Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
26. apríla 2023, 11:00
Čas čítania 3:19
Denisa Šútorová

Tento nechtový trend ovládne leto 2023: Milk bath nails nosia hviezdy Tiktoku, oplatí sa ti ho robiť doma?

Tento nechtový trend ovládne leto 2023: Milk bath nails nosia hviezdy Tiktoku, oplatí sa ti ho robiť doma?
Zdroj: Instagram/Enamelle
MÓDA KRÁSA TRENDY
Uložiť Uložené

Manikúra milk bath nails vyzerá doslova ako vykúpaná v mlieku. Doplniť si ju môžeš farebnými kvetmi, zlatými vločkami, ale aj rôznym farebným vyhotovením. Zláka ťa univerzálnosťou aj hypom, ktorý okolo nej momentálne robia svetové celebrity.

Kým posledné sezóny sa nechtové trendy utiekajú k naturálnosti a minimalizmu, Tiktok si občas rád uletí a pravidlá hodí za hlavu. Veď len nedávno sme boli svedkami komiksovej manikúry, ktorá svet obletela s viac ako (v tom čase) 38 miliónmi príspevkov. Najväčšia novinka, ktorá momentálne ovláda sociálne siete a v neposlednom rade opantala celebrity ako Jlo, Hailey Bieber či Kourtney Kardashian, má názov milk bath nails.

Základom tejto manikúry je krémová farba, ktorá je často doplnená o kvetinové vzory či trblietavé čiastočky. Už ako evokuje samotný názov milk bath (v preklade mliečny kúpeľ), nechty vyzerajú ako doslova vykúpané v mlieku, pričom sú oživené hravými patentmi.

Najnovší hit v manikúrovom svete? Milk bath nails! Mliečny či mramorový efekt môžeš dosiahnuť na milión spôsobov, povieme ti, ako na to.
Najnovší hit v manikúrovom svete? Milk bath nails! Mliečny či mramorový efekt môžeš dosiahnuť na milión spôsobov, povieme ti, ako na to. Zdroj: Instagram/artejunkienailz


Klasická biela či béžová manikúra tak dostáva funky nádych. „Milk bath nails sú momentálne trendy, pretože sa opierajú o clean girl aesthetics vďaka svojmu jemnému nenútenému ženskému vzhľadu,“ hovorí popredná manikérka San Sung Kim. Mať ich však môžeš na niekoľko spôsobov a dokonca aj farebne (ak si práve dospela k rozhodnutiu, že táto „mani“ je pre teba, čítaj ďalej).

Milk bath nails sú tu už večnosť

Podľa Elle Gerstein nie sú milk bath nails žiadnou novinkou a vlastne ani nejde o trend. „Milk bath nails sú technikou. Každý to nazýva aj glazed donut nails, pretože ich nosila Hailey Bieber, ale my sme ich robili už odjakživa,“ vysvetľuje.

Napriek tomu, že každý salón aj nechtový umelec môže túto techniku uchopiť po svojom, základom je vrstvenie a použitie rovnakej farby na rozmazanie a následne zakončenie dizajnu. „Môžete pracovať s gélom, s klasickým lakom na nechty, s akrylom, v skutočnosti existuje 100 spôsobov, ako to urobiť,“ radí Gerstein.

V salónoch sa azda najčastejšie používajú práve viacfarebné suché kvety alebo lístky v kombinácii s bielym a čírym akrylovým práškom. V momente, ako dokončíš vrchný náter, to vyzerá, akoby sa kvety doslova potápali v mliečnom kúpeli.

Napriek tomu, že tento mliečny efekt vyzerá ako skvelý spôsob na to, ako si doma zničiť nervy (ruku na srdce, však sa ich nepokúsiš spraviť sama?), hollywoodska manikérka Morgan Dixon má pre teba detailný postup, ako na to. Za vyskúšanie nič nedáš.

Krok jedna je, samozrejme, úprava a tvarovanie nechta, či si zvolíš mandľový tvar alebo skôr hranatý, necháme len na teba. Neskôr budeš potrebovať krémový alebo sivobiely lak a potom aj priesvitný (ten neskôr primiešaš do sivobieleho laku, aby si vytvorila priehľadný efekt).

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Elle Gerstein (@enamelle)

„Potom lámem suché lupienky kvetov, pretože sa mi najlepšie pracuje s malými kúskami. Keď nanesieš základný sivobiely lak, necháš ho zaschnúť. Nasleduje mramorový efekt, ktorý vytvoríš nanesením zriedenej zmesi priesvitného laku a sivobieleho laku okolo nechta. Trik je v tom, že necht úplne nezakryješ, nanesieš len toľko, aby mal mramorový vzhľad,“ radí expertka.

Po tomto kroku už len stačí, aby si rozmiestnila lístky či čiastočky kvetov. Podľa Dixon nad tým nemáš premýšľať a nie je v tom žiadna veda, skrátka ich rozlož náhodne. Len čo ich natrieš zmesou priesvitného a sivobieleho laku, necháš všetko zaschnúť. Ak chceš pridať ešte jednu vrstvu kvetov, tá si bude vyžadovať opätovný náter. Ak nie, všetko zakončíš už len jemnou vrstvou priesvitného laku a – ta-dá. Ako jednoduché, však? Žartujeme. Ak nie si nechtový Copperfield, radšej sa objednaj do salónu.

Klasika podľa Jlo aj Kourtney Kardashian

Milk bath nails si zamilovala aj JLo. Okrem farebných detailov ju však zlákala jednoduchá farebná paleta, ktorá posledné sezóny valcuje beauty aj módny svet.

Na techniku milk bath nails nedajú dopustiť ani Kourtney Kardashian či Jlo. Kým najstaršia sestra z rodiny Kardashianovcov sa na svojom Instagrame pochválila detailom čerešničiek, Jennifer preferuje kvetové detaily.
Na techniku milk bath nails nedajú dopustiť ani Kourtney Kardashian či Jlo. Kým najstaršia sestra z rodiny Kardashianovcov sa na svojom Instagrame pochválila detailom čerešničiek, Jennifer preferuje kvetové detaily. Zdroj: Instagram/Kourtney Kardashian, Instagram/Tom Bachik

Kourtney Kardashian, ktorá sa so svojou manikúrou miluje vyhrať, ti ponúka o čosi dievčenskejšie prevedenie milk bath. Najstaršia zo sestier Kardashianových si totiž svoje nechty dala vyzdobiť malými čerešničkami a nezabudla sa nimi pochváliť aj na Instagrame.

Pastelové, motýlikové, komiksové aj čisto farebné podľa Hailey Bieber

Napriek tomu, že všade na teba vyskočí práve krémová, milk bath nails si môžeš urobiť na niekoľko spôsobov a dokonca farebne. Inšpirovať sa môžeš Hailey Bieber, ktorá svoju typickú pastelovú manikúru oživila Barbie efektom a výraznou ružovou, no rovnako originálne sa pohrala aj s citrónovožltým odtieňom, ktorý má mramorový mliečny efekt. V oboch prípadoch ho dotvára neprehliadnuteľný lesk.

Hailey nedá na trendy dopustiť. Sama prednedávnom preslávila manikúru donut nails, dnes skúša nový hit s názvom milk bath nails. Namiesto krémovej či sivobielej sa tentoraz vyhrala so žltou.
Hailey nedá na trendy dopustiť. Sama prednedávnom preslávila manikúru donut nails, dnes skúša nový hit s názvom milk bath nails. Namiesto krémovej či sivobielej sa tentoraz vyhrala so žltou. Zdroj: Instagram/Hailey Bieber

Čo sa týka ornamentov či farebných doplnkov, predstavivosti sa medze nekladú. Ak si skôr extravagantnejší typ, siahnuť môžeš po motýlikoch, komiksovom detaile či žiarivom ombré efekte. V chladnejšom období si môžeš svoju mliečnu manikúru oživiť aj tak, že ju skombinuješ so zemitými farbami a niekoľko nechtov namaľuješ na bordovo, tmavozeleno či hnedo. Pre milovníčky luxusu dávame do pozornosti zlaté detaily. 

Milk bath nails ťa zlákajú univerzálnosťou aj celebritným hypom. Vytvoriť si ich môžeš na niekoľko spôsobov.
Milk bath nails ťa zlákajú univerzálnosťou aj celebritným hypom. Vytvoriť si ich môžeš na niekoľko spôsobov. Zdroj: Instagram/BeautifiedbyNat0807, Instagram/ the.hoodrapunzel_, Instagram/blkgirlnailfies, Instagram/shelly123u

Ak sa skôr riadiš heslom „menej je viac“, pokojne vynechaj akékoľvek extravagantné aplikácie a vyhraj sa s krémovým základom. Tvoje nechty tak budú vyzerať jednoducho, elegantne, no zároveň šik. Ako sme spomínali hneď v úvode, milk bath nails nie sú trend, ale nadčasová technika, ktorá, ako sa zdá, nemá pravidlá.

Pri milk bath nails si prídu na svoje milovníčku jednoduchosti aj extravagantné fashionistky.
Pri milk bath nails si prídu na svoje milovníčku jednoduchosti aj extravagantné fashionistky. Zdroj: Instagram/Enamelle, Instagram/deborah.unhasgringas,

Manikúra, ktorú si môžu prispôsobiť všetky štýlové fashionistky, ťa zláka na univerzálnosť, hravosť, no priznávame, že aj momentálny hype, o ktorý sa postarali naše obľúbené celebrity. Napriek tomu, že nejde o najjednoduchšie nechty, ktoré sme v poslednom čase mali či videli, rozhodne ich pripisujeme na svoj wish list.

Anketa:
Vyskúšaš „milk bath“ manikúru?
Vyzerá to mega! Páči sa mi, že sa s ňou môžem vyhrať na milión spôsobov.
Vyzerá to náročne, sama si ju nespravím a k manikérke nechodím.
Vyzerá to mega! Páči sa mi, že sa s ňou môžem vyhrať na milión spôsobov.
91 %
Vyzerá to náročne, sama si ju nespravím a k manikérke nechodím.
9 %
Domov
Zdieľať
Diskusia