Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
20. novembra 2023, 14:03
Čas čítania 0:52
Karolína Uličná

Plus-size, transrodové modelky aj matky prvýkrát na svetovej Miss. Slovensko reprezentovala Kinga v kostýme zo pšenice

MÓDA MISS SLOVENSKO MISS UNIVERSE MÓDA SÚŤAŽ
Uložiť Uložené

Toto je najkrajšia žena sveta. Vďaka finalistke z Dunajskej Stredy sa nemusí hanbiť ani Slovensko.

72. súťaž Miss Universe, ktorá sa konala 18. novembra v San Salvadore, predstavila  najkrajšie ženy až z 84 krajín sveta. Prvenstvo si vybojovala 23-ročná Sheynnis Palacios z Nikaraguy, informuje WWD.

Na druhom mieste skončila zástupkyňa Thajska Anntonia Porsild a tretiu priečku obsadila Austrálčanka Moraya Wilson. Slovensko zastupovala 22-ročná Kinga Puhová, píše denník Pravda.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Miss Nicaragua (@missnicaraguaof)

Tohtoročné prevedenie prinieslo aj nevídané zmeny. Prvýkrát v histórii, po zmenách pravidiel v roku 2022, na pódiu zažiarili aj vydaté, rozvedené ženy či matky. Na súťaži sa predstavili aj dve transrodové ženy a plus-size modelka.

Slovensko s Kingou Puhovou sa síce neumiestnilo do TOP 20, no aj tak na pódiu počas finále v čiastkových súťažiach predviedla krásne modely. Dominantným bol národný kostým s názvom Ethereal Serenit, ktorý si navrhla sama. Prvky tohto kostýmu obsahujú pšenicu a materiál bol starostlivo vybraný, aby bol zodpovedný aj voči prírode a okoliu.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kinga Puhova (@kingapuhova)

„Boli dni, keď sme spali len 4-5 hodín, napriek tomu bola pre mňa táto súťaž splnením snov a tiež poctou, že som mohla reprezentovať Slovensko na takejto prestížnej svetovej súťaži,“ uviedla pre Pravdu. Zlatým klincom večera Miss Universe bolo vystúpenie amerického speváka Johna Legenda.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kinga Puhova (@kingapuhova)

Domov
Zdieľať
Diskusia