Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
19. novembra 2023, 9:47
Čas čítania 1:04
TASR Radka Klučárová

Taylor Swift po smrti fanúšičky v Riu de Janeiro presúva koncert. Toto je dôvod

HUDBA SPRÁVY ZO SVETA TAYLOR SWIFT
Uložiť Uložené

Na poslednom koncerte Taylor Swift v Riu de Janeiro zomrela 23-ročná fanúšička Ana Clara Benevidesová Machadová.

Americká speváčka Taylor Swift odložila svoj druhý koncert v brazílskom Rio de Janeiro na pondelok pre extrémne horúčavy po tom, čo na jej piatkovom koncerte zomrela fanúšička, ktorej prišlo zle. 

Pocitová teplota 59 stupňov Celzia

„Toto píšem zo svojej šatne na štadióne. Padlo rozhodnutie odložiť (sobotňajší) koncert z dôvodu extrémnych teplôt v Riu. Bezpečnosť a blaho mojich fanúšikov, spoluúčinkujúcich a štábu musia byť a vždy budú na prvom mieste,“ napísala Swift na sociálnej sieti Instagram.
Pocitová teplota dosahovala v Riu až 59 stupňov Celzia už v piatok, keď na koncerte Swift zomrela 23-ročná Ana Clara Benevidesová Machadová.

Koncert Taylor Swift, horúčavy
Zdroj: TASR/AP


Organizátori koncertu, spoločnosť Time4Fun, na sociálnej sieti Instagram uviedli, že Benevidesovú ošetrili na koncerte zdravotníci, keď sa začala cítiť zle. Následne bola prenesená do centra prvej pomoci na štadióne a neskôr ju previezli do nemocnice, kde o niekoľko hodín neskôr zomrela.

Príčina smrti stále nie je známa

Podľa zdravotníkov zomrela po tom, čo utrpela zástavu srdca a dýchania, príčinu smrti však stále určiť nevedia. Brazílske úrady v súčasnosti vyšetrujú okolností úmrtia mladej ženy.
Miestne médiá predtým uviedli, že fanúšikovia si nemohli na koncert priniesť fľaše s vodou aj napriek mimoriadne teplému počasiu. Mnohí pritom čakali niekoľko hodín pred koncertom pred štadiónom na priamom slnku.


Swift v reakcii na úmrtie fanúšičky uviedla, že jej srdce je zdrvené. „Mám len veľmi málo informácií okrem toho, že bola mimoriadne krásna a príliš mladá,“ zverila sa Swift v ručne písanom odkaze, ktorý zverejnila na Instagrame.


Benevidesovej priateľka, ktorá s ňou na koncerte bola, pre spravodajský portál G1 uviedla, že mladej dievčine sa spravilo zle hneď na začiatku koncertu, keď speváčka vystupovala len s druhou piesňou.

Taylor Swift
Zdroj: Taylor Swift (Instagram)
Domov
Zdieľať
Diskusia