Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. mája 2016, 22:33
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Kapela Medial Banana nám v najnovšej skladbe prezradila, s čím všetkým nemôže prestať a pridáva aj jedinečný vizuál

HUDBA
Uložiť Uložené

Skladba dostala názov Nemôžem prestať a je ich prvým tohtoročným klipom a aj úvodná hitovka albumu Rockin It.

Kapela Medial Banana vydala začiatkom roka svoj druhý album, ktorý sa dočkal pútavého nového vizuálu. Nový videoklip ku skladbe Nemôžem prestať je ich prvým tohtoročným klipom a aj úvodná hitovka albumu Rockin It, ktorý vyšiel pod hlavičkou Reggae Callin’ Records. Singel je aktuálne v rotácii niekoľkých rádií a teší sa veľkej obľube aj na koncertoch Medial Banana. Klip je vtipnou reakciou na text a zobrazuje chalanov a ich priateľov v pre nich typických či menej typických situáciách, s ktorými “nemôžu prestať”.

Zaujímavosťou klipu je, že bol natočený na 3 zábery kamerou, ktorá sa otáčala veľkou rýchlosťou o 360 stupňov. Prípravy trvali 6 dní, samotné natáčanie trvalo 18 hodín a prebiehalo v štúdiu POP. Každá z troch otočiek kamery trvala deväť sekúnd, počas ktorých sa musela kapela aj s hercami presúvať v malom priestore tak, aby neboli postavy v zábere, museli rýchlo meniť kostýmy, účesy a presúvať rekvizity. V novom videu účinkuje 20 ľudí, 1 pes, 21 kíl banánov a 27 kíl iného ovocia a zeleniny, ktoré sa v priebehu dlhého natáčania kompletne spotrebovali. A že to bola veľká zábava sa presvečte už sami. “Celé točenie bolo síce vyčerpávajúce, ale fakt stálo za to a užili sme si ho maximálne. S chalanmi filmármi sa robí super a pre nás to bola obrovská skúsenosť a zážitok a veríme, že sa vám výsledok zapáči.” vyjadrili sa ku klipu členovia kapely.

Banánov čaká tento rok pestré leto, takže možností zaspievať si “Nemôžem prestať” s nimi budete mať určite dosť. V pláne majú rôzne domáce festivaly ako Uprising, Grape, Dohoda, Cibula, Galota, Sitno, Vrbovské vetry, BešaMusicFest, Pome Rudava, ale aj veľké zahraničné festivaly Sziget v Maďarsku, Colours of Ostrava v Čechách, Outlook v Chorvátsku alebo vystúpenie na Malte. Medial Banana ešte pred letom sľubujú ďalšie klipy a naplánované je aj uvedenie ich hudobno-dobrodružno-dokumentárneho seriálu Inna Jamdown, ktorý začiatkom roka natočili na Jamajke. 

Kapela Medial Banana nám v najnovšej skladbe prezradila, s čím všetkým nemôže prestať a pridáva aj jedinečný vizuál
Domov
Zdieľať
Diskusia