Utorok 16. 1. 2018 meniny má Kristína

hľadaj na refresheri

Oculus Rift nachádza využitie aj mimo sveta hier. Navštív vďaka nemu svoj vysnívaný príbytok či krajinu

Spoločnosť GrandPano využíva Oculus Rift, aby poskytla svojím zákazníkom náhľad do ich zatiaľ nepostaveného príbytku alebo vytúženej destinácie. Príď sa pozrieť do ZÓNA by Refresher, kde sa naživo predvedú.

1. február 2016, 13:53
1. február 2016, 13:53

Odkedy bol na Kickstarteri odprezentovaný projekt okuliarov Oculus Rift, ktoré vyzbierali rekordných 2,5 milióna dolárov, nabral pojem virtuálna realita úplne nové obrátky. Facebook kúpil oný projekt za 2 miliardy, čo prinútilo aj ostatných veľkých hráčov ako Microsoft, Google, HTC či Samsung rozhýbať sa a zároveň spoločne posunúť VR čoraz viac k dokonalosti. Najsledovanejší z týchto výdobytkov modernej techniky, už vyššie spomínaný Oculus, sa do predaja konečne dostane začiatkom budúceho roka, no aj dnes si jeho tretí prototyp nachádza mnoho využití. Samozrejme sa testuje pri hrách budúcnosti, avšak okrem toho je aplikovaný i ako marketingový nástroj, ktorým firmy ponúkajú ľudom náhľad do zatiaľ neexistujúcich alebo vzdialených miest a produktov. 

 

Predstav si, že ideš konečne kupovať vytúžený príbytok, či už dom alebo byt, avšak od kolaudácie je vzdialený rok, dva, prípadne sa ešte ani nezačal stavať. Máš o ňom len približnú predstavu z videí, pôdorysov a vizualizácií interiéru, avšak to sa ani zďaleka nedá porovnať s osobnou skúsenosťou pri prechádzke po obydlí. Na Slovensku to vďaka virtuálnej realite a spoločnosti GrandPano viac nemusí byť problém. Ako jediná u nás totiž využíva Oculus Rift na v zahraničí už používané 3D prehliadky zatiaľ nedokončených novostavieb a to skrz veľmi realistické vnímanie Real Estate. To umožňuje ľudom sa oveľa jednoduchšie rozhodnúť a vidieť nedostatky, alebo práve naopak, veľké plusy toho, čo sa chystajú kúpiť. Je to naozaj takmer také, akoby si sa prechádzal po chodbách svojho domu, akurát, že je to zatiaľ "len" fikcia. 

 

Oculus Rift nachádza využitie aj mimo sveta hier. Navštív vďaka nemu svoj vysnívaný príbytok či krajinu

Oculus Rift nachádza využitie aj mimo sveta hier. Navštív vďaka nemu svoj vysnívaný príbytok či krajinuOculus Rift nachádza využitie aj mimo sveta hier. Navštív vďaka nemu svoj vysnívaný príbytok či krajinu

 

Pýtaš sa, ako to funguje? Architekt pripraví prvotné dáta, na základe ktorých GrandPano vytvorí realistickú vizualizáciu s úplnou voľnosťou v pohybe či otáčaní. Tú si potom klient vychutná v plnej kráse a ak sa mu niečo nebude páčiť, dokáže to jednoducho zmeniť, pretože je to stále v úrovni simulácie. Dopracovať sa k vytúženému ideálu je tak oveľa ľahšie. V praxi si záujemcovia proste zájdu na vybrané pobočky, kde budú ich budúce domovy k plnej dispozícií a už pred dokončením budú vedieť, čo bude ako vyzerať. 

 

Oculus Rift nachádza využitie aj mimo sveta hier. Navštív vďaka nemu svoj vysnívaný príbytok či krajinu

Oculus Rift nachádza využitie aj mimo sveta hier. Navštív vďaka nemu svoj vysnívaný príbytok či krajinu

 

 

Virtuálna realita dokáže ale i iné veci. Chcel by si sa pozrieť na ďaleké miesto, na ktorom si nikdy nebol? Prežiť aspoň raz cestu k sopke napríklad na Islande? Aj do tohto odvetvia sa GrandPano opreli, pričom aktuálne dokončili projekt Virtual Travel Iceland. Ako napovedá názov, pôjde o simulované cestovanie po nádhernej krajine. Reklama rôznym značkám a produktom sa takisto dá robiť pomocou VR. Poskytnutý zážitok je totiž vskutku odlišný a zákazníkovi sa vryje do pamäti. Nahliadnuť do islandského projektu a rovnako tak do zákutí všetkého, čo GrandPano vytvára, sa bude dať aj osobne a to u nás v ZÓNE by Refresher na spoločnom eventeTen sa bude konať už 17. februára od 17:00, pričom sa istotne dozvieš a uvidíš viaceré zaujímavé novinky.  

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 3 komentáre
Diskusia
alebo poslať ako anonym
3 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
kktus1. február 2016, 14:25

Event u mna doma, dnes vecer. Robim podobne :))

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Senyl1. február 2016, 15:42

Kde a kedy dojdem kuknut?

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
kktus1. február 2016, 19:27

Dnes vecer. U mna.

0 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá