Tradične americké, no na zakázku upečené pečivo dopĺňa výrazne korenený párok klobáskového typu, opäť od vlastného poctivého mäsiara. No silnou stránkou NYC Corner je až to, čo sa s týmto základom začne diať ďalej. Pretože dobrý hot dog sa dá síce obsypať hocičím, no len máločo dokáže dobrý hot dog aj obohatiť. Čedar, špeciálna majonéza, opražená cibuľa a poľný šalát je menej, než by zvolila konkurencia, no v čiernom stánku pri Tescu na Kamennom sa aj s týmto málom udeje hotová mágia. Hot dog, ktorý dostanete, je vypiplaná vášeň a umenie, a pokojne obstojí aj v medzinárodnej konkurencii. Preto je nielen táto „jednotka“, ale aj celý NYC Corner, pre mňa jednotka.

tl;dr Urob dačo pre bratislavské gastro a prečítaj si aspoň víťaza :)

Čas návštevy: 8.9.2016, 12:00

 

Kde si dáš v Bratislave najlepší hot dog? Otestovali sme 8 prevádzok

 

Tento článok bol subjektívnou recenziou autora a nešlo o platenú inzerciu. Máte akúkoľvek gastro prevádzku a chcete spolupracovať s Refresherom? Napíšte nám na reklama@refresher.sk, povieme vám viac!

Ktorý hot dog je tvoj najobľúbenejší?
Barrock
74 hlasov
Sundeck
21 hlasov
Coney
116 hlasov
Ikea
814 hlasov
Minerva
110 hlasov
Satori Stage
59 hlasov
Moje (KC Dunaj)
152 hlasov
Vrožku
633 hlasov
NYC Corner
1861 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
278
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.