Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Pozri si naše tipy na darčeky, ktoré by sme si kúpili aj my 🤩
9. júna 2023 o 12:00
Čas čítania 1:41
Adam Novosad

Koleník ako fešák Legolas a Stanke ako Gandalf? Známych slovenských hercov AI vložila do Pána prsteňov a nevyzerá to vôbec zle

ZAUJÍMAVOSTI PÁN PRSTEŇOV PÁN PRSTEŇOV – SERIÁL (RINGS OF POWER) UMELÁ INTELIGENCIA
Uložiť Uložené

Pomocou umelej inteligencie sa slovenskí herci zhostili úloh v Pánovi prsteňov.

Takto by vyzeral Ján Koleník, keby si v Pánovi prsteňov zahral postavu Legolasa. Na legendárny film si posvietila umelá inteligencia Midjourney, pomocou ktorej tvorca z instagramového profilu Madeinslovakai vymenil tváre originálnych hercov za tváre slovenskej hereckej smotánky.

Z Maroša Kramára sa vďaka umelej inteligencii stal ikonický Frodo, Ján Koleník sa zase prevtelil do Legolasa, ale o rolu neprišli ani stálice ako Tomáš Maštalír či Jozef Vajda. Z Maštalíra spravila umelá inteligencia Boromira, zatiaľ čo Vajda by sa vo filme uplatnil ako Gimli.

Spomedzi desiatich fotomontáží z Pána prsteňov si dve úlohy uchmatli známe slovenské herečky. Kristína Svarovská by sa zhostila úlohy Éowyn a Jana Kovalčíková roly Arwen. 

Instagram/madeinslovakaiInstagram/madeinslovakaiInstagram/madeinslovakaiInstagram/madeinslovakai
Zobraziť galériu
(10)

Pán prsteňov namiesto Harryho Pottera 

Myšlienka vložiť slovenských hercov do známeho filmu sa nám zapáčila natoľko, že sme tvorcu obrázkov oslovili s niekoľkými otázkami. Zaujímalo nás, ako mu napadlo využiť umelú inteligenciu Midjourney práve na pohrávanie sa so známymi tvárami zo Slovenska.

Odporúčané
Týchto 10 legendárnych hitov by bolo lepšou hymnou ako od Rózsu, myslí si AI. Vybrala Cigánsky sen či Kým vieš snívať zo Superstar Týchto 10 legendárnych hitov by bolo lepšou hymnou ako od Rózsu, myslí si AI. Vybrala Cigánsky sen či Kým vieš snívať zo Superstar 28. novembra 2024 o 11:00

„Keď nastal boom s generatívnou AI a videl som, čo to dokáže, neváhal som ani minútu a šiel som to hneď vyskúšať. S veľkým nadšením som sledoval, akým šialeným tempom sa to zlepšuje, a keďže sa venujem grafickému dizajnu, videl som v tom obrovské možnosti využitia,“ opisuje tvorca stojaci za profilom Madeinslovakai.

Tváre známych Slovákov začal využívať, keď si v zahraničí všimol trend vkladania celosvetovo známych celebrít do najrôznejších scenárov. „Zachytil som viacero kreatívnych spracovaní celosvetovo známych osôb pomocou AI a zaujímalo ma, aké by to bolo, ak by som to aplikoval lokálne len na Slovensko,“ vysvetľuje.

„Videl som, že vo svete sa stalo virálnym aj rôzne stvárnenie postáv z Harryho Pottera, ale keďže osobne som o troška väčším fanúšikom Pána prsteňov, napadlo mi vytvoriť slovenskú verziu so slovenskými hercami,“ objasňuje, prečo stavil na rozdielnu ságu.

Treba mať nekonečnú trpezlivosť

Aktuálny prieskum ukázal, že prácu s umelou inteligenciou si už vyskúšalo viac ako 500-tisíc Slovákov, teda okolo 13 percent populácie. Vytvoriť pomocou AI nástroja obrázok, ktorý by však spĺňal všetky predstavy autora, nie je vôbec jednoduché.

„Na generovanie obrázkov používam Midjourney a základom úspechu je trpezlivosť. Je to síce výborný nástroj, ale je takmer nemožné dostať uspokojivý výsledok hneď na prvýkrát,“ vysvetľuje tvorca. Aby sa dostal k finálnej podobe svojich obrázkov, musí sa s generátorom obrázkov dookola hrať.

Odporúčané
Tolkien písal aj pokračovanie Pána prsteňov. O čom bolo, prečo nevyšlo a aké tajomstvá odhalili jeho listy a nevydané knihy? Tolkien písal aj pokračovanie Pána prsteňov. O čom bolo, prečo nevyšlo a aké tajomstvá odhalili jeho listy a nevydané knihy? 12. októbra 2024 o 12:30

Neexistuje podľa neho ani spôsob, ako zakaždým do generátora Midjourney zadať bezchybný príkaz, po ktorom by umelá inteligencia vypľula hotový produkt. „Je to často o vytrvalom skúšaní, upravovaní a opakovanom generovaní, ktoré je niekedy časovo dosť náročné. V každom prípade, ten výsledok stojí za tú námahu,“ uzatvára so slovami, že umelá inteligencia prakticky nemá limity.

Domov
Zdieľať
Diskusia